Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 23. prosince 2020 14:57

Dalia 

Na mně zase "divné věci" začaly vylézat u Love Mimosa... A díky za milá slova /a fotka je fakt skvělá, proto jsem o ni Josefínu požádala.../

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. prosince 2020 16:39

euridike Love Mimosa jsem nezkoušela.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. prosince 2020 18:48
Má zkušenost s Lilac je obojaká-ze staršího vzorku (tmavší tekutina)to byla čistá gurmánka(srdce+báze)bez šeříku,odstřik pořízený později byl překrásnou a pro mě líbivější kompozicí složek z"hlavy"parfému,jsem zvědavá jestli už taky nedozrál... Mimosa by se mi líbila kdyby nebyla tak slabá :(
Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 23. prosince 2020 19:48

teena-s 

Já psala recenzi podle obsahu flakonu, který jsem kupovala letos - tak je možné, že nějak sáhli do receptury... Mimosa se mi líbí, ta kombinace s hruškou - ale pletou se mi tam takové plastové tóny, což mi obvykle neva, ale tady mají někdy takový zvláštní potný podtón - a to už samozřejmě nechci...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. prosince 2020 20:12
@euridike flakon bych si taky dala líbit,mandle potvrzuji,ty pastelové barvy zbožňuju,Mimosa je na mě příliš jemná jakoby nebyla Amouage a ty nové molekuly by mohlo být to co vadí,ambrox asi taky nebude pro náročné nosíky,taky ji musím zkusit zas,podobně jako Portrayal ji někdy nejsem schopná ani detekovat a přítel ji v ten samý okamžik pochválí :/
Online blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 23. prosince 2020 20:16

Perris Monte Carlo: Mimosa Tanneron 

Mimóza je medová a prachová, voní jako sušící se seno pod střechou seníku. Nad suchými stébly trávy, suchými lučními květy, lístky hlohu a okvětními plátky růže víří v slunečních paprscích pronikajících vikýřem zrnka prachu. A pak je ze zrnek prachu najednou hebký pudr.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 24. prosince 2020 11:32

blackviolet Už se těším, až tuto Mimosu někde vyzkouším - Jasmín z té řady miluju a do třetice nutně potřebuju zkusit Lavande!

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 24. prosince 2020 11:33

euridike  v Love Mimosa

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. prosince 2020 13:19

Ormonde Jayne: Xandria

Výlet do egyptské Alexandrie začíná pořádným panákem vyzrálého rumu ze soudku z pichlavě kořenitého růžového dřeva s chvilkovou tematickou připomínkou jablečného štrůdlu se skořicí z Ambre Narguilé (ambra s tonkou), ovšem méně sladkého, bez lepivého medu a karamelu. Potom už ale jednoznačně převládne skořice a v kombinaci s ostatními složkami vytvoří teplé písečné tóny a projeví se mazlivý gezovský orient tak, jak ho známe z Tolu. Jen místo kadidla tu máme krotký oud. Jedinou vadou na kráse je při dobré výdrži typická intimita Gezových vůní, což je obrovská škoda, protože jinak je to asi úplně první vůně, se kterou bych si vážně dala říct.

Senyoko: Madama Butterfly II

Kdybych byla motýlem, poletovala bych si vysokými travinami, osvěžila se kapkami rosy z listů hořké zeleně. Napájela bych se sladkým nektarem zralých kdouloní a maliníků. Ochutnala bych tonkově sladký pižmový pyl tulipánů a kosatců a svůj let bych zakončila v koruně rozkvetlé košaté třešně.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 11:26

euridike Teda ty poslední dvě recenze... nádhera! Miluju šeřík, ale v Lilac Love to není pro mě ono. Škoda.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 17:32

Evanilla Moc děkuju - a s LL mám asi fakt štěstí, že se na mně zrcadlí "jen" jako krásný šeřík s mandlovým tónem...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. prosince 2020 21:31

Essential Parfums: Divine Vanille

Naprosto souhlasím s alibi. Toto jsou teplá jablka v županu z listového těsta, jemně posypaná zkaramelizovaným skořicovým cukrem a zlehka zakápnutá meruňkovicí. A k nim dostane naservírovanou misku crème brûlée ze smetanové madagaskarské vanilky. Jedinou vadou na kráse je její intimita - má ještě slabší sillage než Cuir Beluga a to je co říct.

Chabaud: Ambre du Reve

Je gurmánskou ambrovanilkou, která kromě máslového banánového dortíku s vanilkovým krémem a vydatným množstvím skořicového cukru nabízí v úvodu i poněkud netradiční mrkvový salát s trochou strouhaných sladkých jablíček. Od celkové přeslazenosti ji zachraňuje ostrouhanotužkový cedrový základ s hebkým bílým pižmem.

Online blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 22:45

Etat Libre d'Orange: 500 Years 

Semišová a ambrová růže s šafránem a oudem, která na začátku překvapí ovocným tónem se svěžím kardamomem. I růži tady mám malinovou a pomalu se rozpouštějící v čokoládě a sladké ambře. Nestane se z ní ale gurmánka, pryskyřice a zakouřené dřevo z ní vykouzlí pravou růžovou orientálku.

Online cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 12:09
Reakce na wendulka:

cinkja 

Měla jsem to dlouho podobně. Pak přišel jarní lockdown a vzorečky z lulua a před pár dny dorazila druhá várka ze stejného zdroje a průlom v obou případech.

