Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:25

Fleur Máš pravdu, že ten začátek u Notturno je naprostý šok. Potom už zajímavá vůně, i když mě mnohem víc zaujalo kadidlo v rites de passage.

euridike Já moc ty recenze neumím psát. Spíš takové postřehy. Na další se chystám zítra, protože mi většinou dvě vůně za den stačí. Taky už od zítra jdu do práce, tak uvidím, jak moc přijdu otrávená po směně a cestě v roušce .

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:10

Renusatko 

Tady už začínám vidět, že budou hodně závislé na kůži nositele. 

Tento pocit jsem měla po bleskovém papírkovém předvedení v Le Parfum & Le Chic v Bratislavě A zmatek v hlavě.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:15

Korsičanka Já jsem totiž dneska nastříkala ty vůně potom na papírek, protože jsem nevěděla na kterou ruku jsem si co dala a já to z toho papírku nemohla poznat

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:46

Doraphilia (Miguel Matos)

Portugalský parfumér Miguel Matos neoznačuje své výtvory za parfémy, nýbrž za olfaktorické umění, což mu umožňuje kašlat na nařízení organizace IFRA. Všechny jeho neparfémy nesou hrdé označení „Non IFRA compliant“.

Název parfému Doraphilia odkazuje na silnou náklonnost ke zvířecí kůži a kožešině. Prašný dřevitý kosatec, v úvodu osvěžený bergamotem a provzdušněný mýdlovými aldehydy, zvolna přechází na zašlou vintage kůži podbarvenou močovým narcisem a popelavým větvičníkem, kterou v závěru prohřívá živočišná cibetka. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:16

ModestMourek Jak čtu o tom "močovém narcisu", hned mám chuť přesunout vázu s narcisy na balkón.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:54

alibi Jo, ty jsou s výjimkou té gardénie všechny moc pěkné.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 11:25

BURNT FLOWER Miguel Matos

Miguel Matos se s tím fakt nepárá – Portugalec prostě – je to divoké, vášnivé, živelné a živočišné.

Na počátku jsem měla pocit, že si Miguel Matos jednoho rána vzal pipetu, kádinku, lahvičky s ingrediencemi, pustil se tak nějak intuitivně do díla – a úderem poledne měl hotovo. Pak jsem se mu tedy v duchu omluvila. To, co na počátku vypadalo jako zdivočelý shake tuberózy, hřebíčku, skořice, medu a /ach Bože, je to tak/ kokosu, se vybouřilo do tmavě dekadentní tuberózy, která se s potěšením obklopila sladkým kořením, medovými plástvemi a doutnající březovou kůrou.

Vůně temná i jemná, těžknoucí a živočišně sladká.

Unesu hodně – ale Burnt Flower je zátěž pro všechny vjemy, pro nos, srdce, duši.

- pozn.: Miguel Matos stojí i za Unutamam Nishane Istanbul, to jen tak pro zajímavost...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 11:50

euridike Zajímavé Na fragrantice 1 názor: Po několika minutách se uklidňuje a stává se více nositelnou, ale nikdy bych to nenazval krásnou.Tuberóza je tenká a chladná a koření je více kari než skořice. Celá ta věc jen mlhavě drží.

a 2 názor:Jako film noir, dramatický příběh, ustaraný muž a smrtící femme fatale.Nádherná sexy tuberóza, unisexová, erotická.

Samozřejmě jsem z textu vybrala Ale naslepo do ní asi nelze jít, i když miluju Tubéreuse Criminelle od Lutense.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 11:53

Korsičanka Miguel nabízí vzorky s cenou včetně poštovného.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 11:56

Korsičanka Taky jsem ty dva posty četla, klonila bych se spíše k druhému názoru... Já mám tuberózu ve velké oblibě, ale tuhle bych asi nosit nedokázala, cítila jsem se s ní tak trochu jako Sisyfos s balvanem...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 11:57

ModestMourek Díky za info, ještě jsem celou značku neprojela. Trochu nepřátelský kurz Eura ale - asi budu spíš šetřit na nějakou dražší vůni - to víš, důchodci.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 11:58

euridike A "Kriminálnici" bys nosila?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 12:01

Korsičanka Tu ano, ta pro mě a na mně není tak těžká a vše přehlušující - je hlasitá, drzá a divoká, ale dokážu s ní vyjít relativně po dobrém...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 12:05

euridike Tak to musí být fakt síla A slovo BURNT znamená síš spálená nebo opražená (květina)?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 12:10

Korsičanka Řekla bych, že taková lehce připálená - cítím takový ten tón horkého /a sladkého/ asfaltu - není to nepříjemné, já mám tenhle aspekt obecně ráda, ale tady prostě příliš přidává na těžkosti, hutnosti...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 12:14

euridike Asfalt tedy asi nedám:)

Edit:A konečně jsem dočetla o ostatních vůních:) Až budu mít zbytečné peníze, asi nevydržím. Hodně odvážně vypadající vůně

Online jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 16:05

Fath's Essentials: Lilas Exquis (Jacques Fath) - zelenokvětinová pižmovka, rozkvetlý jetel plný sladkého nektaru rozložený na sladkém seně, který tak trochu převálcoval nasládle svěží hyacint s ovocným nádechem Po rozvonění se v dáli navíc objevil orosený zelený kvetoucí bílý šeřík a jedna skromná fialka v trávě, ale přesto je to spíš sytá zelená květinová směs s dominantním hyacintem. Povedená veselá jarní květinovka (při nemírné aplikaci ovšem s potenciálem bolehlavu), popravdě jsem ale čekala víc šeříku.

Amarena (Bvlgari) - nenápadná vůně, taková až stydlivá - éterická zapudrovaná směs květin s trochou svěží zeleně. Typově zapadá mezi vůně Les Parfums de Rosine, dokonce v dojezdu je naprosto k nerozeznání od dojezdu Roseberry - zapudrovaná "zelená" růže se suchým stonkem a listy. Výdrž překvapivě dlouhá.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 16:57

jerry ...popravdě jsem ale čekala víc šeříku.

Já kdysi taky Šeříkovka adekvátní Osé asi neexistuje. I Rue de Lilas, kterou jsem doporučovala, na mně v pořádném nástřiku udělala nehezkou paseku. Na jiných "lidských" kůžích je však dobrá

Online jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 17:20

Korsičanka 

Osé byla jen jedna (naštěstí mám ještě cca půl flakónu).

Rue des Lilas zrovna zkouším - na můj vkus je po rozvonění hodně konvalinková. Takže tudy pro mě cesta taky nepovede...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 17:30

euridike 

...ta tuberoza by se mi mohla líbit...

Nesnáším tuberozové vůně s hodně zelenem či příliš "květinkové"...

A temno, och, ano...