Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. října 2020 13:02
Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 26. října 2020 17:11

alibi hm, takže "sladkosti" na jeseň a zimu. Znejú zaujímavo.

A na Giardino by som bola zvedavá - kto z koho

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 27. října 2020 09:24

teena-s Miru

Oběma děkuji za skvostné recenze na moji milovanou CDG2 - !!!

/Si ji jdu rovnou vzít, je na to skvělé počasí.../

Offline jerry
Avatar
9023 příspěvků moje polička 27. října 2020 10:02

teena-s Miru

A já se k poděkování euridike za recenze CdG2 připojuju (akorát se tedy nemůžu rozhodnout, jestli jsem "zakyslá královna ledového impéria" nebo "ambiciozní syn ředitele ZKL navoněný levandulí" nebo oba dohromady).

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. října 2020 10:09

euridike nenapadá mě nikdo jiný s kým by tak splynula...,jen mi v ní chybí něco"fialového"-hysterický výkřik emocí...TO...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. října 2020 10:13

a tohle je Opus X kovově chladná s růží

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. října 2020 10:14

jerry a zde přichází na scénu zmíněný "fluid"

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. října 2020 10:16

a teď půjdu hledat "tuhle" vůni,vím,že ji někde mám

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 27. října 2020 10:22

teena-s Fotografie k Opus X ji vystihuje dokonale!

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. října 2020 10:33

euridike 

...no, v mém případě skvostná zrovna není, a už vůbec ne vedle od teena . Ale vždycky když někdo napíše, dá do databáze recenzi, tak si vzpomenu, zda jsem taky ne/zkoušela a vložím taky...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 27. října 2020 12:28

PORTER SA PEAU L´OBJET PARFUMANT Robert Greco

Kdysi jsem měla sen.

Nikdy jsem mu tak docela neporozuměla.

Nějakou dobu jsem se snažila dobrat jeho podstaty, byla jsem si jistá, že ten obraz je jen kouřová clona, že to zásadní a podstatné je za ní, ale nikdy jsem se za tu oponu nedostala.

Vlastně to bylo jednoduché.

Ležela jsem na zádech, pod nimi vlhká, hrubá, rozoraná zemina, před široce rozevřenýma očima ocelově prázdná obloha, jen černé siluety nehybných ptáků, všude ticho, nemůžu se pohnout, je to divné, tak divné, ale vím, že kdybych mohla své prsty posunout jen o pár centimetrů doprava, dotknu se jeho dlaně, věděla jsem naprosto iracionálně, proto s neochvějnou jistotou, že on je tam vedle mě, v tom snu byla vůně, která k ničemu v něm zdánlivě nepatřila, k ničemu se nehodila. A byla to tahle vůně, vůně suché půdy, obilí, otrub, černozelených bylin, těch z rodu anděliky, těch z rodu oměje, pižmové sladko, lehké - a přesto zrychlující dech, klid i znepokojení v jednom, malá intimnost uprostřed nedohledné planiny.

Nevím...

Je v ní cosi syrového, stejnou měrou cosi něžného k nedotknutí.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 27. října 2020 12:29

ŒILLERES Robert Greco

Vůně na pokračování.

Jen nevím, co bylo dřív...

Œillères?

Porter sa Peau?

Záleží na tom?

Někde venku, žlutavá tráva suše pod bosýma nohama, obzor je blízko, také celý zlatý, do měděna, do bronzova, to jen podle toho, jak dlouho se do něj vydržíš dívat, než začneš ztrácet zrak, kdyby tu mohl být vítr, voněl by zeleně po divokém eukalyptu, ale není tu, byl tu, dávno, před chvílí, ale už je pryč, jeho otisk snad stále ve vzduchu, kotníky otloukané ostrými stonky, stvoly a listy suché trávy, heřmánkový pyl, medové sládnutí, krok a hluboký nádech, krok a hluboký výdech - a tak pořád dál, k tomu obzoru, co má barvu vůně, co se táhne, za níž se táhneš, i když ji nevidíš...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 27. října 2020 12:48

teena-s 

Ty barvy se mi k Musc Ravageur skvěle hodí - pro mě je MR jako záplava květů bavlníku, které jsou štědře posypané skořicí, vanilkou a cukrem...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. října 2020 12:54
@ euridike ;)
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. října 2020 17:36
Reakce na teena-s:

Moon Dance:

Mám ráda emoce,čekala jsem další "trapně růžovou"vůni .Rozbalím,ťupnu,založím,zapomenu.Už z balíčku tu růži s fialkou cítím,vnímám ji a spouští mi po tváři slzy,je v ní tolik bolesti jako v těch bezesných nocích kdy jsem nemohla spát,tak bezmocná jsem vzhlížela k chladnému měsíci a ptala se proč?... Ta vůně nechala vytanout na povrch vzpomínky a pocity,které jsem dávno chtěla pohřbít,ale jsou tam a už se jich nikdy nezbavím,tu vůni budu použivat jen nihilisticky,sebedestruktivně,samotrýznitelsky.Je vymydleně temně modrá a svítí na ní hvězdy a já vím, že on se na mě z jedné z nich dívá a hlídá mě, měsíční kráter v mém srdci a ja bych si s ním tak ráda zatančila a řekla mu, jak moc...Pláč...

Teda ale...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. října 2020 17:40

alibi 

Tvůj popis Il Giardino delle Dezie mi trochu připomíná mé dojmy z Tuberéuse Criminelle, že ji budu muset zkusit, i když vím, že nebude pro mě, ale pro tu srandu.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. října 2020 17:55

euridike 

Tebe by si měly niche značky najímat jako propagátorku. Kdybych si měla nějakou vůni koupit jen čistě na základě marketingového popisu, přestože bych věděla, že nejspíš vůbec nebude pro mě, byla by to určitě PORTER SA PEAU L´OBJET PARFUMANT .

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. října 2020 19:49
@wendulka děkuji
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 27. října 2020 20:48

wendulka Tuberéuse Criminelle neznám, ale podle tvého popisu :) to bude jistě větší síla, než IGDD. Zahrada je nakonec velmi poutavá vůně.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 27. října 2020 20:51
Reakce na wendulka:

euridike 

... Kdybych si měla nějakou vůni koupit jen čistě na základě marketingového popisu, přestože bych věděla, že nejspíš vůbec nebude pro mě...

​bylo by to hodně vůní popsaných @euridike