Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. března 2020 08:56

wendulka My jsme se s Martula  shodly a neshodly v ohodnocení jejich Parfait de Rôses. Mně se zdála průměrná. Ale měla jsem tehdy zřejmě oslabený nos, musím vyzkoušet znova.

 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. března 2020 10:28

Miru No teda, tušila jsem, že L'Eau d'Hiver asi nebude to pravé... ale až takové zklamání

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. března 2020 12:22

alibi Pěkné a zajímavé! Jsem zvědavá na zkoušení - někdy...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45836 příspěvků moje polička 17. března 2020 12:46

Korsičanka jen, když už jsem to tady psala - hlásím, že Fracas nikoho doma nepohoršuje i se mi v ní docela dobře bydlí:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. března 2020 13:14

viktorka_od splavu No, nezbláznil by se z těch chlapů jeden? Takové "bomby" se jim líbí! Ale zaplať pánbůh

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45836 příspěvků moje polička 17. března 2020 13:47

Korsičanka jo, "nejaka kytka" ,pripadne "mydlo, nebo praci prasek", pripadne "to odnekud znam to nekdo nosi", je pro konzervativce ok. ovsem libustky typu drevo, kadidlo, kuze, oud(!!:-)) a podobne neobvyklosti, neexistuje

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 17. března 2020 14:22

alibi pomaranč so santalom

pekný článok a vyvoláva vo mne zvedavosť...

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 17. března 2020 17:02

Korsičanka děkuju. pokud bys chtěla vyzkoušet ještě dříve, mají i jednotlivé vzorky. a u té sady je myslím potom sleva na plné balení

slniecko děkuji, pomeranč santal bazalka - je to skvělý, od čtvrtka si voním... tvůj článek jsem konečně přečetla v klidu a je poznat, že Erawan  tě zaujala. ten tvůj popis mě láká taky :)

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 17. března 2020 17:24

daniela 

...mám-li být upřímná, tak tragédie. Velké nic za velký/nechutný peníz.

Ta chemie...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. března 2020 17:32

alibi Už jsem jim prošmejdila web, to víš. Ale já teď platím jedině za vyzkoušenou jistotu Však ony mi neutečou.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 17. března 2020 19:58

alibi ten sa vo mne vyslovene niečoho dotýka...ja teda viem presne čoho, ale...hej...myslím, že aj objektívne je to veľmi podarená vôňa.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 17. března 2020 20:44

Santal 33 (Eau de Parfum) (Le Labo) - svěží vzdušný santal, ovšem žádné těžké dřevo, ale tenoučké hoblinky vznášející se ve studeném vzduchu, ve kterém víří i zrnka sladkého kosatcového pudru, kousíčky semiše a suchých travin. Zpočátku chladivá vůně se postupně rozehřála a po rozvonění se lehce zvýraznila jemná nasládlá kůže. Jo, tak tohle je dobré...hodně dobré.

Jonquil de Nuit (Tom Ford) - jásavá květinovka se svěží mimózou plnou sladkého pylu a temnou fialkou, která si ustlala v pelíšku ze sladkého sena. A po rozvonění se na vše snesl obláček narcisového pylu. Typově se dá přirovnat k Champs-Elysées.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 18. března 2020 11:44
Reakce na jerry:

Jonquil de Nuit (Tom Ford) - jásavá květinovka se svěží mimózou plnou sladkého pylu a temnou fialkou, která si ustlala v pelíšku ze sladkého sena. A po rozvonění se na vše snesl obláček narcisového pylu. Typově se dá přirovnat k Champs-Elysées.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. března 2020 12:07

Ouverture - Sospiro

Rozkošnická …

Tato vůně přede jako kočka pod dotekem teplé lidské dlaně. Líně se protahuje a zároveň je nabitá elektrizujícími jiskřičkami života.

Nejprve cítím sladký pomeranč, opravdu hodně sladký, a potom květiny. Nektarově vonící květy, především magnólii s růží a trochou máslového ylangu. Vše je to lehounce poprášené skořicí a zlatavé jako jantar. To zřejmě díky ambře, která je zde znatelná a dodává vůni hloubku i dávku smyslnosti.

Spíše květinová než ovocná, lahodná, sytá až opulentní a velmi pěkná společnice.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 19. března 2020 20:48

La couche du diable (Serge Lutens) - prastarý, kadidlovým kouřem prosáklý dřevěný kotlík, jen dřevěná vařečka je nová. V kotlíku je směs drceného nového koření s vyvanutým kari kořením, pár zrnky šafránu, usušeným jedlovým jehličím a jedním bobkovým listem. Všechno neprodyšně zahaluje neprostupná mlha ze znatelně větrového pižma. Tohle je směs Fille en Aiguilles, Feminite du Bois, Clair de Musc a Le participe passé....že by Ch. Sheldrake začal vykrádat sám sebe?

Lilaia (Bvlgari) - zelená, pudrově nasládlá, hedvábně hladká a uklidňující. Vysloveně odpočinková vůně. Intenzita nevelká, zato výdrž překvapivá.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:09
Reakce na jerry:

La couche du diable (Serge Lutens) - že by Ch. Sheldrake začal vykrádat sám sebe?

​To jsem si taky říkala. Každopádně za mě je to ale cajk variace.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:09

Dalia I mně se Ouverture při zkoušení líbila.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:23

wendulka Je to první vůně značky, kterou jsem zkusila. Překvapila mě, je pěkná. Ale na zadek mě neposadila.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. března 2020 23:33

Dalia 

Tak to ani mě vzhledem k tomu, že už jsem znala před tím Eaudemoiselle Absolu d´Oranger, ale jinak za mě od Sospiro nejlepší.