Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 08. zaří 2019 19:54

wendulka takže to vypadá, že bychom minisraz zredukovaly na mikrosraz a já bych se přizpůsobila pouze tomu, kdy se to bude hodit tobě v uvedeném týdnu to pro mě není problém...

Korsičanka ok, stejně mám různé pochůzky a vyřizování, takže jestli 2x nebo 3x je jedno

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. zaří 2019 20:39

prďola Teď koukám, že toho 17. je úterý. No platí, že to úterý nemůžu, pondělí ani středu taky ne, ale mohla bych ten čtvrtek 19.9. odpoledne.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 08. zaří 2019 20:44

wendulka ok, přizpůsobím tomu dopolední zařizování... a píšu SZ, ať tu neplevelíme

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. zaří 2019 18:07

2787 Perfumes: Genetic Bliss

Je tomu už třicet let, co jsem přišla po hodině hudební výchovy přišla ze školy a nadšeně oznámila své matce, že se chci začít učit hrát na housle. Nejprve se na mě nedůvěřivě podívala, ale protože jsem už odmala dovedla být pěkně neodbytná, dokud jsem nedostala, co jsem chtěla - ne nadarmo můj otec rád říkával, že bych vymámila z jalové krávy tele - už zhruba týden na to mi s úsměvem podávala velké černé pouzdro, vypolstrované červeným sametem, které ukrývalo dětské housle. Má hudební kariéra pak sice vzala rychle za své, jelikož jsem začala a skončila u "Ovčáci, čtveráci", ale ta zvláštní vůně dřeva, vosku s tóny kořenité růže a červeného sametu, na který se snadno chytal prach, mi, nevím proč, utkvěla v paměti a znovu se připomněla právě s Genetic Bliss.

Parfums de Nicolai: Neroli Intense

Zatímco Cap Néroli nás lákala na mořské pobřeží, Néroli Intense je citrusově ryzejší, a tak se v ní setkáme už jen s hořkým neroli, rozkvetlými pomerančovníky a petitgrainem se snítkou estragonu, jejichž prostřednictvím nás zavede do kapličky plné plápolajících svíček z medově sladkého včelího vosku.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. zaří 2019 20:52

Note del Chianti:

Sogno Toscano

Sladšia vôňa s gurmánskymi tónmi, pripomína bohato prestretý stôl z dubového dreval, sladké zrelé ovocie, ťažšie víno, ruže vo váze a letný toskánsky vánok. Má neuveriteľnú výdrž a asi aj trochu potenciál byť príliš prierazná, ale pri primeranom dávkovaní starosvetská, prepracovaná nádhera.

Ricordo Segreto

Gurmánka ako vyšitá, Vin Santo (talianske dezertné víno) aj s cantucci (druh sladkého pečiva, ktoré sa k nemu tradične podáva – niečo podobné, ako náš vianočný mandľový chlebíček). Nebyť starého vyzretého duba, na ktorom sú postavené, na pánovi by som si to nevedela predstaviť. Takto áno, takto to ide. Je to hustá vôňa, tochu evokujúca teplú, sladkú, pomaly sa prevaľujúcu tekutinu, podľa mňa skvelá zohrievačka na sychravé večery ku krbu.

Respiro d'Amore

Jemné, nesladké ovocné tóny, prechádzajúce do suchých byliniek s drevom. Bola som dokonca presvedčená, že cítim trocha kadidla, môže to však byť uvádzaná šalvia. Príjemná, ľahká, elegantná vôňa, rozhodne znesiteľná aj v teple.

1716

Rozhodne najoriginálnejšia vôňa značky. Výrazne ovocná, na mne to bol takmer hroznový soliflor, manžel hlásil skôr lesné jahody a áno, sú tam cítiť tiež. Iné zložky sú tam výslovne len na podporu tohto ovocného akordu. Nespomínam si, že by som v nejakom parféme cítila tak vernú vôňu bieleho hrozna, takého toho sladkého, ovocného, s veľkými bobuľami, určeného na konzumáciu, nie na víno.

Eden 

Kvetinovopižmová vôňa, položené skôr na kyticu kvetov osvieženú bergamotom, pižmo príde až neskôr. Nijako originálna, ale veľmi pekná vôňa, ktorá skvelo drží.

Dolce Carezza

Keď dolce, tak dolce, čo sľúbili, to servírujú. Skutočne sladká vôňa, ale šťavnato-sladká, ako dezert bohato pokvapkaný sladkou ovocnou šťavou. Neprekračuje hranicu nepožívateľnosti, ale tak trochu už na nej balansuje. Napriek tomu nepôsobí ani infantilne, ani ulepene.

Anima Libera

Príjemná, ľahká, skôr sviežejšia vôňa s bylinkami a korením, zohriata trochou labdana. Kľudne unisex.

Toscano Intenso

Bohatá kadidlová vôňa s množstvom krásnych prelínajúcich sa akordov, tu balzamické tóny, tam na chvíľu trochu machu, občas prebleskne trochu santalu. Má trochu, ale fakt len trochu orientálny šmrnc. Pôsobí luxusne a ľahko bonvivánsky.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 09. zaří 2019 20:59

Santalové (Nishane)

Vzpomínám si na tebe. Ulice nočního velkoměsta tepaly životem a všude byly hlasy a zvuky a světla lamp. A každý jeden okvětní plátek květu ylangu, jenž se vlnil v horkém, nehybném vzduchu, těžknul kapkami rosy z pomalu se blížícího rána, plný sladkého nektaru, dychtivý, aby k němu někdo přivoněl. A každá jedna santalová tyčinka pomalu žhnula, sžíraná svým vnitřním žárem, a proužky dýmu se ohýbaly do obrazců a ornamentů a čekaly, až je někdo vdechne.

