Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 10:07

teena-s 

Intouchables miluju - i vůni k tomuhle filmu mám - Aenotus Puredistance... //... a taky jsem si neodpustila ten film zmínit v recenzi...//

A k ACF - ono se to fakt takhle stalo, to je zase naprosto reálná historka z podsvětí... Jinak bych tam viděla právě především ten smutně nahořklý déšť...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 10:58

euridike ahá,už to vidím...čtu zpětně(bez překladu by mě nenapadlo,že máš na mysli ten film... )

značku nemám vůbec prozkoumanou a nevlastním ani žádný jejich vzorek(asi) tak musím hledat ve vlastních vodách,snad to nebude inspirace "kradeným ruským vejcem"

Historky z podsvětí jsou stejně nejvíc(schválně jestli Mia voní Opiem nebo Cocaine )

mít tak Tvoje básnické střevo-psalo by sem lehčeji,třeba teď se snažím aby mě cokoli napadlo k vůni co mám na sobě...a NIC,to fakt nesnáším :D

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 11:08

teena-s 

Mia? Jedině Cocaine!
A abych pravdu řekla - a teď to bude vypadat, že oplácím kompliment, ale není to tak - zbožňuju Tvoje recenze, vracím se k nim a čtu je znovu, teď ta na Tauerovu Tuberózu - ta je zase úžasná, takhle já psát neumím /jen někdy, když je rozpoložení/ - a chtěla bych; a taky bych chtěla mít analytický nos jako ModestMourek - k tomu mám velký respekt...

No a o některých vůních, jako je třeba Bella, se mi taky špatně píše, nemám se u nich tak nějak čeho chytit...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 19:44

euridike jsme prostě tak ňák kolektivně dobří jako jednotlivci  Pišme bardi,střádejme...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 22:32

Les Parfums de Rosine - Ballerina No. 1 - tak to je roztomiloučké, okamžitě se mi připomněla Noa s pár růžovými krystalky cukru a tónem pečení, jako čerstvá makronka. Lehké pivoňky nasladko.

Il Profvmo - Fleur de Bambù - krásná zeleně kosmetická vůně, ze začátku se mísí zeleň s bílým pudrem, kdy vůně připomíná kosmetiku, tělový krém. Když se asi po 15 minutách usadí, je zeleně sladká. V tu chvíli mi začne něco připomínat. Cosi z mých parfémových začátků. Hmmm to bude něco od Annick Goutal - no ano, je to Folavril! Bohužel po tomto zjištění už se mi Fleur de Bambù nelíbí tolik, ale je to krásná zeleně odlehčující a osvěžující vůně pro ty z nás, které jsou touto dobou přežrány vanilkou.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 08:23

Muskane Nishane

...růže a fialka.

Tady květiny jsou jemné, zpočátku však delikátně ostře pudrové.

Po chvíli vůně začíná jakoby hořet,

jakoby jste fialkovový pudr s pár zrnky z růží třeli tak silně a rychle, že třením vytváříte velejemně pálivé horko,

ale na druhou stranu Muskane v nose chladivě hladí,

pomalinku ona horká/párvteřinová část mizí a nadýchaně pudrová kompozice se dostává do podoby navlhle heboučkého a do maximální hladkosti vyleštěného oblázku se skelným povrchem s křehkou pružností vodní kapky...

...napadla mě - kdysi jsem byla totálně vydřená, a jinou podobnou vůni jsem zatím nenašla,

z Bruno Acampora Musc. Když si ho jakž takž vybavím, byl o něco zajímavější a záhadnější. Nejspíš díky ambře a hřebíčku, a neobsahoval podprahový ovocný(Muskane = malina) tón.

Už to mám - Muskane, to je mix vůní Teint de Neige + Rose Petale Sinfonia di Note v delikátním provedení.

Krásná pudrovka. Něžná...

(na můj vkus příliš lineární asi)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 08:32

Jasminisha Moresque

...hm, začátek nic moc, skoro se mi nelíbí.

Kombinace zázvoru a mandarinky podobné kvality jak u vůní Guess a jim blízkých, průměrná ovocná líbivka.

Naštěstí se po chvíli vůně zklidní, hlavně ohladí pikantnost zázvoru a citrusově sladkou pronikavost mandarinky zásluhou pouze nasládlého pomerančového květu a neindolického hebkého jasmínu.

Takové hedvábně pomerančovojasmínkové, podprahově živočišné, mydélko.

Velmi delikátní.

(něco mě tam ruší.?. Beztak mezi zmiňované dřevité tóny zamíchali i santal a ten mi s jedlými složkami často nedělá dobře...)

Laura Biagiotti Spring 2021

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 08:47

Ambre du Reve Chabaud Maison de Parfum

...hmmm, příjemné.

Ne,

krásné!

Celá kompozice voní hebce, delikátně pikantně.

...vyšlehaná smetanově vanilková pěna s pár rezatými zrnky skořice přelévaná přes stydnoucí, předtím však, flambované banány...

Přestože většina ingrediencí ve složení evokuje teplo, Ambre du Reve voní chladivě.

Potud, jak píšu výše - krásné.

Jenže mi na kůži posléze vyskočil drzý a značně zelený ylang a ten to všechno zazdil...

(...možná že právě on, jinak zahřívající vůni ochlazuje, a mně zmrazuje spokojený úsměv na rtech...)

