Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 10:19

euridike Mozna se prekonam a neco napisu. Jak me ted naplnuje to kresleni, tak citim, ze v psani mam rezervy, zvlast kdyz to zde ctu.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 12:49

Etat Libre d'Orage - Exit the King

Nostalgická vůnně... Začátek je famózní, bílé mýdlo na lesním podloží, svěží, docela originální. Tahle fáze hned připomněla něco od SJP - určitě Lovely, ale snad i smíchanou s Covetem. Lovely se mi připomíná stále i po rozvonění, k tomu i narcisovské signature pižmo. King se však - jak jinak - kloní spíše k pánské straně spektra. Škoda, že po čase sklouzne k pižmovému zašlému pachu (neříkám smradu!) postaršího pána. Pána vzdělaného a v tvídovém obleku. Pána, co se pravidelně holí a myje, ale žil příliš bujaře a zůstal sám. A tak v tom obleku čerstvě oholen chodí kažou neděli na procházku do lesa. Sám.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 15:36

Evanilla 

Exit the King zkouším už nějaký čas & pořád se nemůžu dobrat toho, jak ji vystihnout, popsat - a Tobě se to fakt povedlo obdivuhodně dobře - protože podle mě je ta vůně těžko uchopitelná, no máš můj respekt prostě...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 16:17

euridike Děkuji Já stále zkouším, ale k většině vzorků mě nenapadne nic. Vůbec nic. Žádné emoce. Takže taky nic nepíšu, jen občas jako dnes. Sice si tuhle vůni nekoupím, ale bylo to aspoň zajímavé... Takže spíš čtu Tebe a všechny ostatní

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 18:20

Masque Milano: Love Kills

V současné květomluvě snad neexistuje květina, která by lépe symbolizovala, co vše láska přináší, než právě růže. Rozkvétá jako růžové poupě, kdy je čistá a nevinná jako mošusové semínko. Probouzí se k životu a příjemně svírá útroby jako zelené citrusy a nezralé maliny. Dovede probudit vášeň v srdci jako kořenité pačuli, ale může i zranit svými trny, ostrými jako cedr, ambrově spálit a zanechat šrámy na duši, co nezhojí ani ta nejlepší pižmová dezinfekce. Podobně jako nyní Caroline Dumur to jejich prostřednictvím už kdysi vyjádřil slovy Freddie Mercury:

Love won't take no reservations
Love is no square deal
Hey love don't give no justification
It strikes like cold steel

Love kills, drills you through your heart
Love kills, scars you from the start
It's just a living pastime
Burning your lifeline,,,

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 19:15

wendulka 

... krásně napsaná recenze , dneska je tady radost číst...

Offline Biely kvet
Avatar
4035 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 21:07

wendulka Krásne!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 21:10
Reakce na Evanilla:

euridike Děkuji Já stále zkouším, ale k většině vzorků mě nenapadne nic. Vůbec nic. Žádné emoce. Takže taky nic nepíšu, jen občas jako dnes. Sice si tuhle vůni nekoupím, ale bylo to aspoň zajímavé... Takže spíš čtu Tebe a všechny ostatní

​mám to stejně a nevím čím to

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 12:22

viktorka_od splavu Evanilla 

To je umělecký blok, to přejde...

Offline alibi blogger
Avatar
3972 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 15:07
Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 15:23

alibi Nějak podvědomě té značce nedůvěřuju Asi nemám ráda slabou sillage... Tys je však popsala tak podrobně a lákavě, Li, že je určitě(aspoň některé) budu chtít v Ingredients vyzkoušet, jakmile to jen půjde.

Offline alibi blogger
Avatar
3972 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 15:50

Korsičanka pošlu Ti  vzorky k vyzkoušení, jak to jen půjde

Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 16:15

alibi Díky moc, Li Domluvíme se po Vánocích v SZ:)

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 18:47

euridike Luna  s mírným politováním musím napsat,že nejlíp a nejvíc CQ voní na naší kočce,kterážto se válela po navoněné hrudi mé mamky a táž načichla nejlépe v oblasti chlupatého bříška(kočka ne mamka)a takto jest cítit již asi 3.den,královna je tedy dělaná pro dámy s kožichy :D

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 18:55

Miriam

začíná jako vostrá pelargonie,pak nálož citrusového WC osvěžovače,postupně hutní a sládne a středem vchází kořeněná temná růže z Lyricu,úklona,standing ovation a pak... zatuchlá šatna vysloužilé divy,a pak kadidlo,žádný vybělený prádlo ale závěrečná scéna z Heeleyho Cardinala...a trvá a trvá a já ji miluju,nechápu kde se v tom složení vzalo ale je tam a je úžasné

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 19:40

teena-s 

A nejhorší je, že tohle můžu potvrdit i z vlastní zkušenosti...

Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 20:06

teena-s Do Miriam není radno se zamilovat, když už asi z hrobu nepovstane

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 20:19
@Korsičanka abych tak řekla,tím se to všechno vysvětluje,většinou si jen vyberu suverénně tu nejdražší věc,nedostupná je jen vyšší level mno :/
Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 20:46

teena-s Spíš obráceně - už nevyráběná je nejvyšší level:( Tu drahou by ti třeba někdo někdy koupil

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 21:07

euridike Biely kvet 

Díky. Sice to není moje růže, ale hlavně teď v chladu splnila to, co třeba Kurkdjianova A la Rose nedokázala ani omylem a to se počítá.

alibi 

Líbí se mi tvoje přirovnání u Santal Volcanique.

A jinak za mě je z vůní této značky nejlepší až ta nejnovější kosatcovka.

Korsičanka 

Sillage bych u těchto vůní neviděla jako hlavní problém, spíš to pojetí. Teoreticky by to mohla splnit jedině Iris Malikhan, no i u té si nejsem jistá, když znám tvůj vkus.

teena-s 

Čtu to nejméně popátý a furt nechápu, kde se ti to v té Miriam vzalo.