Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 30. října 2020 16:31

Renusatko  tedy měla jsem před pár lety jen odstřik Maremma ale putoval dál,myslím že mi tehdy přišel jako dabl Black Orchid po rozvonění(bez okurek),později jsem tutéž vůni zaznamenala v podobě některého Opusu,že by vážně vůně TT tak měnily složení v průběhu let? Nedávno jsem došla zklamání i v případě Chimaery-to bývala svězí nesladká kráska-teď je z ní lepidlo ulepený,jakoby to byla úplně jiná vůně :/

Offline Martula
Avatar
1752 příspěvků moje polička 30. října 2020 16:32

Miru přesně tak

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. října 2020 17:01

Parfums de Marly - Meliora

Úvod je samý rybíz - svěží, lehký a jak kdyby na něj nasypali jehličí. Trpká ovocenka. Enchanted Forest. Něco z devadesátek - zase mi tu cosi připomíná dětství, kolem roku 1995... (píšu zase, protože to samé udělala i Libre - časem o ní chci něco napsat; a Yes I Am...) Je to ovocenka, ale ne moderní ovocenka. Ve složení není, ale vnímám v ní jasmín. Na mysl se dere Burberry London a tím nechci říct, že jsou si podobné, spíš typově. Zkoušení mě baví, ale něco tomu chybí.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 31. října 2020 11:30

Fleur

Tvoje recenze na CDG2 je NAPROSTO DOKONALÁ! No a „holka z fildy, která si nepotřebuje dokazovat svoji ženskost krajkovým prádlem“ - to sedí, to jsem já, proto mám tuhle vůni tak ráda!

/Ty píšeš tak nečasto, že mám vždy úplně dětskou radost, když se tu objeví Tvůj post.../

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 31. října 2020 11:32

T: Něco pro tebe mám. Ale chci vědět, co za to dostanu...
E: Neřeknu Matymu, kdo mu před divadlem odřel auto - poněvadž já to moc dobře vím...
T: Aha... Tak chytej...
E: Co je to?
T: Vzorky i s věnováním. Vůbec si je nezasloužíš...

A tak jsem přišla ke vzorkům od Atelier Bloem /jejími zakladateli jsou pánové Malin a Goetz/, protože když T. zjistil, že strýc jeho kolegyně je blízkým spolupracovníkem této značky, byly mi bryskně pořízeny vzorky i s kartičkou od pana M., ať si zkoušení užiju a dám vědět, jak se mi líbí...

Takže...


BLACK TULIP

Alexandre Dumas napsal báječný román La Tulipe Noire, jehož hlavní hrdina touží po vítězství v prestižní soutěži pěstitelů tulipánů. A něčeho takového lze dosáhnout pouze tím, že ohromíte a okouzlíte něčím nevídaným, nezapomenutelným...

Je takový i Black Tulip?

No okouzlující rozhodně je.

A rozhodně je velmi, velmi tmavý.

Po sametu, po fialkách, po noci a tmě, ne, není v něm žádná mysteriózní temnota, co by jednoho vlekla až někam k Twin Peaks, je to prostě měkká a příjemná tma, v ní tulipánové sladko s jen malou špetkou zeleně a tmavého pylu.

Vůně do jarní noci, pro samotu - i pro time for two...

/Vůně se vyskytuje i pod inovovaným názvem Extraordinary Tulip./

HALF MOON

Half Moon - a nebo taky Halve Maen - je loď, na níž se za časů i nečasů plavil Henry Hudson, ano, to je ten, co se po něm zove Hudsonův záliv. A na tomto půlměsíci se konejšivě pohupuje zelenavě ovocná vůně, romantická, éterická, něžná, snad ještě díí, to ten pel jemných broskví, medu a bílého jasmínu, co tiše a nesladce posouvá ten sladký náklad k břehům dospělosti.