A nebo - budu tolerantní -

chlazený/právě vytažený z lednice, šlehačkový dort s banány

(ovšem občas polknete i kousíček tuhé banánové slupky(ylang)

A když budu ještě tolerantnější - Ambre du Reve na krásném těle, na večírku, proč ne.?.

...dortík k nakousnutí

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 08:54

Des Clous Pour Une Pelure Serge Lutens

yes - pomerančová kůra. Autentická.

yes - po chvilince paradoxně zjemněná a současně ozvláštněná hřebíčkem

yes - citrony a mýdlo a podprahově něco zahřívajícího a změkčujícího v jinak chladivé a osvěžující sprše

Vůně k moři, a do veder, na letní večery, do těžkého vzduchu diskoték jako překvapení, do bílé strohé košile či minimalistického kostýmu jako rebelie.

Dobré. Fakt jo.

Zaid Affas

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:01

Fils de Joie Serge Lutens

...stará poctivá škola parfémů.

Něco mi to strašně připomíná!, něco od Guerlain či Estée Lauder nebo Nina Ricci a  s něčím mýdlově chyprovým.?.

Nic pro mě.

Zelenokvětinové s živočišnem z dávných dob.

Vůně pro hodně zralou divadelní divu, jež se přišla z nostalgie posadit do zadních řad od prken, co znamenají svět..., aby si za tmy/sporých divadelních světýlek při představení, připomněla její, dnes již zašlou slávu...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:08

Miru 


Líbí se mi Tvůj pohled na Fils de Joie, já ji vnímám trochu jinak /musím konečně dopsat recenzi/, ale Tvoje vnímání je krásné...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:11

...už u rozprašovače jsem si říkala, jestli ta vialka nebyla na nějakém divném místě.?! Takovej divnopach...

No, nechala jsem si vůni nakonec. Říkám si, čistý parfém, kurevsky drahý značky, to bude něco!!

A taky jo.

Začátek děsivej - velká omluva, ale na mně jak opičí chcanky. Regulérně mi bylo pár minut zle.

Asi fakt poctivej oud, poctivá ambra a poctivý pižmo.

Hm, ve finále - naštěstí po chvíli - se vše zklidní, usadí a na kůži mám do maxima vyhlazenou chypré vůni s květinově mýdlovými akcenty.

Bohatou na ingredience, které spíše tuším, ale díky nim kompozice voní hladce a zajímavě. No, ještě tam vrzli senový tón.

Ani nechci vědět, kolik to stojí.

No, nejsem pro tenhle luxus ta pravá.

Lakmé Roja Parfums

(než jsem dopsala popisek, vůně se asi urazila, protože je intenzity velice, velice intimní. Tak, aspoň mě neotravuje. Co už)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:15

euridike 

...no, není to pro mě, nejsem ta správná nositelka. Zrovna tak Lakmé.

Jsou to vlastně typově podobné vůně. Jasné, Serge Lutens je takový neotesanec oproti sofistikovanosti Roja Dove. Ale ani jedna se mi nelíbí. Divnovůně.

Chce to prostě divy(ve smyslu ženy)...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:25

Miru 

Mně se na mně samotné FdJ líbí, takový zvláštně mléčně zelený jasmín, přesto živočišný, je v tom něco, co se ke mně hodí i nehodí zároveň, proto mě to baví. A Roja Dove je značka, které si vážím, ale nějak mi jejich vůně nesedí, nejen ke mně, to je podružné, ale nějak se na mně divně projektují, mám z nich celkově obdobný pocit, jaký popisuješ u Lakmé... //A fotka k Lakmé boží...//

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:27

Couteur Vanille L´Artisan

Byla by to moc hezká vanilka.

KDyby do ní nevrzli solný květ.

je to jak osolit dort nebo osladit hovězí.

Škoda.

NAŠTĚSTÍ ta sůl po chvíli zmizí a zbydou jen vláčné naslanělé slamněnky...

...vanilkové.

...jak opálené tělo v teplém písku se zbytky vanilkového tělového krému

(vzdáleně typově něco jako Pure XS Paco Rabbane, ale Pure XS je hezčí i zajímavější. A i přesto, že je dost sladký).

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:32

euridike 

...děkuju...

Mě se vždycky moc líbí, jak lidé reagují(teď třeba Ty) na vůně, které popisuji a oni je také znají. Vlastně mě skoro fascinuje, že tím, JAK druhý člověk reaguje, co tam cítí, jak vnímá vůni on, vlastně popisuje sám sebe...

...teda, já to tak vnímám...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:36

Miru

... jo, tohle mě taky dost baví...

//A taky teda ráda dávám k vyzkoušení vzorky kolegům, kteří se o vůně vůbec nezajímají, ale mají fantazii a rádi věci zkoumají, jejich názory a nápady jsou super, protože vůbec neřeší, jestli je tam pačuli, oud etc., ani netuší, co to je - a právě proto ty vůně vnímají a popisují úplně intuitivně a přirozeně...//

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 09:54

euridike 

...yes

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 10:04
Reakce na Miru:

Muskane Nishane

Krásná pudrovka. Něžná...

(na můj vkus příliš lineární asi)

​Koukám, že jsi s ní nakonec dopadla stejně jak já. No co už.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 11:28

wendulka 

...joo nooo