Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 29. října 2020 08:47

Fleur Je vidět, že se doma nepovaluješ a opravdu pracuješ z domu - když ses tak rozjela s parádními přirovnáními Nebo že by absťák?

Nejlepší za mě toto:

...Vůně pro holku z fildy, která si nepotřebuje dokazovat svoji ženskost krajkovým prádlem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 29. října 2020 09:41

Miru Vidíš, Cuir d´Anges bych snad jako jedinou vůni od Hermes nemohla nosit, "voněla" mi jako podrážka ze surového kaučuku. Iris Torréfié mám dnes na sobě, ale kůže mi v něm přijde ve srovnání s Cuir d´Anges podstatně jemnější, tady mi vlastně vadí jen ta polétavost a že ji sama na sobě necítím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 29. října 2020 09:46

Korsičanka Ta práce z domu je pro mě velmi vysilující - já to musím kombinovat, protože doma nemám připojení k internetu, které by to moje "vysílání" utáhlo, takže si některé dny nosím soukromý notebook v batohu do práce, poněvadž tam mám sice stabilní signál, ale zase zastaralý počítač. Ale hlavně všechno trvá mnohem déle a všelijaké diskuse, které by se normálně řešily osobně, se přelévají do chatu, takže já permanentně něco klepu do počítače . Ale u toho se voním, zkouším různé vzorky, jen není čas to analyzovat .

A když jsem před několika lety objevila CdG 2, tak jsem cítila, že přesně tuhle vůni bych nutně potřebovala, když mi bylo dvacet. To jsem musela vzít zavděk pánskou Farao .

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2020 09:46

Fleur 

ano, kůže v Iris Torréfié je měkká, až hebká a vláčná s delikátním čajovým nádechem.

Kůže v Cuir d´Ange je sterilní, pichlavá hlohem, distingovaná, ale něčím mi ten Iris T. připomíná...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 29. října 2020 09:47

Miru Ano, rozdíl mezi těmi kůžemi jsi popsala přesně!

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 29. října 2020 09:52

Fleur Je mi to jasné, že to pro vás není žádný med To byla jen ta"moje" nemístná legrace. Ale popis jednoznačně skvělý a mě bezpečně odrazující. Ale Farao jsem taky znala.

IT cítím stejně jako ty, ovšem potřebuju ho neustále zkoumat

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 29. října 2020 12:36

Fleur Ano, přesně, takhle teď probíhá výuka. Je to peklo. Já jsem vyfasovala z práce taky starý krám, protože můj osobní potřebuje syn. A míváme často online výuku zároveň. Strašně moc se těším, až otevřou školy, asi nejvíc ze všech. Ale voním se i doma, to je jasná věc. Zrovna jsem měla nedávno náladu na Nin Shar, ale nevím, kde ji mám a to mám dva flakony. Asi jdu hledat.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2020 13:33

Ca´Luna Acqua di Biella

...je to jedlé nebo ne..?!?

...jakoby tekutá mátová čokoláda nebo na hladkou sirupovitou nit rozpuštěné čokoládovo kokosové rumové kuličky,

a touhle lahodnou hmotou v noci polévat pnoucí, sytě zelené lístky břečťanu.

Podprahově opravdu vnímáte břečťan, ale hladký, měkký, nezubatý a paradoxně - oproti jindy hřejivý...

Díky galbanu jsou obrysy okrasné pnoucí rostliny jakoby rozostřené, jenže současně s tím zhutněné, až ztěžklé...

...vůně z lahvově zelené postupně přechází do zelené hodně tmavé s výrazným nádechem do antracitova a k tomu i chladná ocel noční oblohy...

...jak pod jasnou lunou ležet uprostřed lesní mýtiny na, teplem těla zahřáté, rozprostřené kožené bundě a cumlat mentolové furé v hořké čokoládě...

...chladivě teplá/teple chladivá vůně.

Teplé hedvábné pryskyřice, voda, plachý vzduch, kožený chlad, po alkoholu horký dech.

1:1 nejedle jedlá vůně...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2020 13:55

Musc Ambre Gris Affinessence

...závan mýdla.

První a poslední mikrostopy něčeho civilizovaného...

