Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. října 2020 21:54

Kemi Al Kimiya / Kemi Blending Magic Koukám na recenze, bohužel mám už vůni na ruce, což mě vyděsí a nechápu, proč jsem chtěla vzorek. Nebo jsi mi ho andry podstrčila? Malinko škoda, že oud jako vždy vyleze a celkově přerazí vše. Vůně mě přitahuje a zároveň si říkám, že to není pro mě. Zpočátku hodně oudová, později sladce citrusová. Oproti předchozím recenzím tam mám oud celkem rychle spíš v zakouřené podobě dřeva a balzámů, není nijak odpudivý. Citrusově svěží, vanilkově mírně sladká a dřevitá a orientální. Dobré to je a hlavně zajímavě spojené.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. října 2020 22:06

Parfum d´Empire: Immortelle Corse

Ani nevím proč, ale momentálně mám nějakou fázi, kdy mi řada parfémů evokuje nejrůznější filmové postavy a události. V souvislosti s Immortelle Corse se mi prostřednictvím plátků čerstvě nakrájeného citrónu, sušených meruněk, semišového šafránu, slaměnky a větvičníku okamžitě vybavil sluncem zalitý francouzský venkov se stromy, porostlými mechem a lišejníkem ze Studnařovy dcery s lány zlátnoucího obilí a snopy sena, úvodní scéna, kdy Patricia nese svému otci oběd v proutěném košíku a u potoka si chce sundat kožené boty, aby jej mohla přebrodit...

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 28. října 2020 00:50

Renusatko urcite neni ode me, ja ho furt mam.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 28. října 2020 07:28

teena-s 

...tak, jak vidíš barevně Musc Ravageur - tak ho vidím i já, všechny ty odstíny měkké hnědé jsou přesné.

Mmch, máš na sobě Ashore...

...flakon, barvy krásné, složení hodně slibné. Připodobňují ji i někdy k No.5(i když podle složení mně připadá mnohem plnotučnější než No.5 a podprahově dirty, čili že i zajímavější),

a Tvoje recenze je úžasná.!

Mohla by jsi ji, jde připodobnit k něčemu z mainstreamu kromě Casmir.?

...moje barvy:

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 28. října 2020 13:51

wendulka alibi

Jste moc milé, díky...
/Já jsem se ještě neusnesla, jestli se mi ta vůně líbí - tedy takhle - líbí se mi, moc se mi líbí, ale mám s ní a v ní divnou náladu, tak nevím.../
Nabídka od niche značky na psaní textů by byla, ale nějak sama v sobě narážím na pár důvodů, proč do toho nejít...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. října 2020 13:52

euridike 

Chápu.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 28. října 2020 13:52

wendulka 

Recenze na Immortelle Corse - skvěle zvolená slova i fotka...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 28. října 2020 14:13

... a ještě jedna nevyžádaná info k PORTER SA PEAU L´OBJET PARFUMANT - už jsem přišla na to, co mi připomíná - Jeux de Peau Serge Lutens /obilí, mléko, tmavé a prašné koření, kokos spíš jako lehce znepokojivý nasládlý aspekt/, takže tak...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. října 2020 15:24

euridike wendulka Recenze na Immortelle Corse - skvěle zvolená slova i fotka...

...a bezva film.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. října 2020 15:25

Renusatko Mně se úplně stejně íbí i nelíbí:) Nepřihodili ti ji spíš v Ingred.??

