Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. března 2020 12:02

viktorka_od splavu Slovo "znepokojivý" Concrete dobře vystihuje - a mně se líbí - hodně, je to taková ta tichá, vláčná znepokojivost, plíživá a přítulná, hebká... Jestli se Ti líbí vůně se santalem a kořením, měla bys ji alespoň zkusit...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. března 2020 14:38

euridike 

Tak vidím, že i ty jsi v Concrete našla jak tu kameninovou, tak tu santalově mléčnou polohu. Já patřím do té druhé skupiny, jíž tahle přirozená podoba santalového dřeva s tóny kořenité růže a mléčného živočišna, navozující právě tento aspekt intimity/tělesnosti navozuje pocit něčeho velmi blízkého.

To přirovnání k Secretion Magnifique je přesné. Obě vůně geniální. Když by na to ale přišlo, nosit bych zvládla jen Concrete.

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 29. března 2020 15:36

A Bientôt (Jacques Zolty) - citrusovka s rozmarýnem, suchými rozemnutými listy muškátu a teplým ohlazeným vyběleným nasládlým cedrem. Letní osvěžení na úrovni. Je uváděná jako unisex, ale pro mě je spíš na hranici s vůní ryze pánskou.    

No. 01 Le Maroc pour elle (Tauer Perfumes) - lehká kůže položená na rozpáleném písku, postupně začala vystupovat hodně dřevitá na prach usušená levandule s dotekem fenyklu (nebo možná anýzu) a horkou tekutou pryskyřicí, kterou ovšem totálně převálcoval santal (tedy zas až tak totálně ne, ale mnoho z ní nezbylo). A finále si pro sebe utrhl nahořkle zelený jasmín s výraznými pačuliově zemitými tóny. Až sem je to hustá poctivá vůně. Ale pak se něco zvrtlo - starý zaprášený pytel se zbytky shnilých brambor, uhelný dehet a kus kůže i se zbytkem z jejího původního majitele. Parfémové peklo...když nepočítám několik fekálně oudových arabek, tak toto útočí na špici mých nejhorších parfémových zážitků.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. března 2020 15:39

jerry Co se ti přihodilo u No.01? Já vnímám jen tu 1. polovinu

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 29. března 2020 15:50

Korsičanka 

A to si představ, že jsem si při té první polovině říkala, že to bude první tauerovka, kterou bych chtěla....asi mi tím nějaký parfémový bůh chtěl dát najevo, že toho mám na polici dost

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. března 2020 17:09

jerry Ten je ale hodný

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. března 2020 19:09

wendulka Těší mě, že to vidíme/cítíme stejně - protože vůči Tvému nosu chovám fakt respekt...

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 29. března 2020 21:42

euridike 

Ad Concrete - mě se od CdG líbí skoro všechno. A ještě víc tyhle flakónky uzpůsobené akorát do ruky.

Budu ji muset zkusit - když už pro nic jiného, tak ze studijních důvodů určitě. Nalákala jsi mě

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:06

Euphorium Brooklyn: Flocked & Gilded

WHEN with closed eyes in autumn's eves of gold
I breathe the burning odours of your breast,
Before my eyes the hills of happy rest
Bathed in the sun's monotonous fires, unfold.
 
Islands of Lethe where exotic boughs
Bend with their burden of strange fruit bowed down,
Where men are upright, maids have never grown
Unkind, but bear a light upon their brows...
 
Tak začíná báseň Exotický parfém od Charlese Baudelairea. Ano, tahle vůně je milostným aktem mezi hřebíčkovým tabákem, prachově delikátním kakaem, koženým labdanem a smetanovou vanilkou v záři zapadajícího medově ambrového slunce s paprsky v barvách červeného pomeranče a nastávajícím pryskyřičnatým soumrakem. Je to palčivě sladkobolné, protože víte, že je to poprvé a naposled, ale stejně si nemůžete pomoct.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2020 09:05

jerry Concrete určitě zkus, budu zvědavá, jak se Ti bude líbit... A máš pravdu - tyhle oblázkové flakony jsou krásné...

wendulka Exotický parfum /v přebásnění Karla Čapka/ jsem četla zrovna včera večer... Krásná báseň - a stejně tak Tvoje recenze...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2020 09:08

TELEGRAMA - Imaginary Authors

Pozdní noc.