...živočišná ambra, pocitově fakt šedá.

A pak něco děsivého...

...nevím, co to je. Asi ty lanýže,

houby...

...ale takové zvláštně animální a současně dřevité.

Možná pačuli a věky tlející už neživé, v mechu odpočívající kmeny prolezlé a obrostlé vlhkostí nacucanými houbami, tmavými - šedými, modročernými a černovínovými.

...a ještě pak tóny téru, skoro nějaké masti, ach ano - černá mast, kterou mi maminka ve dvou letech mazala do krve rozdrbané ekzémové ručky, obvazovala je, aby nikde nebyla černá zapáchající pasta a pak mě koupala i v otrubách...

...yes, zní to ponuře...

Zvrhlá návykovost/návyková zvrhlost.

...jakoby vám do nosu vlétly poslední bublinky téměř zvětralé mathonky a nebo - jakoby jste si v moři lokli slané vody, jež vám v mžiku vylétne nosem a nevíte, jestli vám tečou slzy nebo jsou to mořské kapky... Prostě delikátní mineralita

To není vůně. To je pach. A nebo vůně pro temný příběh, temnou postavu. a nebo -

neptejte se...

(každá parfémová zkušenost se počítá. Asi je to kvalita, za ty prachy. Ale chtěla bych vidět personu s tou správnou chemií na tohle dělo - tiché a devastující...)

((je to hnusný, ale vlastně nechci, aby to zmizelo...))

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2020 14:11

Insulo Jeroboam

Vanilka.

Vanilka likérovitá, hustá, sladká, plná, s chmýřím mohérů...

Jasmín.

Jasmín platinové blond, pak sytě žlutý až jasně oranžový, jeho okvětní lístky drceny mezi prsty a živá květová, lehce lepkavá šťáva ulpívá na prstech...

...jo a 

pižmo.

Pižmo, tělesné, nasládlé teplo z nitra s lehoulinkým provzdušňujícím tónem, akcentem luxusního krémového mýdla, vznášejícího se v téměř neviditelných bublinkách všude kolem...

Insulo má impozantní entrée zlaté královny vanilky.

Ale ve finále je to jemná, hebká vůně něžně luxusního zlata na ženské kůži...

...zpracování ingrediencí vytváří dojem až téměř delikátně orientální vůně s hladkostí mramorů...

Prostě pro princezny dnešní doby

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 29. října 2020 14:22

Miru Ad MUSC - AMBRE GRIS: hnusné to není, jen syrové a drsnější. Umím si ho představit na chlapovi a připomíná mi některé tóny ve vůních Areej Le Doré Russiana Adama, který velmi rád pracuje s ambrou - prý veeelmi letitou. Muži recenzenti na Parfumo chválí (prý jelen v říji nebo 2 jezevci hrají šachy,  pijí k nim importovaný čaj a jezevec s černými figurami vítězí)

Závěr na mně dost pěkný, leč hoodně unisexový.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2020 14:27

Korsičanka 

jj, jsou z té vůně vydření, četla jsem to. A jo, věřím, že jestli máš správnou chemii, tak je to určitě krásné, krásně živočišné.

Ale na mně ne. Prostě typově k oudovým vůním, a to já nee...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2020 14:31

Patchouli Intense Nicolai 

(vlasová mlha)

Hebká svěžest.

Gentlemanství s klučičí lehkostí.

Holka/kluk.

Křehkost, lehkost.

Osvěžení z bio měkce bylinného mýdla.

unisex

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 29. října 2020 15:01

...sem se teda pustila do srovnávacího testu Moon Dance X Patchouli Ardent

...nu slabší povahy nechť prolétnou okem,pacifisté ať přeskočí

...prudérové neotevírejte YT odkaz

MORTAL COMBAT

Goro(Pačulus Maximus) vs. Kitana(Julča poupátko)

sázky 5:1

G metá všema prackama hrsti pepřovejch kuliček- K po něm vrhá bergamotový šipky s pírkama

G navlíká kožený rukavice bez prstů aby si je nezaflákal od růžovýho oleje- K nad hlavou    roztáčí tuberovrtuli

G má tlamu zapatlanou džemem : odjišťuje fíkovej handgranát- K si obtahuje rty růžovou rtěnkou a kryje se indigo kápí

