Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 10:37

Korsičanka tak to já si Ophir pamatuju a ráda bych alespoň odstřik... už delší dobu na ni v lulua číhám

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 10:53

prďola Tak číhej, číhej, má milá

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 11:10

PIVOINE SUZHOU – Armani Prive

Z hedvábného papíru jsi složil květ.

A ne – nebyl živý.

Pak jsi ho skryl pod skleněný zvon, já myslela na Sylvii Plath a vše dávalo smysl.

Dny a týdny.

Pak jsem se jedné bezhvězdné noci vloupala do křišťálového zámku.

Skvěl se tiše přede mnou.

Dokonale neživý hedvábný květ.

Jeho lehounké lístky se rozechvívají mým dechem.

Hluboce vzdychnu a několik lístků se sotva znatelně pomačká.

Vstanu, jdu do koupelny, vezmu dózu, v níž se skrývá tělový pudr s vůní růžových pivoněk.

Náš květ je stále tichý a němý.

Dotknu se prstem pudru.

Fouknu.

A na jemné okvětní lístky usedne pel.

Ztěžknou.

Rozvoní se tou nedokonalostí.

Oddechnu si.

Tak takové je to.

Vdechnout život…

Snad zdánlivě.

Snad na chvíli.

Snad zbytečně.

Vůni květu, květ sklu.

Za ním mé malé tajemství.

Uvězněná vůně.

Takových nás je…



//Jemná vůně pivoněk, téměř neskutečná, neopravdová, za sklem, ne na dotek….//

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 11:40

wendulka to znie strašne dobre. A vieš čo? Až po tvojej recenzii som si uvedomila, že tá pláž je čierna...a to som ten obraz videla párkrát aj naživo...

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 11:41

euridike to znie príjemne a jarne. Až bude ako, asi to vyskúšam.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 11:44

slniecko Je to příjemná vůně, to ano, jen jí v mých očích chybí "život", je taková unylá... Ale pěkná a líbivá - to ano, za vyzkoušení stojí...

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 13:53
Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 16:43

euridike 

...to je prostě v krásné  básni zachycen kus života...

(bohužel, vůně je na mně s minimální intenzitou i výdrží a s téměř nulovou zajímavostí...

Ke všemu - na mé kůži je to spíše nudná slabá růženka, o pivoňce jsem si mohla nechat zdát.)

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 16:49

Miru Díky... Jak jsem zmínila - ta vůně je pěkná a líbivá, ale tak nějak sterilní, až příliš úhledná - řekla bych, že nám oběma tam zase chybí to "něco" navíc, opravdovost/nedokonalost, která by snad maličko ubrala na kráse, ale přidala by na autenticitě...

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 17:10

Zkoušela jsem další vzorky Meo Fusciuni. Tady už začínám vidět, že budou hodně závislé na kůži nositele. Jsou to asi poslední, které jsem si na kůži dala a ostatní vyzkouším spíš na papírku

Little Song Meo Fusciuni - Hned v začátku káva s náloží tabáku. Zatím co káva se hned vytrácí, tabák nabere na síle. Bohužel je to tabák typu popelníček. Teprve mnohem později se ke slovu dostanou ostatní složky, ale pouze v omezeném množství. Od všeho trochu. Okvětní lístek růže, plátek citrónu, špetka zázvoru a pižma. Je to takový pánský klub. Doutníky a luxusní alkohol. Líbí se mi, ale zdá se mi naopak víc pánská. 

L'oblìo Meo Fusciuni - Začátek je mi silně nepříjemný. Slamněnka politá sladkým sirupem, všechny složky výrazné, překřikující se. Hned po nástřiku jsem si říkala, že tu vůni znám, že ji mám, že je to něco co se mi v menším množství líbí. Když se trochu usadila, tak mi to hned došlo Angélique Noire. Nevím, která složka tady udělá tak výraznou vanilkovou a  sladkou vůni,  ale později na mé kůži vyznívá úplně stejně. Pánská to neumím představit, jedině by na muži voněla jinak.

Notturno Meo Fusciuni - Ihned po nástřiku je to ostrá směs neidentifikovatelných vůní a za minutu nic, ale vůbec nic. Už jsem si říkala, že moje kůže tuhle vůni požírá, ale potom se začne objevovat kadidlo. Napřed výrazné, později jemnější a proslazené ambrou a kapkou alkoholu, který by mohl být kvalitní rum a nějakým ovocem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 17:49

Renusatko Kdyby nebylo toho agresivního počátku v Notturno, tak si flakón přeju k půlkulatým narozenínám. Myslela jsem si, že ty vřeštivé ananasové tóny mám na začátku jen já.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 17:52

Renusatko Moc pěkné recenze, zase a opět - a těším se na Tvůj pohled na Luce a Narcotico...

Fleur ... "vřeštivé ananasové tóny" - tomu říkám báječně sugestivní popis!

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 17:57

euridike 

...jako strašně ráda čtu Tvé recenze na jakoukoliv vůni, tak i ty od Fleur ...

Ona je totiž dáma a kdyby jsi věděla, jak vypadá, tak ta recenze pak dostává další, úplně jiný rozměr a čtení je pak pro mě nejen ctí a potěšením, ale i zábavou...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:02

Miru ... to věřím, máš prostě další střípek do kaleidoskopu - ovšem já mám bujnou fantazii, takže já si Fleur představuji asi jako Isabellu Rossellini, kterou považuji za jednu z nejpůvabnějších a nejelegantnějších žen ever...

A na Tvoje recenze se vždy vyloženě těším, ale to snad víš...

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:05

euridike 

...nejsi daleko od pravdy, myslím. Akorát je, Fleur, podle mě vzdělanější a sofistikovanější

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:08

euridike 

...kuji moc... Nápodobně...

(momentálně není co. Mám tip, námět na Rose Prick, ale "bohvie", kdy se k ní dostanu...)

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:09

Miru Pokud vím, tak I. Rossellini je považována za velmi inteligentní a sofistikovanou ženu - a ano - u Fleur je zřejmé, jak inteligentní, vkusná a sofistikovaná je...

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:10

euridike Miru rdím se , realita je bohužel na hony vzdálena vašim představám. Snad jenom ten věk mě opravňuje k tomu, abych byla vřazena mezi "dámy" .

Meovy vůně budou ještě pestrým čtením, protože na každém fungují opravdu jinak.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:18

Fleur Nerdi se, prostě Tě máme rády....

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 18:19