Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. března 2020 17:26

Micallef - Freesia

Zabudnite na fréziu. Ako ich napadlo dať tomuto taký názov, nepochopím. Je to čisto ovocná vôňa, zo začiatku pôsobí vďaka jablku s mandarinkou čerstvo a jarne, neskôr prejde do  "marakuje",ktorá sa na mne skôr prejavuje ako slušne pocukrená kompótová broskyňa. Drží slušne.

Najprv som myslela, že aj bez frézie s ňou aspoň preexistujem toto obdobie, je celkom optimistická, ale po čase mi ide na nervy. Ale bohužiaľ som v stave, keď mi ide na nervy kadečo, tak to asi budem museť otestovať zvova, až bude lepšie.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. března 2020 18:54
Reakce na slniecko:

Micallef - Freesia

Zabudnite na fréziu. Ako ich napadlo dať tomuto taký názov, nepochopím. Je to čisto ovocná vôňa, zo začiatku pôsobí vďaka jablku s mandarinkou čerstvo a jarne, neskôr prejde do  "marakuje",ktorá sa na mne skôr prejavuje ako slušne pocukrená kompótová broskyňa. Drží slušne.

Najprv som myslela, že aj bez frézie s ňou aspoň preexistujem toto obdobie, je celkom optimistická, ale po čase mi ide na nervy. Ale bohužiaľ som v stave, keď mi ide na nervy kadečo, tak to asi budem museť otestovať zvova, až bude lepšie.

​..no já bych zrovna na něco takového docela měla chuť  Líbí se mi maracuja v Kiki (Vero Profumo).  

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. března 2020 19:36
Reakce na Martula:

​..no já bych zrovna na něco takového docela měla chuť  Líbí se mi maracuja v Kiki (Vero Profumo).  

​A nechcela by si sa jej ujať ?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. března 2020 19:42

slniecko napiš mi prosím do SZ, kolik by stála/ případně jestli bys i za něco vyměnila.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. března 2020 19:50

Martula už píšem !!!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. března 2020 10:10

Lednová návštěva u kamarádky a zkoušení neznámého, takže…

//Poslední dobou mě v rámci prokrastinace baví hledat si, co mají konkrétní nosy vlastně všechno na svědomí, takže u každého drobná poznámka pro zajímavost...//

… moje levé předloktí ...

EAU TRIPLE LA NYMPHE AU SCORPION – Buly 1803
nose: Annick Menardo

Mléčný jasmín, jehož kvítky jsou vyskládány z alabastrových mandlových lístečků, na jejichž okrajích se chvějí krůpěje lučního medu. Vůně noční jemnosti a ženskosti.

//O Annick Menardo snad ani není třeba mluvit, ale… Portrayal Woman Amouage, Black Bvlgari, Bois d´Argent + Hypnotic Poison Dior, Bois d´Armenie Guerlain, Kokorico JPG, Memory Motel + Rose America Une Nuit Nomade//

… moje pravé předloktí ...

EAU TRIPLE LA GRANDE ODALISQUE – Buly 1803

nose: Domitille Michalon-Bertier

Ovocný růžový pepř. Jako střípky vonného růženínu. Jednoduché… Skoro až prosté. Je v té vůni cosi prvotního. Parfémový starověk. První pokusy o jednoduché vonné kompozice, jejich vyhlazování a cizelování. Najít dokonalý tvar jednoduchosti. Není to „moje“ vůně. Ale mám respekt k té alchymii…

//Domitille Michalon-Bertier - Midnight In Paris Van Cleef & Arpels, Celluloid Galbanum CdG, Liberte Cacharel , B. Balenciaga//

… jeho levé předloktí …

EAU TRIPLE CONVERSATION DANS UN PARCBuly 1803

nose: Dorothee Piot

Kytice pudrových růží, mezi nimiž jsou tu a tam skryté zelenkavé výhonky čerstvé jarní máty. Nezvyklé… Ne nepěkné… Kdybych tak mohla alespoň pár těch svěžích větrových lístečků utrhnout, klidně je pak sníst – jen aby neobtěžovaly ty bezbranně dívčí růže…

