Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. března 2020 11:54

milacka euridike Děkuju

jerry Díky za tipy To mýdlo je s vůní hlavního flakónu v sadě, tedy Altesse Mysore (zrovna tu bych si vůbec nevybrala... jedině že při nošení a ve vedru překvapí třeba) 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. března 2020 12:33

daniela tá sada je na zožratie

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. března 2020 13:01

slniecko Vypadá hezky, i když dost kýčovitě, jak píše @jerry 

Na flakónu jsou i sundavací věci, asi prsten a náramek (?) jistě pravé zlato

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:37

daniela no, je gýčová, ale no a čo!!! Aj to k životu patrí a občas to proste dvihne náladu. Vo mne to úplne budí malú princeznú z detstva...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. března 2020 14:56

slniecko To máš pravdu

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. března 2020 22:16

La Via del Profumo: Amber Rose

Tam, kde Pierrova Brulure de Rose v drydownu jen nesměle škytne, Amber Rose zaplane propolisovou ambrou hned v úvodu. Nalije sklenku kořenité růžové medoviny s příchutí červeného bobulového ovoce. Nabídne pár okvětních plátků růže, obalených v marcipánu a nakonec i pryskyřičnatě zahoří a zahalí se do nahořklé kůže.

Kerosene: Walk The Sea

At the end of the day
with my man to be
watching birds at play
walking by the sea
holding his hand squeezing him tight
on the shore of sand, that be all through the night
down by the sea...

Píše se v jedné z mých oblíbených básní. A Johnova vůně ji v podstatě přesně odráží: šumění mořských vln, narážejících na kamenné útesy, sluncem prohřátá bílá písečná pláž, pokrytá naplavenými mořskými řasami a lemovaná kvetoucími citrusovníky. Jednoduchá, nevinná a čistá.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. března 2020 09:25

wendulka ... za Walk The Sea...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. března 2020 10:20

wendulka To je moc hezké! K oběma bych ráda přivoněla.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. března 2020 10:29

wendulka Na Ambre Rose jsem se těšila, ale neoslnila - zdála se mi oproti jiným ze značky dost slabá

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. března 2020 10:44

euridike Dalia  Děkuju.

Korsičanka Tak my dvě nemíváme ty průniky zase tak časté. Mně se třeba líbí Tabac jako tobě, no už je na můj vkus prostě vyloženě pánská. Ovšem Tasneem ta už jde vyloženě mimo můj vkus, byť nepopírám, že je též povedená.

A pravda, ve srovnání s Tabac tak prostorová rozhodně není, ale to ambrové růže obecně ani nebývají, když do nich nenarveš ještě oud s pačuli.

Mně se líbí velmi jednak z důvodu, že to není další oudová růže, ani soliflor. A jak se v ní snoubí ovocná růžovo-ambrová sladkost s pikantností a orientálními tóny. Třebaže si nejsou podobné voňavě, promlouvá ke mně stejnou řečí jako PG13 Brulure de Rose, kterou jsem měla. 

Tímto děkuju ještě jednou prďola za možnost seznámení se s ní. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. března 2020 11:16

wendulka Děkuji za poučení o ambrových růžích, to jsem nevěděla. Mám stále co dohánět

Možná by byla nástřiku výraznější než jako olej?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. března 2020 11:51

wendulka Amber Rosemooc pěkné, tak tvůj instinkt nezklamal

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. března 2020 13:11

Korsičanka 

Je to možné. Já bych do ní asi i šla, ale teď to euro...

alibi 

Jj, nezklamal.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. března 2020 15:52

...hand cream 

Suede Byredo

je nebeská vůně!.

...lahodná, hladící, pečující okamžitě nejen o vaši pokožku, ale i o vaše chřípí...

Hedvábně fialková, delikátně bergamotově(se spíše tušeným hruškově nasládlým nádechem)

dřevitá, chladivě pudrová vůně,

prostě hedvábí...

...ať už tkané a nebo kůže těla...

To bych chtěla jako parfém!.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. března 2020 16:10

Copper Comme des Garcons

...namrkvovělé delikátně syté galbanum začíná sládnout a jakoby křehnout ve své, jindy až téměř hutné, podstatě,

a skoro cítím, že mezi  šedavě zelenými odstíny různé intenzity probleskuje i jakési zlato,

a pak k němu i teplo, a ještě pak velejemně pichlavé horko...

