Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 18:45

Miru Věřím, že by se Ti líbila, taky se mi líbí, ale je to ten typ vůně, u které hrozí, že si nepodmaníš Ty ji, ale ona Tebe - takovým tím svazujícím způsobem, který člověku není příjemný //promiň, neumím to teď lépe vystihnout...//

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 19:19

euridike 

...myslím, že rozumím...

...člověk má až strach se jí navonět, i třeba jen přivonět k flakonu..., protože jako by se část Tvého/mého já nebo i jen zlomek života nacpal do té kompozice, jenže část, zlomek, který nechci/nechceš znovu číst...?..

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 20:59

Fleur Já se nějak překoukla a dala jsem si na ruku Narcotico. Teď přemýšlím, jestli ruku useknu nebo zavážu do obvazu. Tak tohle je na mé kůži učiněná hrůza. Chemické rozpouštědlo a koňské koblížky zabalené do koženého vaku. Později stále něco mezi šílenou desinfekcí a mrtvolou. Víc toho nenapíšu

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 22:16

Renusatko To je sranda s tebou.  Narcotico taky nemusím, ale závěr nemá zas tak hrozný.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 07. dubna 2020 22:22

Renusatko promiň, ale . To je kombinace. Jedno vím ale jistě... tuhle "vůni" netoužím poznat.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 22:25

Korsičanka Paris Nejde to umýt. Manžel mi zakázal přijít do ložnice, dokud se toho nezbavím. Prý je to, jak bych přišla z kravína. Je to fakt naprosta hrůza.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 22:26

Renusatko Tak to tě tedy upřímně lituji - jsou vzorky, které by měly být uskladněny ve stejném režimu jako třeba opiáty, jedy nebo aktuálně nedostatkové respirátory .

A neuvěřitelné je, že na někom to asi fakt voní.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 22:35

Fleur Manžel mi hlásil, že fakt nechápe, kdo tohle vyrobil a dovolil si to nazvat parfém, že přesně ví, kde by to nabral. Možná se to na každém tak nezvrtne, třeba euridike má recenzi zajímavou, ale já to tam nemám, i když jsem se snažila. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 22:38

Renusatko Tak na to místo, kde by to nabral, pošli manžela (s rouškou a pod rouškou tmy) s nějakými prázdnými kabelkovými flakóny, třeba by byl zájem o porcování .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 22:50

Piotr Czarnecki: Kiviskin

Je vůní šafránově semišové, tabákově zakouřené pánské bundy, v jejichž kapsách najdeme kromě pár fialkových bonbónů i pralinky z vysokoprocentní tmavé čokolády s náplní z vaječného likéru. Díky pimentovým bobulím, muškátovému oříšku a jehličnatému cedru příjemně drhne, ale neškrábe.

Vero Profumo: Rozy (Eau de Parfum)

Hra na schovávanou s orientální kořenitou růží. Tušíte její přítomnost celou dobu, ale pořád ji ne a ne dohnat. Nejprve se totiž kloní před zemitě zeleným hyacintem, potom ji přikryje krajkově vyšívaný šeříkový závoj. Na delší dobu pak vezme úplně do zaječích před medově sladkou maracujou, aby se nakonec milostivě vrátila ve vroucím doprovodu růžově kořenitého santalového dřeva.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 08:01

Miru Vystihla jsi to skvěle...

Renusatko Já sebe samotnou podezírám, že když je nějaká vůně jako temný les, tak se snažím hledat si schůdné a bezpečné cesty, držet se ve vůni těch aspektů, kterým rozumím, umím je pojmenovat, dávají mi smysl - těžko říct... Ale že Tě Narcotico takhle zdrtilo, to mě fakt mrzí - je to šelma, ale Ty a Fleur ji máte skoro jako tajemnou šelmu z Apokalypsy...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 09:21

LIGHT Neandertal

Tak kdyby měl takhle vonět neandertálec, tak by to bylo žůžo. Ale takhle to asi nebude… Já si spíš říkám, že tohle je vůně čisté a nezničené pravěké přírody, v níž se odráží chladné klima těch dob. Cítím dřevo, kouř, měkkou a sladkou kůži, byliny, rostliny – vlastně nic konkrétního, ani v té vůni nic cíleně nehledám, proč taky, jde o vjem z celku – a ten je příjemný, uklidňující… Zvláštní – pro mě – je jedna věc: přestože vůně působí velmi přirozeně a přírodně, je v ní díky oné chladné ozvěně cosi lehce industriálního, velkoměstského, přesto to nepůsobí nijak nepatřičně.

