Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6108 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 13:18

euridike Tak já taky jedno OT - Karolínina maminka (také skvělá teatroložka) byla manželova kolegyně, takže jsme Karolíninu cestu ke skandinavistice a divadlu se zemědělskou odbočkou zpovzdálí sledovali. A díky za tip na tu rozhlasovou dramatizaci!

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 14. prosince 2020 13:22

Fleur 

Vzhledem k tomu, že Karolíninu maminku jsem taky znala, je tu značná možnost, že znám i Tvého manžela, když byli kolegové /svět je prostě malý.../.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 11:35

COFFEE BREAK: GOLDEN MOKA - Xerjoff
Vůně horká a hluboká a jemná a temná, doutnavá //protože v opravdové vůni něco doutnat musí - a když ne srdce, tak něco jiného, cokoliv...//, má nekompromisní sílu té nejkvalitnější kávy mocha, ta jemnotemnost je prostě ultimátní, noir de noir, z té černavosti se ostře snaží probít ven nachové růže, ale je to marnost nad marnost, v té nahořklé tmě jsou osidla vonného kadidla a medového agarového dřeva, tma tedy vyhrává, ale zdá se to být v pořádku, tahle tma je nádherná a hřejivá jako černý kašmír, jako půlnoční světlo, jako noční mech... A přesto je v ní něco archaicky rustikálního...


= extra silná mocha káva, slazená labdanem a kostelním kadidlem, v ní se ukrývají nádherné růže, nádherné - ale s ostrými citrusovými trny...



Autorem básně /a fotografie/ je Vuk Čelebić - hrabě hereckého undergroundu, pacifista, humanista, vlk. Gentleman, rytíř, trochu výtvarník a trochu míň básník. Empat a špatný kouzelník. Milovník...

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 18:03

euridike 

...to zní krásně...

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 18:07

Miru 

Je to krásná vůně, těžko se mi pro ni hledala slova, pro tu silnou /až lógrovou/ kávu s rudými růžemi... A klidně bych si ji dovedla představit i jako unisex, asi ne pro každého, ale na zimu, na večer...

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 18:22

euridike 

...takhle to, podle Tvých slov, "vidím"...

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 18:51

Miru 

Velmi dobrý výběr, potřebovala bych tam ještě špetku té temně rudé, ale jinak ...

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 18:53
Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 18:57

Miru 

Naprosto dokonalé!

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 18:58

euridike 

...zbožňuju, když vůně vyvolává silné emoce. Jakýmkoliv směrem, ale prostě emoce...

Offline jerry
Avatar
9078 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 22:15

Epic Man (Amouage) - sladký pepř vyrazil na rande s oudovým dřevem a jako doprovod si vzal  s sebou nové koření, prachový šafrán a kardamom. Ale oudové dřevo taky nešlo samotné - vzalo si s sebou sladce kouřovou a jemně živočišnou kůži a místo sbírky motýlů svoji sbírku pryskyřic. Jenže než k dostaveníčku došlo, oud ztratil odvahu a po anglicku se vytratil - ostatní "účastníci akce" pak spolu strávili příjemné odpoledne  a pepři ani nevadlo, že zůstal na ocet... 

Offline andry
Avatar
2706 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 09:53

Fleur Cachée (Anatole Lebreton)

Opilá vanilka. Jako vanilkové lusky macerované v koňaku. Suchá, dřevitá, ale dřevo samotné není ve vůni patrné, prostě jen dokresluje Královnu vanilku. Nesladká. Potud velmi dobré. Ale ve chvíli, kdy se v té suchosti začne zřetelně vykreslovat kombinace kurkumy a pískavice řecké seno, začíná sklouzávat do vanilky kuchyňské, i když si stále drží svůj výrazně alkoholový charakter. Do jisté míry mi - spíš v té první fázi - připomíná Fordovu Champacu, která je teda sladší, květinovější, hutnější, sametovější a ne tak suchá. Nebo mě na toto téma ještě napadá PG Felanilla, kde kombinace suchého sena, dřeva, kosatce a vanilky je sladší, měkčí a bez koňaku. Intenzita a výdrž velmi dobré.

Offline jerry
Avatar
9078 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 21:59

Night Veils: Tobacco Mandarin (Byredo) - v zakouřené živočišné kůži zaobalené hodně husté labdanum, do kterého se ztěžka zanořuje všemožné koření. V názvu zmíněný tabák je jen střídmý - zahřátý a mírně nasládlý (ve stylu Tobacco Vanille a Tobacco Oud) a zlehka omočený v kvalitním koňaku. Je to silák s nekonečnou výdrží, Pozor ale na barvu tekutiny  - na oblečení nechává skvrny.

Lazy Sunday Morning (Maison Martin Margiela) - krémová pižmovka s ovocem, květinami a dřevem - která mi od začátku připomínala variaci na mou oblíbenou Lacoste pour Femme. Po rozvonění přibyl dřevitý pudr a vůně o malinko víc zesládla. V dojezdu je hodně prohřátá a dřevo je až vysloveně horké. Pro mě nejhezčí vůně celé značky. A jako bonus výborná výdrž.

Offline alibi blogger
Avatar
3972 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 00:03

jerry mám pocit, že se ti skoro vše od Maison Martin Margiela líbilo. Asi budu muset prozkoumat

Offline jerry
Avatar
9078 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 01:38

alibi 

Je to tak - nebylo tam nic, co by se mi vysloveně nelíbilo.

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 19. prosince 2020 11:15
Ťupnula jsem si Citizen Q.,navařila guláš k obědu a z původní Tocade se vyhřála do podoby Moon Dance,tak to je veliká nádhera,že by ta tuberóza?Škoda,že ji cítím jen přímo u kůže,je překrásná a má tendenci vyvolávat i tytéž emoce,zvláštní
Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 09:04

teena-s Citizen Queen je skvela, uplne jsem na ni zapomnela!

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 09:35

teena-s 

Na mně Citizen Queen voní prostě a jednoduše divně, ale zase málo divně na to, aby se mi to líbilo; ale potěšila mě Lipstick Fever, voní jako divadlo, to je prakticky nejvíc /Luna - a Tvoje recenze je super, fakt mě pobavila/...

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 09:48

euridike Myslis receze na Citizen Queen nebo Lipstick Fever? LF totiz musim rehabilitovat!!! Je super, tehdy jsem ji absolutne necitila. Nechapu, cim to mohlo byt???

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 10:09

Luna 

Právě na Lipstick Fever; no tak to je super, že se Ti začala líbit, třeba je to počasím, každopádně se těším na "rehabilitovanou" recenzi...