Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:34
Reakce na wendulka:

 Každopádně za mě je to ale cajk variace.

​Za mě taky (ještě tedy chybí moje oblíbená Gris Clair).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:35

La Via del Profumo: Tabac

Je směsí toho nejvybranějšího kořenitého tabáku s nádechem vyzrálé letité whisky, propolisově sladkého javorového sirupu a sušeného sena, zabaleného do koženého tónu labdana. Po rozvonění z něj pak už jen doutnající pryskyřice uvolní jemné vanilkové výpary. Krásná, ale jednoznačně pánská.

Mizensir: Musc Eternel

Je v první fázi vůní malinově červené rtěnky, kterou vytváří růže společně s bonbónovou fialkou, kosatcového pudru a ovocného jasmínu. Ale to jen do chvíle, než je zcela překryje hromada tonkově sladkého pižma s tóny mandlového marcipánu.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. března 2020 07:54

Mám ráda parfémy s příběhem. Obzvlášť ty s dobrým koncem (kdy mě příběh zaujme a vůně se mi ve výsledku líbí )

Už několik dnů zkouším značku Villa Des Parfums.

Příběh je tady opravdu silný, Vincent a Nicolle koupili v Grasse sídlo z 19. století - jako místo pro podnikání i bydlení, pro kombinaci prázdninových pronájmů a podporu neziskových projektů věnujících se dětem v nouzi. Projekt Parfums de Vie podporovaný prodejem dvou unikátních parfémů.

A je to pro mě příběh s dobrým koncem.. obě vůně se mi velmi líbí. Nejsou to vůně pro "femme fatale", ale vůně, které vám v nelehké době hřejí na duši a přinášejí květinově barevný, optimističtější pohled na svět.

Etoile Celeste

Mentolová růže s limetkou. Svěží, čistá a povzbuzující vůně mi připomíná dobu, kdy jsem jako dítě používala zubní pastu Perlička. Ta kombinace něčeho sladce růžově žvýkačkového a mentolu dohromady. Z dětské zubní pasty se vyloupla vůně květinové zahrady, ve které se ozývá vzpomínka na bezstarostnost letních prázdnin. Rozhodně to ale není vůně pro malé slečny. Je dospělá a v určité fázi i opojná. Originální a s překvapivě dobrou výdrží.

Toujours Espoir

Tady jsme se ocitli ve stinnějším koutě zahrady, s bylinkovým záhonkem. Máta, rozmarýn, čerstvá zeleň. Ranní rosa na dřevěné houpačce pohupující se  v mírném vánku. A veliký trs pivoněk, které právě rozevírají svá těžká poupata. Dřevitě pivoňková stopa je stále výraznější a už zůstává v čele. Drží a drží. Krémově santalová pivoňka.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. března 2020 08:31

Martula Krásné!

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 22. března 2020 08:48

Martula Optimistický pohľad na svet...

V súčasnej ťažkej dobe oba parfumy, ak disponujú takouto emóciou,  je skoro povinné vyskúšať. Kde sa dajú kúpiť vzorky?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. března 2020 08:49

Martula úžasné

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. března 2020 09:11

Dalia alibi Děkuji

milacka Vzorky se dají objednat na oficiálním webu:

https://www.villadesparfums.com/

Nějak mi tam ale zlobila platba, nakonec vzorky objednávala MiJa Korsičanka které tímto ještě jednou děkuji za spolupráci Komunikovala ohledně platby mailem přímo s Nicole.

A moc pěkný článek o značce je tady:

https://www.fragrantica.com/news/Villa-Des-Parfums-A-French-Perfume-House-With-a-Mission-13138.html

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 22. března 2020 09:14

Martula ďakujem za informácie. @Korsičanka, ako čítam, je už medzinárodná úspešná vyjednávačka

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. března 2020 09:16

milacka Ano, velmi úspěšná A hlavně má trpělivost. Já jsem objednání vzdala, když mi to nešlo, MiJa se do toho opřela

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 22. března 2020 09:37

Martula Mám veľkú chuť ich vyskúšať, skúsim si ich objednať, uvidím, či budem úspešná. Včera večer som si  vysypala kopec vzoriek na gauč, veľa vôní som si pripomenula, do niektorých som sa opätovne zamilovala. Krátila som si čas. Na vône od By Kiliana som úplne zmenila názor, učarovala mi Good Girl Gone Bad a Moonlight Heaven. Niekoľkohodinová nádhera. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. března 2020 09:40

milacka Tak snad už vzorky půjdou platit i na webu a šťastně docestují.

By Kilian vůně vůbec nejsou špatné! Libí se mi hodně i Forbidden Games.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. března 2020 09:41

Martula milacka Milé dámy, děkuji za kompliment, zas tak těžké nebylo napsat Nicole mail v mé milované francouzštině (k opakování které se stále nemůžu donutit)

Ona mi ale hlavně hned odpověděla, odeslala a po týdnu se ptala, zda vzorky došly. Pochválila jsem jí vůně a ujistila, že jedna z nás - ne-li obě - vůni u nich objednáme. 

Navíc nabízejí i odečtení ceny vzorků z obj. flakonu plus další slevové akce.

Dnes, kdy jsou skoro zavřeny hranice a doprava vázne - jak tu píše Darya, by asi objednávka nebyla rozumná. Ale v čase "po coroně" objednání jistě doporučuji i já. 

Na mně působí obě Edp slabě, jenže mám jarní alergii a chvílemi otupělý nos, proto jsem EdP Villa des Parfums ani nezmiňovala.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. března 2020 09:47

Martula milacka Ne, že by byla nějak převratná, ale na mně až při druhém zkoušení celkem dost zapůsobila i nová Červená - Rolling in Love. Jen moc nedržela...Ale to Fordova Lost Cherry taky ne, tak nevím, zda to není tou červení, i když taková "Karkulka" (Relativamente Rosso)...

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 22. března 2020 10:21

Korsičanka Moonlight Heaven na ruke ešte aj dnes cítim, červený flakón Rolling in Love je , práve študujem na Fragrantice recenzie. A rozpačité názory na Good Girl Gone Bad úspešne prehliadam, páči sa mi napriek protichodným názorom. Manželovmu nosu je najpríjemnejší Moonlight Heaven (okrem ceny, to mu už prestal voňať).

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 22. března 2020 10:23

Korsičanka Odporúčaš počas corony neobjednávať? Treba predsa podporovať obchod a ekonomiku

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. března 2020 10:33

milacka Nene, klidně objednej, jen aby se ti cestou neztratily A rozhodně bude doprava trvat déle než týden

Manželovmu nosu je najpríjemnejší Moonlight Heaven (okrem ceny, to mu už prestal voňať).

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 22. března 2020 12:12

Martula jé, už majú vzorky? To je super!!! Vlani, keď som ich tam skúšala, som si mohla odniesť ta maximálne dojmy na zápästach

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 22. března 2020 12:16
Reakce na milacka:

Korsičanka Odporúčaš počas corony neobjednávať? Treba predsa podporovať obchod a ekonomiku

​ono hlavne pošty fungujú veľmi nepresvedčivo. Jednak sú zavalené, a jednak neviem, ako je to s medzištátnou prepravou. Mne zásielka z Čiech išla vyše týždňa a zásielka z francúzska (našťastie len nejaké komponenty) visí ktoviekde a dostanem sa k nej ktoviekedy.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. března 2020 12:22

slniecko Ano, už mají vzorky. S látkovým pytlíkem a hezkými propagačními letáčky k tomu.

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 22. března 2020 12:37

slniecko Ak je to takto, radšej teraz neobjednám a počkám na lepšie časy.