DARK Neandertal

Ano, tahle vůně je zcela jistě temnější, drsnější, ostřejší, těžší – přinejmenším oproti Light Neandertal. V té vůni nastává noc, kůže kolem ohniště jsou ještě neopracované a hrubé, na kamenech poblíž ohně se suší hořké byliny, od řeky se krade odér zelenkavé vlhkosti, noční vzduch prosycuje natrpklý kouř. Atavistická vůně. Táhne si za sebou stín Blamage Nasomatto a Un Jardin Sur Le Nil Hermés. Vůně divoké noční samoty. Působivá. Kdo by ji tak mohl unést? //Já ne, to vím...// Snad Krysař na cestě do Hameln...


NEANDERTAL – britská niché značka, jejímiž nosy jsou Chris Maurice (Nishane Istanbul, Sospiro Perfumes, Xerjoff) a Euan McCall (Jorum Studio), autorem flakonů je Kentaro Yamada (a všechny jsou vyráběny ručně, článek velmi doporučuji...).

Obě vůně jsem měla možnost vyzkoušet díky laskavosti značky Jorum Studio, která mi loni poskytla vzorky k vyzkoušení, včetně těchto dvou Neandertálců.

A už si skoro připadám hloupě, že sem dávám zase takovou marginální záležitost, ale tak – jak se říká – ze studijních důvodů...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 09:46

Renusatko Už se ani nedivím, že Cuir Belugu cítíš 2 dny:) Ale že jsi už nakazila i manžela? I když já jsem se v tomto případě taky hodně zlepšila:))) Teď dokonce cítím, že nám páchne studniční voda z kohoutku a nikdo v bytovce nic neříká A klidně ji pijou

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 10:01

euridike Mají zajímavé flakóny. Tvoje recenze zní dobře, ale už vidím, co bych tam zase měla já.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 10:03

Renusatko Ty bys nechtěla vonět jako Krysař?! Jsem na něj zrovna včera při svitu toho obrovského měsíce hodně myslela...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 10:07

euridike Včera mi to úplně stačilo. Většinou mám velké problémy s oudem a narciskou. Dokonce narcisky mi začaly strašně smrdět i ve váze. Oud se na mě často zvrtne do hodně animální podoby.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 10:11

Renusatko Oud já obecně taky moc nemusím - nechtěj vědět, jak se na mně zvrhnul Accord Oud Byredo, to byla čirá hrůza, tatínek mého přítele k té vůni měl moc hezký monolog, který jsem zaznamenala, budu ho sem muset někdy dát, je fakt výstižný...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 10:24

euridike Naopak - díky, že nám rozšiřuješ obzory. O tuhle značku bych asi běžně nezavadila.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 11:20

Fleur euridike Já už ty pěstní klíny někde zaznamenala

Renusatko Narcisy, ó, jaká krásná vůně! A ty bílé!

Offline jerry
Avatar
8998 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 12:07

Renusatko 

Já to dočítám až teď a promiň - musím se smát, to se jinak nedá.

Tyhle důsledky důvěrně znám ze zkoušení arabek (takový Oudh Ma'Al Wardh nebo Oud Seyoufy je něco ještě asi horšího, než popisuješ). A stačí cibet či kastoreum ve složení (a navrch střihnuté santalem), abych se měla na pozoru.

Mytí nepomůže - na "neutralizaci pachu" mi spolehlivě funguje akorát potření tuhým deodorantem/antiperspirantem (a není-li, stačí kuličkový).