Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 18. srpna 2019 09:18

blackviolet Ano, Gardénia od Isabey je slečna DOKONALÁ Dík za pěkné přívlastky!

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 11:11

Santal de Kandy (Boucheron) - Nasládlé dřevěné hoblinky se suchým jedlovým jehličím a pryskyřicí, rozvoněla se do sladce kořeněného lehoučce olejového santalu. Ale je celkově jemná, hodně jemná

Tilda Swinton - Like This (Etat Libre d'Orange) - v úvodu příjemná (a neobvyklá) kombinace mandarinkovo-dýňovo-zázvorového želé. Velmi rychle se objevil ostrý, trochu nahnilý, zelený tón, ze kterého se vyklubalo neroli. Po rozvonění ještě připálený piškot (zmiňují to i jiné recenze, takže to nebude náhoda). Lehce kouřový suchý vetiver v dojezdu ostré tóny uhladil a "cocacolový" otočník vůni posunul o level výš. Ale ani tak nic pro mě...  

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. srpna 2019 08:34
Reakce na blackviolet:

Isabey: Gardénia 

Sametová gardénie. S pomerančovou kůrou a pomerančovým květem, s tropickým ylang ylangem a pudrovým kosatcem, se svým věrným partnerem jasmínem, sladce krémová a hebká, trochu pudrová a trochu citrusová, dokonalá gardéniová vůně.

​Vzpomínám si, že takhle nějak jsem ji taky vnímala. Až se mi teď na podzim povede zase někdy dostat do Husovky, budu muset znova přezkoušet a porovnat s tou Kriglerovskou.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 10:15

Cade & Cedarwood (Jo Malone) - kouřově sladká ambra, zároveň ale vodně průsvitná. Po rozvonění trochu nakyslého dřeva a zeleného jehličí. Výdrž na poměry J.M. vcelku solidní.

Majestic Tuberose (Korloff Paris) - začátek je takřka totožný s Nuit de Tubéreuse, zkrátka kořeněná tuberóza. Jedinou větší odlišností je výraznější zeleň v podobě čerstvě utržených listů. Po úplném rozvonění se objevila ještě jedna drobnější odlišnost - je víc dřevitá a méně kořeněná....prostě taková mladší a rozvernější sestřička Nuit de Tubereuse.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 12:51

jerry Ta tuberóza zní zajímavě  

Znáš značku Korloff nějak víc? Narazila jsem na ni před časem na Notinu, zaujaly mě krásně vypadající flakóny a přitom podezřele dobré ceny.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 16:14

daniela 

Mám vzorky z Notina a postupně se k nim propracovávám - zatím jsem letmo jsem otestovala i Kn°I, ale to je naopak dost bída.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 17:52

jerry Aha, takže to asi nejsou adepti na nákup naslepo (což už nedělám, ale čistě hypoteticky...

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 18:22

daniela To "čistě hypoteticky" mě pobavilo - taky to už nedělám, ale "čistě hypoteticky" stejně pořád projíždím recenze a slevové vlákno .

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 18:30

daniela 

Naslepo rozhodně ne...ani hypoteticky

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 20:02

jerry Fleur To jsem přesně potřebovala slyšet

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 22:06

Dvě vůně s pačuli.

Jehanne Rigaud: Patchouli Premier 

Jak je u této značky dobrým zvykem, i tato vůně je retro. Pačuli, které nás vrátí zpět do šedesátek, flower power, Woodstock. Rozhodně je ale nositelné i dnes a ti, kdo mají pačuli ve vůních rádi, ho tady ocení. Je tady skoro čokoládové, temné a husté, s pryskyřičnou myrhou, občasnými závany zelené myrty, ale také s krémovou vanilkou, santalem a větvičníkem, který přispívá k retro dojmu z vůně. Pačuli ale zůstává od začátku do konce dominantní.

