Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 16:00

Fleur Hezky řečeno

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 16:09

blackviolet Krása I když ambrovky jinak moc nevyhledávám, po přečtení tvého popisu ji musím zkusit.

Moc se mi líbí i ambra s citrusy ve Winter Palace.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 18:49
Reakce na prďola:

černá káva díky! hned na začátku jsem psala, že by se ti Wolf Spirit mohla líbít...

​Vim, že jsi psala ,že dvě by se mi mohly líbit, ale myslím, že jsi nepsala které.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 19:07

Martula Díky. Zkus, je pěkná. Myslím, že jsem si jednou stříkla Winter Palace v parfumérce na papírek a připadala mi trochu sladká. Ale jestli se ti líbí, půjdu ji vyzkoušet pořádně .

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 19:20

Tobacco (Franck Boclet) - suchý tabák rozpuštěný ve sladkém hustém švestkovém víně, s lehkou stopou najemno drceného hřebíčku a sladkého balzámu. Je sice prezentována jako pánská, ale je víc unisexovější než některé unisexy. Nelze nesrovnávat s fordovskou Tobacco Vanille a Sweet Tobacco (François Deli), protože podoba všech třech vůní je víc než zřetelná - pokud se opisovalo (troufám si tvrdit, že nejspíš ano), tak se opisovalo hodně dobře.

The Collector: Mandarine Sultane (Alexandre.J) - svěží pomerančový květ pomalu se potápějící do citrusového čističe. Vše bylo hned fuč a zbylo jemné dřevité pižmo...které taky bylo hned fuč.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 19:28

jerry Alespoň ta plechovka přetrvá navěky , když vůně nevydrží...

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 19:31
Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 20:04

černá káva i když možná by na tebe byl Wolf Spirit příliš "prosvětlený" a možná by víc vyhovoval Smoky Mountain Mallow ( Panenka dnes vyzkoušela a řekla bych, že se vám líbí vůně hodně podobné)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 08:46

černá káva Kdybych měla srovnat ty dvě, tak Wolf Spirit je takový studený jehličnatý les. Vůbec ne špatný, to fakt vůbec ne, líbil se mi. Jen tam je ten les ve sněhu z toho obrázku a jakoby pofukoval i větřík, který tomu dává vzdušnost. Sice žádná vichřice a úplná kosa, ale přesto jsme v zimě, maximálně ve velmi brzkém jaru. A, jak píšu, vůbec to nebylo špatné, naopak, jen Smokey Mountain Mallow je naproti tomu daleko teplejší a to já asi radši. Tady jsme taky v horském lese, ale je letní ráno. Ještě není tak teplo, že by "horkem tekla pryskyřice", ale chladno není. Stojíš na vyhlídce a koukáš na ještě se probouzející hory v ranním oparu a cítíš, že o kus dál rozdělali lesáci oheň - můj hlavní vjem je příjemná vůně kouře z ohně, kterou si můžeš užít, protože jsi dost daleko na to, aby ti nemohl vlézt do očí nebo tě rozkašlat.

prďola Jinak ze včerejšího zkoušení favoritem zůstává NorneKiste naopak ne-e, protože mi asi dělá neplechu kožní chemie - než se to rozvoní tak, jak (asi) má, tak mi tam něco hnije a ne úplně krátkou dobu... Z dalších vyzkoušených 2S se mi v závěru líbila i Library i Black ForestFull Dark mi pak přišla asi nejslabší.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 08:59

Panenka Děkuju za podrobné dojmy. Jinak jsem Ti po dojmem příspěvku prďoly, Ti koukala na poličku, ale na nějaký průnik jsem to neviděla.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 09:31

černá káva Já bych si u tebe minimálně pár kousků vybrala... ale nemusí to nic znamenat, samozřejmě.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 09:36

Panenka Jé a které to by mě fakt zajímalo. Napiš SZ.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 09:52

Panenka černá káva to asi jen u mě vznikl mylný dojem

A poslední informace k obnovené nabídce Norne v podzimní kolekci Slumberhouse... v nabídce by se měly objevit tyto vůně: Sova, Norne, Jeke, Sibet, Ore, Baque a nová vůně Mond, každá za 220 USD/30ml, neb Josh už koncem léta ohlásil zdražení; kolem vánoc by měly být vůně i v 100ml flakonech

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 11:37

prďola Podávám hlášení ze včerejšího testování sady Solstice Scent, že mě a Dali2011 se asi nejvíc líbí Victorian Tea Room. 

