Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 19:17

prďola já bych si myslela, že ty tvé průzkumy  by si zasloužily článek, nechtěla bys něco spáchat? Recenze píšeš perfektní

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 20:00

alibi Díky, jsi moc milá! Já se při těch recenzích cítím trochu nepatřičně, protože to jsou spíš jen takové moje poznámky k vůním.

Ale jak jsem velmi okouzlená tvorbou různých indie studií a hrozně moc jim fandím, tak jsem si říkala, že bych zkusila napsat něco z této oblasti... takže moc díky za popostrčení, dám si to výhledově jako milý úkol  

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 20:01

prďola moc se těším 

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 20:16
Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 13. zaří 2019 22:45

Ambre Khandjar (Une Nuit Nomade)

Jako první zaujmou sušené švestky, postupně přecházející do horkých švestkových povidel. Postupně se čím dál výrazněji přidává zakouřené labdanum a sládne vanilkou a omamnou exotickou vůní ylangu, až nakonec zhoustne pryskyřičnatým benzoinem se santalem, přičemž si uchovává lehce kouřový nádech. Vůně je dost sladká, hutná, ale díky těm švestkám mě baví.

 

Rose & Cuir (Frederic Malle)

Na první nádech pěkná, mladá, svěží růžička, taková ta rozkvétající, bez otravných přídavků koření, pačuli nebo citrusů. Rychle se však ztratí a prim převezme obrovská hromada černorybízových bobulí, které jsou zpola sladké a zpola nakyslé a jsou smíchané rovným dílem s květináči plnými jemně kořenitých muškátů, včetně jejich dužnatých listů a stonků, hrdě vystavených na parapetu, že přes ně ani nejde vidět z okna ven. A ono to nestačí, ono to graduje, graduje víc, graduje dál, naprosto extenzivně se to rozpíná a přebíjí všechno. A potom, asi když už to předvádění se stačilo, se tahle kombinace pelargonie a bobulí černého rybízu slušně usadí v koutě a pustí občas ke slovu i tu růži. A možná někde daleko za humny je ta kůže jako mlžný opar.

Má v sobě jakýsi tón typický pro Hermes a trvám na tom, že mi připomíná Kelly Caleche (což možná budu jediná) a že Ellena se tady rozhodně nezapře.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 14. zaří 2019 09:58

andry Vidíš, že s Kelly jediná nejsi - Fleur  už to u značky psala dřív A já zítra porovnám, pokud starý flakon Kelly bude ještě sloužit

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 14. zaří 2019 10:21

Korsičanka jo, zaregistrovala jsem. tak si na to porovnání schválně počkám

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 14. zaří 2019 11:49

Solstice Scents: Quiet Night

Spíš než o typický parfém se jedná o aroma-terapeutický olej, který je svým složením určený po snadné usínání a odbourání stresu.
Poměrně ostrý nástup levandule trvá velice krátce, po něm je cítit jen autentická vůně levandulových květů, jako kdybych je právě rozemnula v prstech. Při postupném rozehřívání se vůně uhlazuje jemným heřmánkem s nasládlou ovocnou stopou.
Dominantní tón levandule ve vůních nemám příliš v oblibě právě pro jeho ostrost a chlad... v Quiet Night je levandule v této poloze jen krátkou chvilku, po zbývající čas je vůně velmi příjemná, harmonická, konejšivá.

Výdrž není příliš dlouhá (cca 2h), ale pro splnění účelu je naprosto postačující. Jako nosič esenciálních olejů je použitý rýžový olej.

zdroj obrázku: fragrantica.com

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 14. zaří 2019 18:05

Al Kimiya/Kemi: Solis 

Zelené a nahořklé tóny davany moc zajímavým způsobem ozvláštňují pryskyřičnatou orientálku. Zeleň se krásně rozplyne v nasládlém benzoinu, dřevitý oud se postará o delikátní arabský nádech a kouřový vetiver dodá hloubku. Přitom vůně zůstává jemná, hebká a ke konci vanilkově balzamická.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 14. zaří 2019 18:09

blackviolet Opět krása, že?

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 14. zaří 2019 18:23

Korsičanka Opět . Měla jsi pravdu, kdyby mi je někdo podaroval, unosím je všechny.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. zaří 2019 22:16

Maison Martin Margiela: Dancing On The Moon 

Pižmová bílokvětinovka, která by se hodila možná spíž na pláž než na měsíc. Pokud to tedy není myšleno tak, že se má jednat o moonflower, tedy bílé květiny kvetoucí v noci jako třeba tuberóza. Tak ta tady není. Ale mýdlové aldehydy s tropickou sladkou plumérií, kokosem a zeleným jasmínem, rozpouštějící se v krémovém pižmu a kašmeranu, kterým se tady opravdu nešetřilo.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 10:54
Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 11:06

alibi Krásné! A kočka . A vůbec obdivuju všechny, které dokážou napsat o jedné vůni celý článek. Já se málokdy dostanu přes 3 - 4 řádky.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 11:19

alibi S Kintsugi jsme si nesedly, ale moc pěkný článek!

A to je naprosto přesný příklad toho, proč se při popisu vůně cítím nepatřičně - v mé hlavě se vůbec nedokáže něco tak skvěle navozujícího atmosféru rozvinout. Mám to stejně jak píše blackviolet , pár řádků a víc nedám, většinou jen rozpoznané jednotlivé složky, ale  tu náladu k tomu nevyfabuluju

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 11:44

blackviolet K některé vůni i řádek je problém.

alibi

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 12:14

alibi Líbí se mi opět tvůj popis historie vzniku umění kintsugi a osud keramické kočky, ale vůně sama mi v nástřiku nesedne - cítím tam hlavně pačuli a je to sklepní plíseň jak vyšitá. A rozpínavá je až až! Škoda, že na mně postupně přebíjí všechny květiny, moc jsem se na ni těšila 

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 12:28

prďola Jedině když mi vůně vyvolá nějakou vzpomínku, obraz, příběh... ale to je tak jedna z padesáti. 

Ale na druhé straně čtu stejně ráda i ty krátké, člověk se rychle dozví, jak to voní. Takže piš!

Renusatko To je taky pravda .

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 12:38

blackviolet ....člověk se rychle dozví, jak to voní

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 16:01

Solstice Scents: Library

Vůně Library patří do kolekce Manor společně s asi dvaceti dalšími parfémovými oleji, které mají navodit atmosféru knihovny Manor. Takže když stisknu starodávnou měděnou kliku u těžkých dubových dveří a s lehkým zaskřípěním je otevřu, zhluboka se nadechnu toho voňavého, důvěrně známého klidu bohatě vybavené knihovny s plnými regály a dohořívajícím krbem.
V úvodu je výrazně cítit sytá směs santalového, guajakového a cedrového dřeva, při postupném rozehřívání i šáchoru se znatelnou ořechovou stopou. Hned po úvodním odeznění vůně polic ze vzácných dřev se přidává uhlazená vůně attaru boswelie, která dokonale navozuje dojem kožených vazeb i křesla před krbem, a lehce kouřový oud dává tušit, že krb ještě úplně nevyhasl. V drydownu se sladce a jemně rozvoní vonokvětka s dobře rozpoznatelným citrusovým tónem. Neskutečně pohostinná a útulná je tato místnost knihovny Manor! :-)

Celkové vyznění vůně je spíše pánské a na muži mi připadá velmi sexy. Výdrž je opět velmi dobrá (přes 6h).
Zkoušela jsem ve verzi parfémového oleje, v nabídce 2S je i verze EdP.

zdroj obrázku: solsticescents.com