Nobile 1942: Patchouli Nobile 

Pačuli lehké jako vánek, svěží, zelené a krémové. Ale není to jen o pačuli, tady je pačuli jen jednou ze složek. Z dalších je tu pikantní pepř a citrusy a tato kombinace s kadidlem, dřevem a jehličím přiklání vůní na pánskou stranu. A to přesto, že je tu jemný květinový jasmínový tón a velká porce sladké mandlové tonky.

 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. srpna 2019 22:24

Mizensir:

Très Chère 

Moderní syntetická květinová gurmánka. Proč ne, i takto se dá udělat dobrá vůně, když se to umí. Pomerančový květ s jasmínem a lehkým ovocným tónem doplněný sladkou vanilkou a syntetickou ambrou a pižmem.

Poudre d'Or 

Tropická pudrová bílokvětinovka. Jemný pudr ve zlaté pudřence voní po tropické tiaré, kosatci a vanilce s hoblinami santalu.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 20:09

https://alibi-notes.webnode.cz/l/gallivant/

Článek o značce Gallivant

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 22:49

Memo: French Leather 

Je chic. je francouzská. Semišová bunda a červená rtěnka, park.

V centru vůně stojí růže osvěžená citrusy a ovocným růžovým pepřem, se zelenými stonky a listy, s elegantním doprovodem hebké semišové kůže a krémového pižma.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 11:01

Paris - Deauville (Chanel) - jemná petitgrainově zelená, průzračná, s pár kapkami citronové šťávy. Po rozvonění suché bazalkové stonky s jemným zasychajícím mechem jsou evidentním nakročením směrem k velice jemné chyprovce. Intenzita i výdrž jsou bohužel slabinou...

Tubéreuse de Madras (Boucheron) - nodně zelená bílokvětinovka - dominují jemné svěží zelené lístečky, bílé květiny se drží vpovzdálí. Rozvoněla se do zelených lodyh ve váze s dlouho neměněnou vodou. Malá výdrž byla v mém případě velkým pozitivem.

Offline Biely kvet
Avatar
4019 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 21:38

Nečakala som, že ma v blízkej dobe ešte dokáže nejaký parfém posadiť na zadok. Ale stalo sa!

Akurát korenený, trošku tabakový, primerane vetiverový, jemne aldehydový, jedným slovom úžasný.

SYCOMORE- môj nový objav! Unisex "každým coulem", možno sa nakláňa viac na pánsku stranu, ale mne sa veľmi páči. Vďaka @domenica! Ak ma eufória neopustí ani po vypotrebovaní odstreku, kupujem flakón.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 05. zaří 2019 07:40

Biely kvet 

Pokud tě Sycomore tak očarovala, zkus Encre Noire (možná budeš hodně překvapená).

Offline Biely kvet
Avatar
4019 příspěvků moje polička 05. zaří 2019 09:12

jerry Ďakujem za radu, určite skúsim!

Offline Biely kvet
Avatar
4019 příspěvků moje polička 05. zaří 2019 09:31

Ešte musím pridať dojmy aj z druhej krásky, ktorú mám tiež od včera. Jednotlivé ingrediencie nerozoznám tak dokonale, ale krásna korenená ruža, najviac posypaná škoricou a namočená v kvalitnom koňaku, tá sa nezaprie. Je to extrait, takže stačia dva menšie streky a voniam celé hodiny. V lete by to mohla byť zbraň hromadného ničenia, najmä v uzavretom priestore. Som zvedavá, aká bude v chladnejšom počasí. 

Nebezpečná kráska, s ktorou treba narábať nanajvýš opatrne, ale za to sa vám odvďačí nebeskou krásou...

Bijon A.E.O.M

(možno slečne Ro by sa tiež páčila) Čo povieš, @Dalia, vyskúšaš?

Cervanek
Avatar
05. zaří 2019 09:45
Reakce na jerry:

Biely kvet 

Pokud tě Sycomore tak očarovala, zkus Encre Noire (možná budeš hodně překvapená).

​mohu zcela potvrdit, EN je od Sycomore takřka k nerozeznání ( a pak ještě Red Vetiver od Montaleho)