Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 14:25
Offline jerry
Avatar
9046 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 14:50

Sirrah (Tiziana Terenzi) - kůže v hlavní roli - na začátku jemně živočišná kůže se šafránem, s pár kapkami sladce kořeněné medoviny a temně kouřovou ambrou. V dojezdu pak kůže a semiš odlehčené ledovým pižmem.

Jazz Club (Maison Martin Margiela) -  bylinková tinktura, která se vylila na mahagonový stůl, který se snažil někdo utřít rukávem mírně zaolejované semišové bundy. Má v této fázi hodně společných rysů s Whispers in the Library. Dlouho jsem byla přesvědčená, že vůně by mohla být i unisexem, ale cedrově vetiverový hutný dojezd jí dal punc vůně ryze pánské.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 22:33

Moresque: Re Nero 

O Re Nero začínám psát už poněkolikáté. Nejdřív jako o kořenité orientálce. Pak jako o chypre. A nakonec jako o vanilkově balzamické vůni. A ona má vlastně z každé něco. Sladkokyselou mirabelku se skořicí, kardamomem a římským kmínem. Lehkou květinovou chypre s pačuli a vůní hebké sametové broskve. Ale hlavní poloha, ve které drží mnoho hodin, je balzamická vanilka se skořicí. Baví mě a moc se mi líbí.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 07:19

blackviolet 

to zní hooodně dobře.! A má kouzelný, až dekadentní flakon...

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 08:09

Miru Myslím, že se povedla, zvlášť ta skořice se mi v ní líbí. Do tohoto počasí sedne. Kdybych ji měla, pořád bych ji teď nosila.

Offline alibi blogger
Avatar
3966 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 08:15
Reakce na blackviolet:

Moresque: Re Nero 

O Re Nero začínám psát už poněkolikáté. Nejdřív jako o kořenité orientálce. Pak jako o chypre. A nakonec jako o vanilkově balzamické vůni. A ona má vlastně z každé něco. Sladkokyselou mirabelku se skořicí, kardamomem a římským kmínem. Lehkou květinovou chypre s pačuli a vůní hebké sametové broskve. Ale hlavní poloha, ve které drží mnoho hodin, je balzamická vanilka se skořicí. Baví mě a moc se mi líbí.

​hodně zajímavý vývoj

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 08:17

alibi To ano, a přitom vůbec nepůsobí nějak splácaně.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 09:26

What about Pop The House of Oud

...slaný popcorn, mezi který stéká nepřeslazený, resp. neznatelně nasládlý, a pouze sem tam..., karamel...

Není to vůbec popíková vůně!.

...zásluhou ambry působí karamel sofistikovaně,

zásluhou vetiveru vnímám jemný nazelenale velmi tmavě antracitový kouřový prach z delikátního popela,

zásluhou benzoinu má v sobě vůně téměř éterické přitažlivé orientální tóny.

Kombinace popcornu a karamelu vytváří chvílemi dojem až medova, nesladkých medových akcentů, přičemž ale hlavní slovo má neustále labužnická nafouknutá kukuřice...

...velmi dobré!.

Luxusnější a příjemnější verze Pure XS Paco Rabanne for Her.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 13:24

Miru 

Na mně byla What About Pop tak nějak divně moučná , asi se jí u mě nelíbilo...

A doporučuju Rock´n´Rouge, tu jsem zkoušela někdy loni, ta je skvělá...

Offline jerry
Avatar
9046 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 14:47

Unique Wood (Novellista) - začátek má podobu dřevité smeče...dřevo, dřevo a nic než dřevo...vysušené fošny naskládané v truhlářské dílně (lehké citrusové závany jsou takřka zanedbatelné). Do značné míry mi připomněla 03 Century. a pak najednou kouzelný proutek udělat ŚVIH a objevil se suchý vetiver scypřišem, které jako by pro změnu vypadly z Encre Noir. Jenže pak přišel ŠVIH č. 2 a s ním suchá nasládlá levandule a olej z muškátových listů. Je prezentována jako unisex, ale pro mě je to vysloveně pánská vůně...a povedená, hodně povedená.

Lavender & Coriander Cologne (Jo Malone) - pudrově sladká usušená levandule se schnoucími bylinami (koriandr je znatelný, ale není nijak rušivý). Bohužel intenzita i výdrž jsou minimální.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 20:34

La Capitale Xerjoff

...rozehřívané a vyšlehané labdanum - jak tenké medové nitě -

a do ní vmíchávány chutí i sladkostí lehce přezrálé(nejspíš díky karamelu) trochu pomačkané jahody...

...bourbonská - delikátně naalkoholovělá - vanilka v podobenství opět jakoby sirupovitých vlákýnek, omývá, nebo spíše schovává pod sebou kůži...

...tlumené kožené tóny se tišše ozývají zpod hutné ale netěžké pokrývky orientálně ovocných pryskyřic.

La Capitale voní vláčně, líně, ležérně, lehce opovržlivě a

halí svoji nositelku do nadýchané prachovosti sebe sama jak luxusní kožešina.

A když pak přivřete oči, polykáte tekuté zlato...

...to možná váš pracháč opět překvapil nechutně drahým darem a vy se opájíte, zalykáte slastí noblesního bohatství...

Lahodná luxusní delikátnost.