NIEUW AMSTERDAM
Nieuw Amsterdam - tak takhle původně Holanďané nazývali New York. A hned je jasné, kam a jak nás tahle vůně vede - k městské eleganci. A aby ne - tohle je esence z kytice růžových květů, jsou tu lotosy, pivoňky, růže i pár snítek růžových pelargonií, jsou k sobě připoutány zlatavými vlákny sladce živočišné vůně mošusu - nejlepší světoví floristé by se za takovou kompozici nemuseli stydět...



Bude to snad znít trochu prvoplánově, ale mým černým koněm je Černý tulipán. Tahle vůně mě sice přímo nesrazila do kolen, ale v myšlenkách se k ní vracím. Něco na ní prostě je...

Nieuw Amsterdam má prostě úroveň; není na ní nic nečekaného, jen... No prostě je good enough - a nemusí to nikomu dokazovat.

Half Moon je náladovka, pořád slyším v hlavě Evu Olmerovou a Loudá se půlměsíc, tuhle náladu ta vůně má, jen nemá ještě moc odžito, ale jako by to tam už někde bylo, ve stínech, v náznacích.

A ano, u všech tří bych vážně uvítala větší hutnost, hmatatelnost a výdrž - protože to jsou vůně, kterým já říkám akvarelové; a akvarely já mám ráda, velmi ráda, jen některé scenérie by prostě měly být vyvedeny olejovými barvami, jestli mi rozumíte...

Offline Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 31. října 2020 11:39

euridike 

...za mě také černý tulipán, zní to krásně...

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 31. října 2020 11:45

Miru

A vidím, že Insulo se Ti líbí, moc pěkná recenze...

Offline Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 31. října 2020 11:50

euridike 

...líbí. Ale.

Ale nevydrží na mně déle jak dvě hodiny.

A ke všemu - podezírám je, že neuvedli ve složení ylang. Protože - vůně je nejkrásnější tak prvních dvacet minut = likérovitá, lehce do karamelova, vanilka, sytá. 

Jenže pak se přidá ten jasmín. A vůně jasmínu bez jakéhokoliv "zelena" je taková oblá. Ať už je intenzivní či slabá. 

Kdežto tady je v tom jasmínu něco hutnýho(ne, to pižmo v základu to není) a z e l e n ý h o a opalovákověkrémového. Beztak ylang. 

A to mi tam nesedí, kazí to tu vanilku i samotné vyznění jasmínu.

Prostorovka to taky není a dusivá už vůbec. Je taková vláčná, ne suchá/prachová.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 31. října 2020 11:56

Miru No na moje poměry byla suchá a prašná až až!

Offline Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 31. října 2020 11:58

euridike 

...no a to bych já brala

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 31. října 2020 13:34

Parfums de Marly - Cassili

"Tlumené meruňky" - chybí mi v ní trochu šťávy. Nějaké dřevíčko; výsledek: trochu nuda. Jemná, jako nějaký šampón, kyselkavá, krémově ovocná. Cupcake s meruňkovo-vanilkovým krémem. Je tu osmantus? Pro mě je zbytečně sladká a Delině nesahá ani po kotníky, byť jsou zde určité spojitosti.

Parfums de Marly - Athalia

Kombinace citrusy & kosatec ze začátku působí vesele. Následuje fáze pomerančový květ & kosatec - něco v ní je až medicinálního, vůně je to elegantní a na mě začíná být štiplavá jako většina ostatních parfémů stojících na kosatci. Připomněla mi Infusion d'Iris.

Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 31. října 2020 14:15

Evanilla U obou máš pravdu, ani jedna mě nebere. Nějak mám pocit, že značka jde kvalitou k šípku

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 31. října 2020 14:30
Reakce na wendulka:

​Však je to taky po delší době zase seriózní tužebníkový kandidát...