Samsara? Ano, extrait. Bez prachu na těžkých závěsech, zvlhlého dřeva staré skříňky a jasmínového mýdla v ozdobné mýdlence.

Se stejnou touhou a napětím, jako je mezi tanečníky. Santalové je taková salsa cubana, když protančíte noc, zadýchaní, unavení, zpocení, endorfiny všude kolem -  a možná se vaše cesty nerozdělí. Tak přesně ten pocit.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 13:13

Epine Mortelle (LM Parfums)

Vůně líčidel (fialka, pudrová růže) zabalených v igelitovém ubrusu, takovém tom tlustém, co je cítit, jako čínská guma... Je to hezké, ale tak nějak nepřirozeně, jako když v reklamě bledou holku s vlasy vyčesanými a pevně svázanými, oblečenou celou v bílé postaví do vitríny ve veliké bílé místnosti bez oken... A ona není jenom figurína, ona je živá, dýchá z ní hřejivé nasládlé pižmo a taky pačuli jako vlhká hlína, po které možná kdysi chodila, ale vzpomínky už jsou zaváté na troud vysušeným jemným prachem z muškátového oříšku.

Vlastně je to docela zneklidňující.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 14:08

andry Hezky ses rozepsala:) Epin Mortelle mě taky zneklidňuje, ale spíš směrem opačným = líbí se mi, ale nakonec ji nikdy nechci

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 18:32
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 18:46

alibi Pěkně vůně popisuješ, Li! Mám 4 vzorky a je v nich opravdu cítit síla přírody a kvalita Jsem zvědavá na Hyde a Lustre, zatím jsem nezatoužila

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 10. zaří 2019 19:39

Rosa Turca (Nishane)

Hustá růžová marmeláda neoslazená vůbec ničím, ještě teplá, sytá, s omamným nádechem lehce idolického jasmínu a mírně gumového ylangu někde vzadu za tím obrovitánským květem růže. Nekompromisní květina, vyloženě megalomanská, ale třeba oproti Une Rose od Malleho jaksi svěžejší, přece jen tam někdo strouhnul hořkokyselou kůru bergamotu... A že je to turecká růže z Isparty - voní ovšem úplně jinak než v Ispartě od PG!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. zaří 2019 22:37

Al Kimiya/Kemi:

Aurum 

Arabka s gurmánskými rysy. Vzduch je prosycený labdanem, kořením a pačuli, ale pozornost na sebe poutá rudá růže a vedle ní jahody na pár hoblinách čokolády a oudového dřeva. Nakonec se všechno rozpustí ve sladkém vanilkově balzamickém krému.

Jabir 

Arabka, která umně balancuje mezi dvěma póly - nadýchanou pižmovou až obláčkově napěněnou květinovkou a živočišným oudem. V květinovém obláčku převládá růžová pivoňka, zatímco růže, frézie a konvalinka se drží hodně v pozadí. A ve stínu číhá jemná animálnost oudu, která nevinnou krásku promění v orientální bohyni.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. zaří 2019 22:41
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. zaří 2019 22:43

Korsičanka No jsou krásné obě .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. zaří 2019 23:11

blackviolet Co obě? Všechny! Kemi, Tempest, Hayat, Layla...kéž by mi je chtěl někdo věnovat

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 12:24

Acqua Viva (Profumum Roma) - citron s čerstvě naříznutou kůrou, velmi intenzívní, následovaný čerstvě posekanou svěže zelenou trávou, drcenými citrusovými větvičkami a lístky. Tak tráva mi ale připadá dost rušivá, jak kdyby sem nepatřila. Vůně po rozvonění opsala kruh a vrátila se do podoby citrusu se zelenými chypre tóny, připomínajícími sytou verzi Eau d'Hadrien.

Iris de Syracuse (Boucheron) - božský sladce semišový kosatec s dojezdem v podobě nasládlého pižmového polštářku. Jemná vůně, hodně tělová, do okolí takřka nejde....vada sice jediná, ale pro mě dost zásadní.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 18:08

Solstice Scents: Violet Truffle 

Další okouzlující 2S vůně je typickou gurmánkou s výraznými tóny hedvábné fialky a zemitých fialkových listů.
V úvodu je cítit sytá vůně lanýžové pralinky lehce zasypané tmavým kakaem. Postupně se začne kakaová prašnost měnit v zemitou, lehce zelenou vůni fialkových listů, přidají se vanilkovým cukrem oslazené fialkové květy. Sametově hladkou vanilku v drydownu skvěle vyvažuje kakaový absolut.


Celkové vyznění je spíš dámské, výdrž velmi dobrá (cca 7h). Jako nosič esenciálních olejů je použitý rýžový olej.

zdroj obrázku: solsticescents.com

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 18:27

prďola Už se na ty mňamky těším:)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 18:41

Korsičanka Jsem zvědavá, jak se ti budou líbit já bych do sebe nikdy neřekla, že si kdy budu libovat v gurmánkách. A jak jsem objednávala Black Forest a Wolf Spirit, tak jsem přiobjednala další vzorky... ehm!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 18:49

prďola Milé postižení