Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 16:23

euridike clothilde ďakujem

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 18:20
Reakce na Fleur:

Dalia V Brně nejspíš také bude. Značka Jul et Mad byla nějakou dobu u ledu (kvůli výskytu v eshopech), ale když se (zdá se) vyřešila otázka úniku mimo oficiální distribuci, tak obnovení jejího prodeje nestojí nic v cestě.

...​Ti říkala Lucie? Mně - dokud byly vůně za 1560 - 1980 na našich e-shopech, říkala, že nebudou v prodeji pokračovat.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 20:38

Korsičanka Ano, to bylo tehdy jasné; ovšem když to teď vypadá, že se konečně značce daří dostat to pod kontrolu ...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 20:42

Fleur Tak doufejme!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 23:24

Dnes mám vyzkoušené dvě vůně. Zajímalo by mě, jak je správný název. Myslím velká a malá písmena. Nemáme v tom jasno, pokaždé to vidím jinak napsané.

Vybírám podle recenzí Fleur a první dvě jsem vybrala  dobře. 

1# Nota di Viaggio (rites de passage)Ostrý pepř vás řízne do nosu s dost podobně ostrou náloží citrusů. Jemná ani náhodou. Cítím nádech nějaké chemikálie, ale ne nepříjemný, který se rychle ztrácí. Nástup kadidla je náhlý a překvapivý, doprovázený mentolovou vůní. Díky ní zůstává celou dobu svěží a štiplavá v nose. Víc než orient v ní cítím katedrály a kostely po okuřování. Je opravdu velice zvláštní, přitahuje svým nevšedním složením. Nemůžu jí přiřadit do žádné skupiny, protože svěží kadidlovka se mi moc nezdá.

3# Nota di Viaggio (Ciavuru d'Amuri) Vůně s fíkem mám ráda, ale  většinou je fík sladký a po čase často až otravný. Tady je v začátku výrazný, ale bez ulepené sladkosti. Je hlavní složkou až do konce. Postupně se mění od sladkého zralého, přes svěží v oparu citrusů, nahořklý díky pelyňku až ke krémovému s tóny bílých květin a pudru. Celé je to zabalené ve vůni dřeva. Je to jemná vůně, čistá, svěží a středomořská.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 06:25

Renusatko 

...zajímavé...

A jak je to s výdrží a intenzitou.?.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 06:40

Renusatko tyhle dvě mi přijdou nejuniverzálnější, ještě i ta mátová.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 06:40

Miru řekla bych, že mírně nadprůměrná.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 06:44

Fleur 

...děkuji

Trvalo mi, než jsem našla, jaký objem vůně mají...

(No, jsou to typické italské kompozice..., když si vzpomenu, když jsem byla kdysi v Cortoně, ty úzké uličky, ošlapané kameny pod nohama, vlhko, stíny a současně horko a otevřená vrata do kostela, aby mohl dýchat...

...věřím, že člověk se do takovýchto vůní musí ponořit jakoby celý, nechat se jimi prostoupit a pak si v tom našem světě jen tak pluje, proplouvá, s myšlenkami v oblacích a nebo hoodně daleko...)

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 06:46

Fleur 

...a je mezi nimi nějaké pižmové, nasládlé/sladké kadidlo.?.

(i když kadidlo je skoro v každé...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 06:57

Miru zrovna u těchto vůní bude nutné zkoušení na vlastní nos a kůži, měla jsem možnost srovnat a na jiném nositeli vyzněly jinak.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 06:58

Fleur 

...jj, to je mi naprosto jasné!..

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 07:08

Miru a speciálně na tvoje pocity a na názor euridike  blackviolet  a wendulka jsem moc zvědavá.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 07:14

Fleur 

...mám to stejně...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:20

Miru Jelikož jsem je zkoušela včera odpoledne po odpoledne a ještě teď voní, tak výdrž dobrá. Intenzitu neposoudím, protože jsem zkoušela jedním střikem na předloktí. Intenzivněji z těhle dvou jsem cítila kadidlovou. Jenže já to těžko posuzuji, protože i ten jeden střik většinou cítím hodně výrazně.

Fleur obě se mi líbí až tak, že bych obě koupila. Škoda, že není menší balení. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:38

Renusatko Čekám na tvůj Shukran

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:41

Renusatko 

...tak třeba by se daly odprodat odstřiky.?.

A šlo by ty vůně, alespoň vzdáleně či typově k něčemu přirovnat.?.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:49

Korsičanka Ten mám na ruce teď, ale jen chvíli. Je dobrá, letní, jak když sedíš u čerstvě posekané louky se sklenicí s citronovou limonádou a lístky čerstvé máty. Mátové vůně moc neprožívám, tak pro mě spíš nebude. 

Miru Právě jsem o tom včera přemýšlela, že se mi u nich nevybavila žádná podobná vůně. 

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:54

Renusatko 

...což je na přiblížení blbé, ale na druhou stranu moc dobře, prostě něco jiného...!

...a tenhle obrázek je parádní, ty barvy, materiály...

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 10:58

Renusatko 

...i když, mě by zajímala L´Oblio a Notturono...

(jsem si už vzpomněla, že jsem o těch vůních psala někde dřív..., v 2015 doporučení na vůně jedné místní člence, vycházela jsem jen z jejích požadavků...)