G se snaží protivníka přetáhnout po páteři cedrovou latí- K rozprostírá fialkový vějíř

G je chlupatě zelený monstrum oblečený v surový kůži s povahou cholerika,čpí kyselým potem,strach z něj se zařezává hlouběji než dýka,jeho výhra je sladce železitá jako krev prýštící z utrpěných ran

K má duši bojovníka,melancholickou,byla zvyklá stávat ve stínu silnějších,po vodě pouštěla věnečky z drobných květů jako obětinu za zachování svýho života,rány jen zasypává pudrem proti zanícení,heřmánkovej zábal nezahojí šrámy na srdci...

UF..

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=7XlR20xE6HA

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. října 2020 22:48

Parfum d´Empire: Salute!

Znovu musím souhlasit s Fleur i blackviolet. Ocitáme se uprostřed vinobraní na tradičním šlapání vína, kdy bosé ženské nohy jemně masírují zralé, sladkokyselou šťávou nalité zelené bobule hroznů v obřích dřevěných sudech, mezi něž se přimíchalo i několik galbanově zelených vinných listů. Mnozí vinaři jsou totiž stále přesvědčeni, že jen tak se hrozny skutečně jemně vylisují, ne jako v hydraulickém stroji, čímž se prý lze dopracovat k lepšímu vínu. A podle všeho tomu věří i Marc-Antoine, který tento okamžik parfémově zachytil a dal tak vzniknout lahodnému perlivému, částečně i mechově zemitému bílému vínu s tóny grapefruitu a kyselé mandarinky. Zároveň ho harmonicky provzdušnil kosatcovým pudrem a jemným pižmem. Salute!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. října 2020 15:46

Parfums de Marly - Delina

OK. Celá YouTube scéna ji chválí do nebes, figuruje snad ve všech Top 10, jenže na druhou stranu, vždycky to jsou mladé holčiny s měkkými rysy a perfektním make-upem. A to já nejsem. Tak jo.

Na začátku téhle sladké a idylické procházky nás vítá svěží růžička. Orosená, nevinná, slaďoučká, ťuťu ňuňu. Ale to by za ty peníze byla trapárna, že jo, kdyby to takhle zůstalo. Takže dál se přidává kadidlo, aby to nebylo až taaaaak moc pěkňoučké. Přitekla nám trpká ovocná šťáva. Burberry Body vibe... A nato se do popředí dostává dřevo - připomínka MaxMara Kashmina Touch.

Krásná, mladá, nevinná. A to já nejsem.

Ale Delina je opravdu krásná vůně... Moc krásná.

Pamatuji na dokument BBC o parfémech, ukazovali tam studenty parfemářské školy ve Francii a mladý Quentin Bisch v jedné pasáži brečel dojetím, že ho přijali... Mno a podívejme!

Ptám se sama sebe, zda potřebuji další růži, obzvlášť když jsem si při zkoušení Deliny taky vzpomněla na Lunu od Penhaligon's, kterou mám a mám strašně ráda. Jsem to já a nebo nejsem?

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 30. října 2020 16:04

Evanilla Delina klame tělem, není to zdaleka jen ťuťu - ňuňu chce to dát jí prostor celého dne a postupně ji sledovat

Teď nad tím přemýšlím, jestli mi vadí používat něco, co velebí hezké slečny na You Tube - a odpovídám si, že ne. Že mi vlastně daleko víc vadí, když některou mou oblíbenou vůni velebí na You Tube jen škaredí chlapi

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 30. října 2020 16:12

Martula 

...asi máš pravdu v tom, že Delina chce zkusit normálím/pořádným navoněním se a žít s ní přes den...

Protože z ťupnutí ze vzorku mě tak nějak nudila...

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 30. října 2020 16:19

Miru Jo, četla jsem tvou recenzi. Je to samozřejmě věc osobního vkusu, ale za mě je Delina opravdu mimořádně povedená. Dobírám flakon a bude další, což se mi stává málokdy.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 30. října 2020 16:24

Martula 

...jo , věřím! A taky, člověku se pořád(teda mně jo) mění chutě, chemie, takže možné je vše...