Intenzita sofistikovaná.

((hm, tak jako, mohl by mi to někdo koupit, že jo. Slušela by mi...))

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 20:43

Noiressence J. U. S.

...tu vůni už jsem někde cítila. Není to originální počin.

Teda - začátek. Začátek je takové opatrné dřevíčko s orindž kvítkem lehoulince profoukávané pepřem. Vypadalo to na nudu.

Ale po chvilince - semiš a meruňky.

Tohle je krásné!. Ale

také už to ve flakonu je...

...aneb - hedvábné provedení Daim Blond Serge Lutens(schválně koukněte na složení obou vůní).

Éto vsjo.

Kouzelné, hedvábné a moc se mi to líbí.

(i odpustím, že je to zkopčené odjinud)

((jen mě štve ta tristní intenzita i výdrž, škoda...))

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 20:48

02 Fioraie DiVina Terra

...bože, to je spleskaný!

Přelévá se to z roviny příjemné mýdlovosti do dámské old school chypré a pak zas popíkové fruity drops.

Nakonec, asi, ovocné chypré. Ale takové navalovací.

Pro dámy 80+

(nic pro mě)

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 20:59

Etruscan Water Francesca Bianchi

...jo, petitgrain(ten nezvládám skoro nikde, a tady je obvzláště výživný...)

...teplá bazalka s kmínem a k tomu teplý větvičník a letní pyly

...vintage mýdlové bubliny

...éééch, to je za trest...

Olé Ramon Monegal

...divnej ananas. Navalovací.

No, bodejť, je tam cedr a jedle. To není "pejsek s kočičkou", ale pořádný brko na lačnej žaludek.

To je tak pošahaná kombinace.!.

No, naštěstí nemá žádný koule, grády...

...by mě zajímalo, kdo se tím chce vonět.?.

I když -

napadlo mě, komu by to sedlo...

...tenhle týpek v modelu Balenciagy 2021 s Olé = óká, to by šlo

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 05:09

euridike 

...když se k ní dostanu, tak moc ráda

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 09:57

Miru Máš v Noiressence Daim Blond?! Tyjo, škoda, že už jsem vzorek zmařila, šla bych ji hledat... /+ bezva recenze/

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 09:59

The Rose With The Broken Neck - Strange Invisible Perfumes


"Máte na večer nějaké plány?" zeptal se ten, jemuž hlídám dítě, jelikož jediný způsob, jak mohu já konkrétně pomoci českému zdravotnictví, je ten, že vytíženému lékaři pohlídám dítě. "Malej bude poslouchat Rádio Junior, já budu psát recenzi na první pokus," odpověděla jsem odhodlaně. "No tak to ještěže jdu do práce," pravil onen vytížený lékař. "Běž, ať se ti trochu stýská," odvětila jsem už s lehkou trudomyslností, neboť jsem věděla, že to bude těžký. Protože jsem se rozhodla popsat The Rose With The Broken Neck.


Růže to se mnou maj těžký.  A já to mám těžký s růžema. Ano, našla jsem si svoji růži, kterou nenávidím a miluji, Eau Capitale, ale taky vím, že the truth is out there, ta moje růže na mě někde čeká, čeká na každého - no jenže kde... A teď se ukazuje, že jsem ji možná našla. Totiž - už vím, moc dobře vím, že moje růže nemůže být ta rudá. To ne. Rudá růže je třeba Soňa Červená, femme fatale mého života, tu nejzásadnější a nejnaléhavější životní radu jsem dostala právě od ní, ale já... Já nejsem rudá růže, nejsem ani ta bílá, ani růžová. Asi jsem žlutá růže - a říkám to nerada, protože já vlastně žlutou barvu nemám ráda - čímž to dost možná dostává smysl. Tahle růže se zlomeným vazem je jistojistě žlutá, voní po hruškách, kdoulích, medu, pylu, koření, kdyby mohla mít ironicky zvednutý koutek, jako mívám tak často já, tak by ho tak měla - a ne že by byla takovej fracek, to ne, to je jen snaha udržet se nad tím vším. Ano, tahle růže je krásná, voní po rajském ovoci, jehož plody občas jíme, po nocích, v nichž nepřichází déšť, je hutná a suchá, snad až do pudrova, je v ní teplo i lehká odtažitost, protože tahle růže v podstatě není žádná Miss sympatie - a ani jí nechce být. Ale je živá. Má na těch vnitřních, lehce pomačkaných okvětních lístcích tenké rudé žilky, jsou jako život, jsou jako krev...

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 10:41

euridike Proboha, Tvoje růže je, nemýlím-li se, limitovaná edice!

Na druhou stranu dobře pro nás, budeš dál hledat a recenzovat růžové a nerůžové vůně s růžemi .

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 10:44

Miru Jako vždy skvělé recenze. A u té Etruscan Water si říkám, že když tam cítíš teplou bazalku a je tam moře petitgrainu, mohlo by se mi to líbit . Ale já už mám těch všelijakých "polévkových" vůní tolik, že si to vyzkoušení rozhodně nedávám jako úkol dne .

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 11:02

Fleur 

Růže a já - to je jedna mission impossible. A jelikož  mě začíná frustrovat, vrhám se na jinou - Guerlain a já, mám asi třicet vzorků, to bude jízda!