//Dorothee Piot - Memoir Woman Amouage, Amour de Palazzo + Terrasse a St-Germain + Stilettos on Lex Jul et Mad, J´ai Fait Un Reve Clair Majda Bekkali, Chambre Noire Olfactive Studio, Bright Red Orlov Paris//

… jeho pravé předloktí…

EAU TRIPLE LA VENUS DE MILO – Buly 1803

nose: Jean-Christophe Herault

- fáze 1 – jasmínové větvičky ve sklenici sektu

- fáze 2 – jasmínové větvičky ve sklenici Fanty

- fáze 3 – jasmínové větvičky ve sklenici mandarinkového vitacitu

//Mě to baví – parfémového gurmeta, který vůně ochutnává stříbrnou lžičkou a s nakrčeným nosíkem, by tahle evoluce mohla uvést v mdloby, poněvadž nemyslím, že tohle byl záměr...//

//Jean-Christophe Herault - Ambre d´Alexandrie Boucheron, Florabotanica Balenciaga, Amazingreen CdG//



Prosím vás – mám-li tam nějaké chyby, upozorněte mě a odpusťte mi, nějak mi upadá bdělost a morálka.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. března 2020 11:27

Martula pre istotu píšem aj sem, že som zaslal novú správu, snáď tentoraz prejde

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. března 2020 14:16

euridike Krásně napsáno, ostatně jak je u tebe pravidlem. A zajímalo by mě tvoje pravé předloktí a jeho levé předloktí, klidně i s těmi mátovými lístky. Pokud se máta nezkombinuje s něčím sladkým či mléčně krémovým, tak ji snesu všude.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 25. března 2020 16:37

Fleur euridike A mě přesně naopak - tvé levé a jeho pravé I když v poslední době jsem na slovo nymfa alergická, neb jsem doposud netušila, že mohou být přenašečkami boreliózy

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:11

Konečne som sa dostala k testovaniu sady vzoriek Fo'ah.

Začnem dobrou správou - sada je veľmi elegantná a praktická, v bielej, hodvábne pôsobiacej krabičke s magnetickým uzatváraním.

No ale recenzie:

02 - Veľmi príjemný, jemne bergamotový a hlavne jalovcový úvod, postupne prechádzajúcich do suchého svetlého dreva. Veľmi príjemná a ľahulinká skôr pánska vôňa (aj keď tento typ svetlých driev rada nosím aj ja). Kedysi bolo na bežnom trhu takýchto vôní X, pokiaľ to je tak stále, tak je cena pomerne nepochopiteľná, aj keď je dosť cítiť, že toto je jedna z kvalitnejších.

08 - Myslím, že prirovnanie od alibi, že je to ako rozriedená LVEB je mimoriadne trefné. Ešte by som dodala, že je to rozriedené riedkym pleťovým tonikom na báze ružovej vody pochybnej proveniencie a malou trochou 02-ky od tej istej značky.

11 - Na úvod príjemný nakorenený citrón postupne prechádza do niečoho, čo mi pripomína arómu nápojov, ktoré deklarujú obsah aloe (väčšinou v v jednociferných percentuálnych množstvách). To bude asi tá nová "palmová" aróma. No nič, možno v niečom inom, ak sa nad tým nieko zamyslí, bude s niečím príjemne kombinovateľná. Tu sa veľmi nikto nezamyslel.

14 - Krotký akožeoud s krotkou akožezeleňou. Vývoj nemá žiaden, ale je celkom príjemná a nositeľná, aj keď zase raz cenu nechápem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 25. března 2020 20:19

slniecko Tu sa veľmi nikto nezamyslel

 já miluju ty tvoje trefné zkratky!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:09

slniecko 

Takže za mnoho peněz minimum muziky...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:38

viktorka_od splavu vďaka

jerry no asi tak.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:02

Z dárkové sady Alexandre. J :

ROSE OUD

Růže plus oud, arabsky laděná vůně, která mi na první nádech připomněla Café Rose od Forda, po chvíli spíše Montalky. Prostě taková ta už stokrát provařená vůně sladké, marmeládové růže po arabsku. Je to krásné a po rozvonění ozvláštněné lehkými chyprovými tóny.