Skype.

Já tady.

On tam.

A mezi námi hranice...

Na potemnělé obrazovce vidím jeho unavené oči.

Ptám se: "Chceš zazpívat Malé kotě šlo na kutě příst?"

Neusměje se.

"Řekni mi, jak dnes voníš..."



Jako ručně vyráběný papír.

Jemný a vláknitý, číst ho můžeš dotyky svých prstů jako Braillovo písmo.

Čistý je.

Tabula rasa.

Přesto už je v jeho struktuře napsáno vše - neviditelným inkoustem, který voní po levanduli.

Voním jemně a tiše - jako opuštěné vosí hnízdo.

Jako dopisní papír, na nějž psal pradědeček dopisy za oceán, kam odplula jeho sestra, ještě pár těch listů mám, víš...

Takhle voním...

//Ano, tohle je vůně papíru - jemná, vláčná, nasládlá, dřevitá - s akcentem tišivé levandulové vůně, vnímám ji jako jemnější, něžnější a tišší variantu Comme des Garcons 2.//

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2020 09:20

euridike 

No jo, jak je ve vůni kakao s kořením, tak to je moje. Když nad tím tak přemýšlím, ona vlastně  navazuje na Anima Dulcis, která se bohužel už nevyrábí a u níž jsem jednu dobu uvažovala v nějakém menším množství. Flocked & Gilded jde ale ve svojí propracovanosti ještě dál.

Mimochodem Tvoje telegramová recenze- složení samo o sobě mě původně nepřesvědčilo, ale teď si ji teda značím.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:00

euridike jemnější = slabší nebo jen uhlazenější?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:31

euridike . Krásná báseň - a stejně tak Tvoje recenze...wendulka 

A vůně především! Ovšem Wendy, mám otázku: Baudelaire napsal tu báseň anglicky, nebo je to překlad? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:38

Korsičanka Je to překlad. Francouzština jde pořád mimo mě. Ale ten český od Karla Čapka, který zmínila euridike , je taky nádherný (kromě něj se mi ještě líbí ten od Gustava Francla):

Na horkých prsech tvých, s očima zavřenýma
když dýši vůni jich u večer jesenní,
zřím šťastné pobřeží, jež v jasném plameni
monotónního slunce osvětleno dřímá;

a ostrov lenivý, kde rodí vlahé klima
podivné stromoví, plody a koření,
ked muži štíhlí jsou, statní a vzpřímení,
a kde žen otevřený pohled žasem jímá.

Tvou vůní v kouzelnou jsa veden dálavu
zřím plachty spuštěné a stěžně v přístavu
znavené ještě na smrt moři zvlněnými,

zatímco tamaryšků silné parfumy,
jež krouží ve vzduchu a nozdry vzdouvají mi,
v mé duši směšují se s plavců písněmi.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:57

andry

… neřekla bych slabší, přemýšlím, jak to formulovat – asi jako kdybys CdG2 zjemnila smetanou, utlumila tak ty ostřejší/vyčnívající tóny, Telegrama je hebčí, něžnější, dětštější…

wendulka

Já mám velkou slabost pro CdG2, takže se mi hodně líbí i Telegrama – a vlastně z obdobných důvodů //resp. s obdobnými pocity// jako Concrete – pro tu netuctovost, jemnou vábivost, která se mě dotýká...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:05

wendulka Teď jsem si ho taky četla:) Ještě mrknu na ten druhý

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:29
Online slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:09

Hehe, CdG....

To si tak človek vylezie z letiska v Tel Avive, drobný decembrový dáždik padá na palmy a prvá myšlienka je "jéééj, tu to vonia úplne ako Amazingreeen" !!!

Ľudia ja už tak poterebujem zase niekam ísť ...

Inak s CdG to mám tak nejako, že buď/alebo, máloktorá vôňa od nich je taká, že no tak teda ok...buď sa mi fakt páči, alebo meh, nič medzi.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:25

slniecko A které CdG se líbí Tobě? //Promiň, jsem zvědavá...//
Mně osobně úplně nesedl snad jen Nomad Tea + Sticky Cake, vůně sama o sobě se mi líbí, jen není pro mě, nehodí se ke mně...