Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 05. zaří 2019 13:12

mne se tedy encre noire nelibi, zato sycomore velmi

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 05. zaří 2019 13:14

viktorka_od splavu Aj ja sa toho obávam!

Online prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 05. zaří 2019 15:25

Hendley Perfumes: Amora

Hned od prvního navonění mi připomíná Sadanne (Slumberhouse), stejně jako Sadanne je vyvážená, nepřeslazená, uhlazená a stejně jako Sadanne si se mnou občas zahraje na schovku. 

Krásná kombinace jahoda-růže-ambra v případě Amora začne při rozehřívání trochu ztrácet na průzračnosti - to jak se přidá vůně suchého tabáku, spíš jen tabákového poprašku, a nasládlé pryskyřice, v drydownu lehká stopa pižma, které mi kupodivu nevadí... 
Nádherná vůně, velmi ženská, neagresivní; výdrž cca 7h

.

Hervé Gambs: Eden Palace

Jalovcová pecka! K výrazným jalovcovým bobulím se přidá o něco uhlazenější bergamot, a když tento ostrý a svěží nástup začne slábnout, přijde zázvorový direkt. Postupným rozehříváním se výrazné tóny jalovce a zázvoru spojí a obrousí, v drydownu se přidá dřevitý vetiver se slabými animálními tóny. Velmi povedená vůně i když s poměrně dramatickým vývojem...
Celkové vyznění je spíš pánské, výdrž poměrně slušná (cca 4h)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 15:37

Včera jsem ovoněla některé přírůstky v Ingredients jako Love Mimosa od Amouage, Amyris Femme extrait, 20 Clive Christian Feminine, Slow Dance od Byreda, Rose & Cuir a The Moon od F. Malleho. Malé poznámky mám ve zkušebníku, recenze nechám schopnějším:) Ale poslední jmenovaná mě silně opantala Ještě že neměli vzorek, protože šetřit na ni nevydržím

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 18:38

Korsičanka ja Ťa poznám...Budem sledovať Tvoju poličku

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 18:54

milacka To klidně můžeš zlato, jsem zadlužená až po uši

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 20:35

Korsičanka Tak dej nějaký krátký report.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 20:52

Renusatko Mám ve zkušebníku:) Ale pro ostatní asi nic neříkající

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 10:15

Korsičanka K extraktu Amyris ani Clive Christian jsem se včera bohužel nestihla dostat, napravím v úterý. To nové Byredo je dobré, možná lepší jak Malle, jak navazuje na 1996 a Bullion, na Rose & Cuir si teprve názor musím utvořit, no láska na první počich to určitě nebude. Přesto o ní nemůžu říct nic špatného, což je dobrá zpráva.

Na papírku jsem očichala ještě toho nového Kiliana - trapná ovocná žvýkačka. Ale je to líbivé, to se bude dobře prodávat.

A v úterý se chci vrátit i k Love Mimosa. Na Farnesianu sice nemá a za ty peníze už vůbec ne, to je daleko lepší i ta od Jo Malone, no udělaná je pěkně. Jen je škoda, že s ní přišli teď na podzim. Na jaře by jim udělala větší službu. V tom se musím se slečnou z Ingredients shodnout.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 10:24
Reakce na Cervanek:

​mohu zcela potvrdit, EN je od Sycomore takřka k nerozeznání ( a pak ještě Red Vetiver od Montaleho)

​Souhlasím i s jerry i s Cervanek , opravdu jsou si velmi podobné. Jeden blízký kamarád nosí Encre Noir (kdyby ho neměl on, tak ho hned pořídím sobě nebo manželovi) a jeho žena si koupila Red Vetiver, který nakonec stejně posunula svému muži. Když ho potkám, nikdy si nejsem stoprocentně jistá, jestli má na sobě EN nebo Red Vetiver.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 10:25

wendulka To vaše rozpačité hodnocení Rose et Cuir mě trošku polekalo, já vyzkouším asi až za týden a do té doby se prostě budu těšit.