SILVER OMBRE

Vlahá, marmeládová, skoro balzamická vůně s růží. Připadá mi jako méně sladká variace na Rose Oud, přitom zajímavější - rozvoní se do vůně vonných tyčinek, s lehce živočišným nádechem. Po delší době je i trochu mýdlová. Za mě je to vítěz z šestice vůní, kterou jsem vyzkoušela z dárkové sady.

MANDARINE SULTANE

Citrusová, hlavně mandarinková vůně. První moje myšlenka - to by bylo něco pro svěženkáře. Vůně je svěží, po celou dobu citrusová, s neroli a pomerančovým květem s mírně prašným nádechem. Ale nevím nevím, rozvoní se divně, prášku přibývá a vůně se podivně rozpadne a je spíše nepříjemná.

IRIS VIOLET

Nejdříve mám dojem, že už vůni znám - něco jahůdkového (Mukhallat od Montale?) a něco fialkového (Violet Blonde?). Pak to chvíli vypadá na kombinaci lesních jahůdek a červeného želé, přidá se ale suchý cedrový tón a vyšumí do umělé a ne příjemné vůně maličkých bonbónků pro děti - univerzální směsi bílých, žlutých a růžových kuliček.

ZAFEER OUD VANILLE

Krásná vanilka s kokosovým nádechem. Chvíli to vypadalo jako Vanille Fatale, ale vanilka směřuje karamelovým směrem a rozvoní se jako bonbóny s lékořicí a polevou, které se stále více utápí v karamelu. Mihne se i oud, mírně dezinfekční, ale je to chvilička. Vanilkový karamel si voní dál, je rušený jen jakýmsi podivným houbičkovým nádechem (takový ten pach, když na silnici stříkají barvou přechod pro chodce). Přitom se mi ale vůně hrozně líbí :)

ALTESSE MYSORE

Divná, pronikavá, jako lakovaný povrch lékořicových bonbónů, v kombinaci s Okenou. Prodavač prý kolegyni (majitelce flakónu) říkal, že je vůně pudrová, toho jsem se ale nedočkala. Po rozvonění jsem vyčichala tak akorát levanduli... asi by to chtělo vůni vyzkoušet pořádně a v teple.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:18

euridike 

Chyby nevidím. Já hlavně obdivuju tvou kreativitu, jak vždycky přijdeš s nějakou novou formou recenze. Jenom tak dál s touto prokrastinací.

(Vždyť i díky ní jsem vlastně včera značku zkompletovala i v databázi.)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:19

daniela Ty jsi v posledních dnech taky pilná parfémová včelka, koukám.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:24

wendulka No jo, kolegyně přinesla do práce sadu, tak jsem to musela využít

Ale moc mě vůně nenadchly, všechny tak nějak v bonbónovém stylu, nebo jak to říct 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. března 2020 09:25

Fleur Děkuju... Mátová růže je přinejmenším zajímavá, já osobně tyhle "větrové" tóny ve vůních nevyhledávám, ale ta kombinace růže + máta je přinejmenším zajímavá, nepřipomíná mi žádnou kompozici, kterou znám...

wendulka Děkuju...

daniela slniecko Moc pěkné recenze...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 26. března 2020 11:29

daniela 

Altesse Mysore neznám (ale podle tvého popisu nemám pocit, že bych o něco přišla). A jednoznačně souhlasím se Silver Ombre - ta je povedená.

Pokud by se ti dostaly do ruky i Black  Muscs a Argentic, určitě vyzkoušej, ty jsou taky dobré - stejně jako Silver Musc jsou to takové poctivé arabky.

Váhala jsem, jestli si některou z nich nepořídit, ale to tržnicově kýčoidní balení už je na mě moc (a to jsem z arabek zvyklá na leccos). Ale ta mrňata v sadě vypadají pěkně. A co je to ta bílá kostka - mýdlo?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 26. března 2020 11:43

daniela Sada je nádherná, aj tvoje popisy k vôňam