Ta vůně není měděná

(Měděná je pro mě načervenalá rezavá. ).

Copper je zlato. A nebo,

když měď, tak s takovou září, že vás oslňuje svými až  oslepujícími platinově zlatistými paprsky...

...a až pod nimi, ukryt list tabáku navláčnělý myrhou, rozehřátou, nyní už jen, na teplotu těla a

k tomu delikátně dřevitá fialka

(ale taková, že její sytou fialovou barvu téměř hmatatelně vnímáte),

a ještě k tomu malátná nasládlost vanilky a nakonec, v dálce, i sytá a současně éterická pudrovost.

Pořád nechápu barvu flakonu versus vůně..?.

...leda, leda že by flakon byl původně tmavě antracitový a ono vnitřní slunce, žár ho natolik rozpálil, rozžhavil...

Já osobně vůni vnímám jako tmavou. Právě zmiňovaný antracit, tmavá šedá,  s jasně vnímanou fialovou, se stříbřitě pastelově zelenkavým žilkováním a pod tím vším zlatou, žhnoucí lávu, jakoby v tmavých barvách prosvítala tenoučkými puklinami...

Podle barvy flakonu bych si vůni vůbec nevybrala.

Ale po vyzkoušení - myslím, že bych se v ní cítila hodně dobře...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. března 2020 16:16

Rolling in Love Kilian

...začátek - Jil Sander Eve.

Pak jemně zakouřené mandle s drahými delikátními dřevy, něco kosatcového a k tomu odnože Giorgio Armani Code Satine a Code Cashmere, a trooošku z Good Girl Carolina Herrera.

Řekla bych i - dost dobré. Ale vzhledem k tomu, že mi to připomíná jiné vůně z mainstreamu, přijde mi cena neadekvátní.

(a výše zmiňované vůně mi připadají vyprofilovanější, tato Kilianova se po chvíli jaksi rozpadá...)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. března 2020 16:39

Black Pepper Comme des Garcons

(bože!, ta barva flakonu je ve skutečnosti nádherná! Tmavě fialová, jakoby chromová, metalíza...)

Pepř.

Pepř a kadidlo.

Zasvištění a 

švih!. A ještě!, a zas a 

znova!..

...jedno

švihnutí

za

druhým...

To tenoučké kožené řemínky spletené dohromady s březovými proutky síly téměř lidských vlasů sviští vzduchem...

...a onen pohyb vytváří teplo.

A teplo takové, jakoby jste kůží, silnou, kvalitní, vší silou třeli dřevěný špalek a postupně vznikající teplo cítili ve svých dlaních...

Nejspíš lékořice dodává celé vůni jakousi anonymní lahodnost, vláčnost a vlastně i nasládlost, která v kombinaci s ostatními ingrediencemi vytváří příjemnou delikátní  pikantnost.

Black Pepper voní měkce, teple, objímá a současně ale udržuje v bdělém stavu...

...je jak arabský plnokrevník na startu...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. března 2020 18:47

Comme des Garcons 2 Comme des Garcons

z 18/02/11

Zvláštní. Zajímavá. Krásně ošklivá.
Protivná a přitažlivá. Nesladká. Taková tupě pichlavá.Tlumeně protahující. Ledová, ale protože většina ingrediencí ve složení je spíše vnímána jako teplé, zahřívající, tak ledová podivně…
Ano - jde mi k tomu japonská minimalistická móda současných návrhářů - čisté linie, abstraktní tvary a střihy, ostře ohraničené účesy a tvář s neidentifikovatelným(kamenným?) výrazem…
Pro mě absolutně nenositelná.

A dnes.?

...ledově pichlavé mýdlo, které klouže v dlaních a pak i po papíře, kde rozmazává inkoustovou čerň, pod níž se dá tušit měkké vlahé zelené koření...

V současnosti ji vnímám jako zvláštní, osobitou, zvláštně krásnou...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. března 2020 19:32

Tabac - La Via del Profumo

Tuna tabáku …

Pro můj nos tabáková nálož takového kalibru, že nedokážu vnímat nic jiného. Silná a pro mě bolehlavová záležitost, kterou bych zřejmě nesnesla ani na nikom jiném. Brr ...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. března 2020 20:13

Dalia Ty máš ale jemný nosánek!