Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 11:56

euridike Tak to se těším!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 17:06

euridike 

Tak to já ty růže můžu v různých odstínech, ale musí něčím vynikat, to je jasný.

Ta tvoje žlutá vypadá, že by mohla, no v tomto případě ovšem si stejně jako Fleur říkám, zda bych ji kvůli její limitovanosti měla vůbec chtít zkoušet...

Offline jerry
Avatar
9042 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 19:53
Reakce na euridike:

Růže to se mnou maj těžký.  A já to mám těžký s růžema.

 

​Jako bys to psala o mně - růže jako květiny mi voní (a to hodně). Ale problém nastává v parfémech - autentická vůně růží mě brzy začne nudit. Pižmové růžové arabské CPO mi stačí nosit tak půl dne.

Růže s "přidanou hodnotou" jsou buď moc sladké nebo moc zelené nebo moc zemité nebo moc jánevímco.

A jsem narazila po dlouhém hledání před mnoha lety na Cabaret (skončila výroba). A pak na Mon nom est Rouge a pak na Rose Oud Yves Rocher (sice limitka, ale povedlo se mi koupit nedávno ještě celý flakón). A teň budu zkoušet Porporu, ale tady si nejsem moc jistá. Cabaret nasadil laťku hodně vysoko

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 20:57

Perris Monte Carlo: Mimosa Tanneron

Jedna z věcí, na které se s přicházejícími Vánocemi každoročně těším, je dostupnost řezané mimózy. Zbožňuju její vanilkovou sladkost s tóny na prach rozemletých mandlí a sena. Za její nejvzdušnější zpracování jsem dosud považovala zpracování od Marie Salamagne pro Jo Malone, nyní jsem však nucena svoje původní stanovisko pozměnit. Božský Ellena jí totiž akorát zachumlal do hromady bílého pižma, přidal pár okvětních plátků svěží růže z Rose Ikebana a několik natrpkle zelených lístků hlohu. 

Gucci: The Voice of the Snake

Marně přemýšlím, kde hledat nějakou asociaci s hadem - možná v úvodní chladivé svěžesti zelených citrusů v čele s limetkou, pačuliově ovocnou růží a bazalkou v pozadí? A pak už nekompromisně nastupuje medicinální oud se semišovým šafránem. Ano, růžový had plazící se orosenou trávou k vraníkovi, jehož se ale místo jedu chystá uštknout jemným pižmem...

Offline marieu
Avatar
4491 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 21:15

wendulka tak a nachytala jsem se na mimózu. Jestli je pěknější než Jo Malone, jsem asi (zase) ztracená

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 21:26

marieu 

No já jsem taky dost v šoku, protože ač Ellenovy vůně uznávám, jen málo z nich bych byla ochotná i nosit. 

Ten jeho minimalismus bývá totiž takový dost specifický, ovšem té mimóze to tady za mě vyloženě svědčí. Jestli máš mimózu ráda, tak určitě vyzkoušej, stojí za to.

A kupodivu na Ellenu i dobře drží (nepočítám Ambre Narguillé).

Offline marieu
Avatar
4491 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 21:56

wendulka mimózu jsem objevila právě s Jo Malone, je opravdu moc pěkná, nicméně se zvýšením frekvence mých návštěv na parfumanii, extenznivní  pročítáním recenzí a velkorysým objednáváním vzorků, mám v plánu další 2 jarničky na příští sezónu, takže jsem si říkala, že tu 30tku po zimě velmi rychle spotřebuju vydám se dalším směrem. Nicméně jsi mě s tou recenzí upoutala natolik, že zřejmě minu Jo Malone a půjdu to zkusit navíc s Ellenou. Mně minimalismus neuráží, výdrž- to už je jiná kapitola.. takže děkuju. Pěkně

Online viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 22:01

rikal nekdo mimoza?!

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 22:04

marieu Koupíš-li Mimosu Tanneron, zamlouvám odstřik:)

Mám od PMC ve stejném flakonu Pays de Jasmin a je taky božský

Online viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 22:08

marieu a ja druhy, prosim pekne

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 22:37

wendulka Tá rezaná vianočná mimóza, to sa odniekiaľ dováža, alebo sa to nejako pestuje v tunajších podmienkach v skleníkoch? U nás to nebýva, tak neviem, ale strašne sa mi to páči, ako sa z nej každý rok tešíš.

(A jasné dumám, kde to splašiť tiež )

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 22:49

slniecko 

Se přiznám, že po původu a důvodu, proč jen před Vánoci, jsem nikdy nepátrala. Tady je jen na objednávku, protože nejde na odbyt, ale v květinářstvích v Praze ji mívají i bez, tudíž odhaduji, že v Bratislavě by to mohlo být podobné.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 23:16

Moresque: Rosa Ekaterina 

Růže ze skupiny těch rudých orientálních, trochu ve stylu Portrait of a Lady, jen o něco něžnější a jednodušší.

Je pryskyřičná a kořenitá, i když v kořenitém tónu rozeznávám pouze špetku skořice. Spíš než pudrová je mýdlová s pár hoblinami santalu, ale i ten pudr se tady najde.

Něco na ní bude, dělá mi moc příjemnou společnost už druhý den i díky své dlouhé výdrži.

Offline marieu
Avatar
4491 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 06:10

Korsičanka viktorka_od splavu zkusím si na jaře vzpomenout

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 10:10

marieu Tak to je ještě slabá touha

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 10:11

wendulka 

Já vím, že Ty máš růže ráda, takže ve své snaze najít k růžím nějaký vztah jsem prošla Tvoji poličku pro inspiraci... Když já to mám stejně jako jerry - buď mi v té vůni něco chybí, nebo přebývá; já jsem třeba docela dlouho měla Lyric Woman, i když se ke mně vůbec nehodí, moc se mi teď líbí Bouquet de Paris /ale tam je to asi hlavně kvůli krásnému karafiátu/,  Rose Nacrée du Desert, Rose of No Man´s Land /kvůli maliníku/... No vypadá to, že tahle "Broken Rose" je mi zatím nejbližší. A kdysi jsem zkoušela Umber DSH - taky krásná, protože divná...

Offline jerry
Avatar
9042 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 10:24

Figment Man (Amouage) - mokrá plesnivá hlína s rozteklými lesněnkami blahé paměti, mechem porostlá bažina, lesní tůně s hnijícími stvoly, Po rozvonění pak suchý vetiver namočený do laciného štiplavého WC čističe se syntetickou jakožecitrusovou vůní (či spíš "nevůní"). Proti tomu všemu je pak suše dřevitě živočišno v dojezdu vlastně úplné blaho. Parfém jak z hororu...

Silk Destiny (Novellista) - konvalinky - zelené, svěží a trochu ostré, postupně však ztrácely na síle, až se schovaly pod krémově hedvábný závoj z jemného květinového mýdélka a nasládlého pudru. Toto by se mi líbilo jako parfemace tělového krému.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 10:30

jerry 

Já Figmentu pracovně říkám Jožin z bažin...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 10:33

euridike 

Tak Lyric je hodně specificiká růže. Do té jsem se nejprve zbláznila s obou koncentracích, ale pak mi začala nějak přerůstat přes hlavu a začalo to být o přetahované, jestli jsem já ta větší nebo Lyric, a tak jsem se s nimi raději rozloučila.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 10:36

wendulka 

Tak to jsi naprosto přesně popsala i můj pocit...

/Ale pro tu vůni je to asi dobrá vizitka, řekla bych - že je taková, jako by měla vůli a charakter, to mě baví.../