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 28. října 2020 15:44
@Miru začátek je ostrý planý jasmín,to povlávající kolem se mi moc líbilo,připomnělo mi to hustotou spíš některé arabské oleje(kterým neholduješ asi stále),omamné,nic z mainstreemu mě nenapadá,ale zkusím znovu prozkoumat jestli mě nenapadne nějaká,musím si na zkoušení udělat víc času kdy budu jen vnímat,mám jen malý vzorek(tudíž šetřím s aplikací) a ovoněla jsem jen loketní jamku- kdyby to byl flakon- zleju se a ta vůně bude stopro lepší,vzorek jsem"odpotila"během 2hod chůze a to co zbylo se mi moc nelíbilo,takové rozostřené sladko,rozplizlé jako by to nebylo od Amouage(tam je výrazný i jakkoli solitérní dozvuk,tohle cítívám po drogérkovkách,sice bez alkoholu či cedru ale...za takové peníze,ta živočišnost je podobná vůním Zoologist a dejme tomu,že ten ocásek byl nijaký sladce jako v Bee(neohromila Tě myslím)
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. října 2020 15:52
Reakce na euridike:

wendulka 

Recenze na Immortelle Corse - skvěle zvolená slova i fotka...

​Však je to taky po delší době zase seriózní tužebníkový kandidát...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 28. října 2020 17:18

teena-s 

hustý jasmín, klidně olejovitě hustý, hutný jo, a bez zbytečnýho zelena. Ale bez čitelného oudu...

Díky!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. října 2020 18:06

Papillon Artisan Perfumes: Bengale Rouge

Naprosto souhlasím s Martulou a blackviolet, kombinací svíravě trpkého bergamotu s kadidlem a vanilkou má v sobě cosi shalimarovského. Nicméně hned po rozvonění v ní začne dominovat balzamicky dřevitá myrha, zalitá nelepivou zlatavě medovou sladkostí a koženým labdanem Tobacco Rose, čímž nezapře svůj papillonovský charakter. K Shalimaru se pak přihlásí ještě v drydownu obláčkem kosatcového pudru s vanilkově pryskyřičnatým benzoinem.

Etat Libre d´Orange: 500 Years

Aristokratická, malinově růžová Delina Exlusif se odvázala, dala vale všem nudným večírkům, banketům a plesům, nalakovala si svoje kardamonové drápky do pačuliově zelena a zahalená do šafránového semiše se konečně vydala na dlouho plánovanou cestu do dalekého Orientu, aby se mohla procházet tamějšími tržnicemi, kde to voní nejen kadidlem a pryskyřicemi, ale i dřevitým oudem a kakaem. Osudové ženy zkrátka mají štěstí, že realita jejich sny občas předčí...

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 28. října 2020 18:12

wendulka 500 Years - moc hezké

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. října 2020 18:14

Korsičanka Asi ano. Jen Andry mi dávala nějaké vzorky, ale říkala jsem si, že mě s tím oudem zná a že by mi nic takového nedávala. Tady ovšem musím říct, že bych snad i odstřik zvládla. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. října 2020 18:22

Martula 

No ty růže se píšou tak nějak samy, že ano.

500 Years je sice skrze to kakao trochu gurmánštější, ale druhou stranou je i víc orientálnější, tak možná, až se s Delinou Exclusif rozloučím, tak se taky odvážu...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 28. října 2020 19:27
Reakce na euridike:

teena-s Miru

Oběma děkuji za skvostné recenze na moji milovanou CDG2 - !!!

/Si ji jdu rovnou vzít, je na to skvělé počasí.../

​Já teď vůbec nestačím číst, natož přispívat. 

Ale také mám ráda, když nějaká recenze vyvolá lavinu dalších, obzvláště na oblíbenou vůni. CdG 2 jsem nosila vždycky moc ráda, tak jsem si ji alespoň připomněla ze zbytku ve flakónu.

Vůně ostrá jako hrot plnicího pera zbarvený tmavě zeleným inkoustem, jako svinutá stébla jarní trávy, jako tuhé stránky nové knihy, jako kytarová struna, jako žiletka, jako odštěpek lesklé slídy, jako čerstvě mletý pepř. Vůně pro holku z fildy, která si nepotřebuje dokazovat svoji ženskost krajkovým prádlem.

Kdyby se vyráběla v 80. letech 20. století, tak bych už jinou asi nehledala.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2020 08:00

Fleur 

...perfektní druhy ostrosti!., popis

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2020 08:02

ad Iris Torréfiée

...jistá podobnost i s Cuir d´Ange Hermes