Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 12:20

Renusatko No ona jde Shukran v závěru i trochu dopánska, ale na léto dobrá a vydrží.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 12:26

Korsičanka Tak pro mě určitě nebude. Závěr mám přeslazený a šílený bolehlav z pánského tónu nic. Dokonce ji budu muset umýt.

2# Nota di Viaggio (shukran) Začíná jako krásná a svěží vůně do horkých dnů. Je osvěžující, jako letní citrónová limonáda. Žádný čajíček, ale pořádně kyselá citronáda s lístky čerstvé máty, kterou jsem utrhla ze záhonu hned vedle právě posekané louky. Veliká škoda, že během odpoledne se na slunci ohřála, někdo mi ji přisladil pořádnou náloží medu a z  louky už nevoní čerstvě pokosená tráva, ale jen pampelišky. Tabák kolem ani neprošel. Vůně s mátou a citrusy už jsem měla a nakonec jsem je nikdy v létě nepoužívala, většinou ze stejného důvodu, že svěží nevydrží. Tuhle určitě nepotřebuju.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 12:50

Renusatko Ježíš, jestli máš bolehlav kvůli zkoušení pro mě, tak se moc omlouvám 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 13:18

PASSAGE D´ENFER - L´Artisan

V té vůni je... útěcha.

Bílé lilie ukryté v jemném antracitovém chvění vonného kadidla.

Ticho, klid, kontemplace.

Vůně pro potěchu dřevěného anděla, který shlíží z kůru na ty bohabojné dole.

Při vkládání obrázku jsem si připadala trošku jako Jiří Ovčáček...

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 14:04

Korsičanka To ne, zkoušela bych všechny, proto jsem je všechny vzala. Nakonec jsem jí neumyla, ale z mátové vůně s citrusem v ní v závěru není nic. Spíš přesládlá pudrovka

Online jerry
Avatar
8972 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 14:09
Reakce na euridike:

PASSAGE D´ENFER - L´Artisan

Bílé lilie ukryté v jemném antracitovém chvění vonného kadidla.

​Přesně.

Mě název s obsahen taky nikdy nekorespondoval.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 14:50

jerry 

Já jsem při psaní myslela na Krylovu píseň Hlas:
Ten Satan měl líbeznou postavu panny
a nepáchla síra, však voněly květy,
a v úsměvu něha bez jediné hany,
jen z úst jako hadi mu syčely věty...

Osobně si myslím /a obávám se/, že peklo má nepekelnou podobu mnohem častěji, než se zdá... A nebo je to možná tak, že tahle vůně má být tím světlem, k němuž se člověk z pekla vydá, které následuje...

Online jerry
Avatar
8972 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 14:56

euridike 

Jo, něco podobného mě kdysi napadlo taky - není to průchod do pekla, ale naopak průchod z pekla ven...naděje, spása.  

Online jerry
Avatar
8972 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 17:16

Privé Bleu Lazuli (Armani) - čekala jsem něco sytějšího a on zatím lehký sladký růžový pepř a dřevo s vanilkovým nádechem. Celé takové nanicovaté a vůbec do řady Armani Privé nepatřící. Jenže po téměř dvou hodinách se najednou z řídké "popelky" stala sytá "krasavice" - sušené švestky s kardamomem místo pecky, nektarově sladké dřevo, nepříliš sladký suchý vanilkový tabák. A přitom vlastně vůbec není sladká - je taková "vzdušná", rozevlátá, jako by byla ovívaná suchou travinou ve větru.

Ombrella Crash (Jacques Zolty) - úvodní ovocné tóny sice unisexu moc nenasvědčovaly, ale po rozvonění se stejně všechno potopilo do syntetické nasládlé laguny s teplou vodou s trochou citronu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 17:48

jerry Prive Bleu Lazuli jsi popsala naprosto přesně...
Já teď strávila jednu noc s Prive Iris Celadon - protože pro mě je to vyloženě vůně pro noc, nevím proč, krásná je, tichá, klidná, tak asi proto...

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 05. dubna 2020 21:40

Ve vlákně Armani se nezadařilo, tak snad nebude vadit, že se zeptám tady...

Prosím, nezkoušel jste někdo některou z těchto novinek? Děkuji.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46032 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 21:53

Paris Jasmin Kusamono má Kokoska a už tu o něm někde psala

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 21:55

Blackbird: Triton

Kdepak Triton, ale samotná Venuše se zde zrodila z aldehydově ledových mořských vln s jejími mrkvově plavými vlasy, jen zlehka svázanými kosatcově nachovou stuhou tak, jak ji zachytil Sandro Botticelli, kdy jí jedna z Hór (bohyň ročních období) podává fialkově vyšívaný plášť, aby mohla vystoupit z lastury na pepřově černou písečnou pláž, lemovanou kvetoucí mimózou.

(https://cs.wikipedia.org)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 21:59

wendulka Krásné! 

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 22:15

Paris ano, mám jasmín, ale nejsem moc schopná to popsat :D psala jsem to někde ve vlákně Cojste si koupily. Snad se mi podaří dopravit odstřik k milacka , ta to pak jistě odborně posoudí a popíše.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 05. dubna 2020 22:53

viktorka_od splavu Kokoska děkuji. Budu se těšit na recenzi.

Asi nejvíc jsem zvědavá na Rose Milano... a pak Thé Yulong.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 05:05

wendulka 

...krásné...

(má to hodně dobré složení...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 06:41

Dalia Miru 

Děkuju. Ona i Broken Glass od této značky je výborná. Prostě ten typ vůně, co stačí, aby k ní člověk přivoněl jen jednou a je to tam.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 07:38

wendulka Krásná recenze...

Blackbird je fakt zajímavá značka, kdysi jsem zkoušela Anemone, to je krása nesmírná, ta by se mohla líbit i Tobě - je tam švestka - hodně švestek!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 10:27

wendulka My s Iv jsme posledně zkoušely od této značky asi Ophir, ale nepamatuju si, jak na mě působil/a, neb to byla smršť vzorků, že, prďola ?