Online prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 10:39

Solstice Scents: Full Dark

Tma hustá a saténově hebká, až se z ní zatají dech.
Úvod obstará krásně sytá ambra zjemněná šafránovým attarem, po chvilce se přidává sametově hladká a velmi chic černá růže, a ve spojení s lehce pikantním černým pižmem dodá začátku ten správný náboj. Při rozehřívání se začne ozývat jemná kůže s trochou koření, zejména hřebíček se postará o lehce nasládlé vyznění. Drydown patří oudu a kouřové ambře - harmonické, opojné a uklidňující.
Jako nosič esenciálních olejů je použitý rýžový olej; výdrž je velmi slušná (cca 6h)

zdroj obrázku: fragrantica.com

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 11:24

Fleur Ona je povedená, ale na lásku na první počich pro mě zkrátka nemá to NĚCO navíc, no.

Moje hodnocení rozhodně neber objektivně, já a Ellenova tvorba asi nikdy nebudeme tvořit ideální pár.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 11:24

prďola Jů, ta Full Dark zní jako něco pro mě...

Online prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 11:33

wendulka jestli chceš, tak vzorek vůně můžu dodat slíbila jsem MiJe, ale ty vialky jsou docela poctivě plněné a vůně krásně sytá, takže jsem spotřebovala minimum... v pohodě bych vás podělila. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 11:40

prďola Poděl, prosím Díky! Víš, že pokud mě neomámí, vrátím

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 19:38

Malìa Nobile 1942 Jako vždy u Nobile 1942 je parfém velmi ovlivněn chemií kůže a na každém tak vyzní úplně jinak. Hned v začátku mě napadne, že by byla vhodnější spíš pro muže. Svěží a šťavnaté ovoce je velice bleskově nahrazeno kořením. Štiplavým pepřem a aromatickou majoránkou, která mi do parfému vůbec nesedí a působí rušivě. Bohužel je ve vůni přítomná v malé míře pořád a ruší jinak bezchybné závěrečné vyznění parfému. Pepře je na můj vkus až moc a vůni celkem rychle zařadím jako nevhodnou pro mě. Bílý flakón mi k ní vůbec nesedí. Přesto se neustále vracím.  Po nějaké době se dost změní. Stane se jemnou, prachovou, pižmovou. Má malinko větrový tón na sladkém podkladě. Jde do prostoru, neustále se ve vlnách připomíná, vlaje okolo, aby se po chvíli zase ztratila. Mám přesně opačný názor než Fleur. Počátek vůně je unisex až pánský, konec je jemná, dámská, pižmová vůně. Nakonec jí dávám kladné hodnocení. 

Online prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 20:07

Solstice Scents: Black Forest

O indie studiu Solstice Scents vím už nějakou dobu a od objednání vzorků mě poměrně dlouho odrazoval určitý nesoulad jejich vizuální prezentace - proč na těch fotkách musí tak často být skrumáž všeho, co ta vůně obsahuje? Ostatně jak asi může vonět směs toho, co obsahuje třeba Black Forest?! Zvědavost zvítězila, Black Forest byl první vzorek, který jsem zkoušela... a teď se můžu přiznat, že je to i první flakon 2S, který jsem objednala.

Black Forest je lahodná, luxusní gurmánka, ve které naprosto výjimečným způsobem spolupůsobí gurmánské tóny s tóny vzácných dřev a kadidla.
Na začátku vás přivítá ta nejtmavší hořká čokoláda a šťavnaté černé třešně. Ty se po chvíli ztrácí v roztopené čokoládě, lehce poprášené kakaem... ale vůbec ne, nikam se neztrácí - jejich vůně je rozpoznatelná v lahodném dýmkovém tabáku se stopami nasládlého sena a vzácných dřev. V této fázi vydrží vůně neskutečně dlouho, aby ve stejně krásném dojezdu nabídla kombinaci smetanou uhlazeného oudu.

Jako nosič esenciálních olejů je použitý rýžový olej. Přes všechny "potravinové ingredience" je vůně dostatečně temná a neulepená, aby mohla fungovat jako unisex; Výdrž je skvělá (přes 7h)

zdroj obrázku: solsticescents.com

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. zaří 2019 12:59
Reakce na prďola:

wendulka jestli chceš, tak vzorek vůně můžu dodat slíbila jsem MiJe, ale ty vialky jsou docela poctivě plněné a vůně krásně sytá, takže jsem spotřebovala minimum... v pohodě bych vás podělila. 

​No kdyby byla ta možnost, neodmítnu.

Plánujete s Mijou nějaký minisraz ohledně toho, že bych se případně přidala?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. zaří 2019 13:00

Renusatko Jo, nejspíš bych Malia taky nenosila, přesto na ní něco je.