Tak pokud prolomíš, tak se nezapomeň podělit o dojmy.

​Konečně píšu dojmy ze značky https://theperfumersstory.com/ .

Měla jsem možnost vyzkoušet vůně S&X, SEQUOIA WOOD a FEVER 54. Poslední jmenovaná mě oslovila nejvíce. Orientální kráska z kategorie růže a dřevo, trochu s odkazem k vůním Montale, ale ve více sofistikované podobě. A vůně, která mi ihned naskočila v té úvodní fázi byl Oud Silk Mood ve verzi EDP. U Fever 54 oud mírně doprovází a tónuje spíše ženskou kompozici. Tohle je opravdu moc pěkné

S&X a SEQUOIA WOOD na mně vyznívají více pánsky. První jednoznačně, druhá se točí hodně kolem oudu, ale není nijak drsná, spíše z tohoto pohledu vytrvalá. Těšila jsem se na neroli, ale to ani nevnímám. Ale dám jim ještě šanci, v chladnějším počasí fungují s mou kůží mnohem lépe. A líbí se na mně mému muži, mně by se zase první líbila na něm.

Rozhodně kvalitní vůně, jdou hezky do prostoru, výdrž velmi dobrá.

Nabídka některých z nich je tady https://www.emamataty.cz/kategorie/pro_maminky_a_tatinky/ a těším se, že časem se nabídka rozšíří. Minimálně o Twisted Iris, ta by mě zajímala asi nejvíce.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 14:02

AQUA CELESTIA FORTE - MFK


Tu noc jsem začala psát tuhle recenzi.
Tu noc hořel Notre-Dame.
Tu noc...
Tu noc jsi mi poslal zprávu, že hoří můj káravě vztyčený prst, já věděla, jak velká bolest to pro Tebe je, nohy máš na zemi, hlavu v oblacích, srdce v Paříži - po všechny ty časy, co Tě znám...
A tak jsem dál chtěla psát o vodě, co padá z nebes, jenže tu noc voněla a chutnala jen jako slzy - teskné po půlnočním jasmínu, který se mi před očima měnil v létavice popela, nahořklé po nedozrálých citrusech, tiché jako záchvěv květu mladé mimózy.
Tu noc mi bylo líto.
Tu noc se zhmotnila jistota, že když se rozpadá to, co nás přesahuje, čeho ani nedohlédneme, dochází k nenávratnému poškození, které sotva zahladí čas.
Už nevstoupíš do stejné katedrály.
Ať už je kdekoliv.
V komkoliv z nás.


Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 14:04

euridike Vůně ztrát, krásně jsi ji vystihla .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 14:31

cinkja 

Díky, že sis vzpomněla a i za ten odkaz!

euridike 

Krásné!

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 28. prosince 2020 16:26

wendulka Fleur 

Díky...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 09:45

C FOR MEN - Clive Christian

M: Tys brečela?
E: Ne!
M: Brečela, máš úplně červený oči.
E: Notakjono, tak jsem brečela, jsi řekl, že zavoláš v jedenáct, je deset, kdybys zavolal v jedenáct, tak bys už nic neviděl.
M: Co se stalo?
E: Nic.
M: Jasně, taky brečim, když se nic neděje, fakt mi chceš lhát?
E: Nechci. Nic se nestalo. Koukala jsem na film, to je všechno.
M: Na kterej? Ty přece u filmů nebrečíš. Obvykle.
E: To je fuk, stejně si nikdy nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje, ten o rozluštění Enigmy, s Cumberbatchem.
M: To je Kód Enigmy. A u toho ty brečíš?
E: Jo.
M: Proč...
E: Kvůli Turingovi. A jak ho Cumberbatch hraje. Je mi to všechno líto. Jak je hlubokej a v tý hloubce hluboce nešťastnej. Navíc si tady zkoušim vůni, co se mi k tý náladě hodí, nebo vlastně nehodí, protože to pak se mnou dělá tohle. Moc emocí prostě. Ta vůně i ten film.
M: Jaká je ta vůně?
E: Velká. Hluboká. A tak nějak do všech světových stran, přitom děsně soustředěná a koncentrovaná. Na začátku nahořklá, pak... Nějak zpevní a zesládne, zněžní, ale pořád je silná, tak nějak stoická, pevná, neměnná, krásná. Zlátne a houstne - až do posmutnělého ticha. Jako Turingův život.
M: Teď už je smutno i mně. A ani ti nemůžu říct, že to je přece jenom film...
E: Protože není. Není to jenom film a není to jenom vůně a nic není, jak by mělo být. Protože takový by to bejt nemělo. Ne život. Ta vůně ano. Ta je boží. To jen já z ní dneska dělám zase drama...
M: Neděláš, jen ji dneska takhle prostě cítíš. Srdcem...
E: Srdce je vůbec to nejhorší...
M: To mi povídej. Zrovna teď si to uvědomuju víc, než bych chtěl...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 10:01
@euridike ACF mě tedy jako hořící katedrálu vnímat nenapadlo ale zkusím to znova... a recoška na "C" taky super ,já dycky-pokaždé řvu na konci filmu Nedotknutelní ,Omar nechá Cluzeta počkat na milovanou ženskou,nádherná scenérie,slzy z radosti,vždycky si oddechnu že to ZAS dobře skončilo,musím si k ní najít vůni :D a Tobě díky za další inspiraci ;)