​Taky bych ráda narazila na něco, co bych zařadila do pomyslného tužebníku, ale už dlouho jsem po ničem takhle nezatoužila. Ale - a to jsem si vzpomněla na Tebe - zkoušela jsem Sticky Fingers F. Bianchi - a ta se mi tedy líbí dost, přestože na můj vkus už značně tíhne k jedlé vůni, ale tu bych si ráda vyzkoušela ještě jednou v chladu, protože na zimu vlastně nic nemám - a tohle by šlo...

Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 31. října 2020 14:39

euridike A to mi teď ještě přišlo upozornění na novinku -Sublime Oils - přírodní oleje k 6 vůním za 73 Euro/100ml Ovšem ke Sticky Fingers zatím ne.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 31. října 2020 14:47

Korsičanka No já ke vzorku přišla tak, že si kolegyně objednávala něco na ALZD a dostala i nějaké vzorky - a zrovna i Sticky Fingers, což mě teda docela překvapilo s ohledem na to, že je to úplná novinka...

Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 31. října 2020 14:50

euridike Dostala, jo? Teď se o tom bavíme ve slevovém vláknu

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 31. října 2020 14:57

Korsičanka Ano, dostala jako dárek k nákupu //jsem si říkala, jestli si neobjednávala něco z portfolia FB, ale prý ne...//

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 31. října 2020 19:15
Reakce na Evanilla:

Parfums de Marly - Athalia

Kombinace citrusy & kosatec ze začátku působí vesele. Následuje fáze pomerančový květ & kosatec - něco v ní je až medicinálního, vůně je to elegantní a na mě začíná být štiplavá jako většina ostatních parfémů stojících na kosatci. Připomněla mi Infusion d'Iris.

Baví mě číst tvoje popisy vůní a dojmů z nich.

U mě (pokud jde o Parfums de Marly) je to tak, že:

Není zas tak moc vůní, které mě dostaly do kolen v posledních pěti letech. A zrovna Athalia (2016) mezi ně rozhodně patří. A tuším, že to nebude jenom tím, že mi je tolik příjemná její nijak přehnaně výrazná, ale přeci jenom znatelná podobnost s vůní Ferré by Ferré (kterou jsem si kdysi velmi oblíbila)... vyzněním... a nakonec i tím provedením v černé.

Jedna z nejženštějších novodobých vůní, balancující mezi jemností a podmanivou dráždiovstí. Nenápadná síla. Uklidňující i vzrušující zároveň. Žádná ze složek v ní pro mě nedominuje, celá kompozice na mě prostě jenom... příjemně působí. Královna značky.

Cassili ani Delina se mi do vkusu netrefily. Ale nevadilo by mi je potkávat.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 31. října 2020 19:29

Korsičanka To nemůžu teď posoudit, na zítra mám ještě dva poslední vzorky ze sady, ale už nečekám, že mě něco dostane. Delinu ještě prozkouším pořádným postřikem a bojím se, že se zamiluju. Opravdu na ní něco je, jen ten konec by nemusel být tak sladký.

domenica Děkuji, to mě moc těší Já to mám s kosatcem složité, jeho vůni mám moc ráda, ale na druhou stranu málokterou kosatcovou vůni si opravdu užiju. Na hraně zakoupení byla Ibitira - ach tak nádherný kosatec, ale na mně nevyzpytatelný. Jednou mrazivá křehká krása, jednou štiplavá až obtěžující V téhle cenové kategorii to musí být 100 %. Nenosím teď moc ani No. 19 a bohužel už ani Iris Poudre, která mi přijde geniální, ale zkrátka už to není láska, jaká to bývala. Takže závidím vám všem, co si s kosatcem rozumíte, já možná na ten svůj ještě čekám.

EDIT: Nečekám, však vlastně 31 Rue Cambon že jo To je MŮJ kosatec. Ale není to takový ten mrazivý, do zelena a svěžesti laděný.

Offline Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 31. října 2020 19:37

Evanilla 

...no, a Iris Torréfié jsi zkoušela.?