Mně pak hned ještě Night Watcher - vůně lesa a hořkoslané balzamické ambry v živočišnými podtóny.

Violet Truffle, Sun-Warmed Honey a Black Forest jsou všech rovněž povedené gurmánky, ale jak ještě na ně není pořádná zima, tak na mně je to nálož.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 11:51

wendulka Moc díky za hlášení!

Je fakt, že je rozdíl mezi rozebíráním vůně s nosem u ruky a jejím normálním nošením, a sytost těch parfémových olejů mě samotnou velmi překvapila. Co by za to leckterá jiná vůně dala...

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 17:23

Ombre de Hyacinth Tom Ford

Zelenodřevito. 

Po usazení tiché semišové nazelenalé dřevito.

Křehké, jemňulince krémové. Takový křehčí a zelenější Infusion d´Iris Prada.

Na Toma Forda slabota...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 18:36

Amaranthvs Herbis - Terræ di Siena

Kadidlo, kadidlo, kadidlo. A okrem toho veľmi hustá, orientálne pôsobiaca, živičnato-korenistá vôňa, ktorá by bola strašne hutná, nebyť toho...kadidla. To kadidlo totižto vôbec nemá orientálny ráz, skôl smerom do kostolna, ale je vzdušné, chladivé, a napriek tomu, že je ho tam asi metrák, pôsobí ako svieži vánok v uliciach starého mesta.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 09:29

L’Air des Alpes Suisses (Tauer)

Vůně na 110 % odpovídá svému názvu. Přivítají vás vrcholky hor pokryté lesy, čerstvý vzduch, vůně jehličí mísící se se suchou levandulí a všechno je jasné a zalité sluncem – jak obrázek z pohlednice… Jste na procházce po horské louce, brodíte se zelenou trávou, užíváte si čistou, nedotčeno přírodu. Míříte do údolí, do lesa, les postupně houstne a spolu s ním i vůně. Jehličí doplněné dřevem se stává výraznějším, byť je levandule stále patrná, a hlavně: vůně tonkově sládne…

Připadne mi, jako z „rodiny“ L’Eau v tom smyslu, že chybí typická březová kůra, kůže, kouř; na druhou stranu oproti L’Eau je nepochybně výraznější. Jako kdyby se smíchala Jersey (Chanel) a Relique d’Amour (Oriza L. Legrand) a končilo to ve stylu Le Male (Gaultier). Začátek může kvůli suchým aromatickým bylinám vyznívat trochu pánsky, což mě nijak netrápilo, ovšem to finální houstnutí a sládnutí rozhodlo, že vůně je sice povedená, ale není pro mě. Procházka po vrcholcích švýcarských Alp ale nabízí opravdu krásný zážitek z přírody.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 10:17

andry Krásná a mnohovypovídající recenze! Ale díky mé peněžence se trochu obávám, že i realita bude stejná

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:02

Alessandro Serpico

Rosa e Gelsomino

Veľmi tradičná kombinácia, nie veľmi originálne spracovaná. Pôsobí trochu staromódne.

Magnolia e Tuberosa

Prekvapivo príjemná vôňa. Tuberóza nie je ani ovocná, ani bolehlavová, proste ľahká, čisto tuberózová vôňa ešte nadľahčená magnóliou, najprv kvetinovým závanom, potom neskôr mimoriadne príjemným magnóliovým mydlom. Veľmi príjemná, ľahká, pomerne netuctová kvetinová vôňa.

Brezza di Montepulciano Tuscany

Veľmi príjemná vôňa,z tých, čo som skúšala, asi najprepracovanejšia. Jednoznačne unisex, je jemná, vzdušná, trochu korenistá, tipovala by som aj štipku kadidla, ale ruku do ohňa za to nedám.