Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 23:00

Christan Provenzano: Nuit de Noces

Jak si svatební noc představuje Christian Provenzano? Jako schodiště, které osvětlují jen hořící svíčky, vedoucí k potemnělé místnosti s posteli se sametovým baldachýnem, obsypanou okvětními plátky růží a hořce zelenou andělikou. Vzduchem se line důvěrně známá vůně meditativního kadidla. Na stole leží nedopité sklenky s červeným vínem a nedojedený karamelový dort s našlehaným vanilkovým krémem s kousky hořkých mandlí. Ano, tahle noc má v sobě příslib magie, požitkářství a smyslnosti.

(taktiknet.me/ideas/)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 23:02

Korsičanka wendulka blackviolet děkuji. Ani jedna z nich bohužel není pro mne. Levante je na mně totální průšvih a v Cestě bohů mi nesedí cedr. Ale vím, že u  Nobile1942 se musí zkoušet vícekrát. Zářný příklad byla 1001, kterou jsme mnohé ocenily až v létě.

Ale k příběhu mě inspirovala jedna na akci přítomná energická  dáma, které Cesta bohů moc sedla.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 23:50

wendulka Krásne, recenzia i fotka. Si umelkyňa, Vendulka!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 07:09

wendulka To jsi snad netvořila - takovou k požáru svádějící nádheru ?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 08:51

Korsičanka No, jasně, že ne. Jsem zapomněla uvést zdroj a napravila to až teď.

Biely kvet Jsi moc milá, ale řekla bych, že umělecký talent tu mají jiné dámy.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 11:13

wendulka Moc pěkné , to kadidlo v ní vypadá zajímavě. Ale asi sladká, ne?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 11:25

blackviolet Díky. Z celé značky mi přišla nejzajímavější, proto jsem si od ní řekla v Jovoy o vzorek. Akorát tester té ambrovky neměli.

Zhruba tak sladká jako Angelique Noire, ale je poskládaná úplně jinak.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 21:44

Venenum Kiss (Ex Nihilo)

Pocit tepla,…rozpálené kůže, na které se taví koření, pár kapek neroli a nad ní se vytváří obláček orientální vůně, jako příslib neočekávaného.

Když se objeví jemná a hladká květinová sladkost a lehký náznak měkké kůže, mám pocit, že vůní proniká světlo. Je to jako optický klam, který netrvá  příliš dlouho. Pohled přitáhnou sálající uhlíky, do kterých někdo – tajemný, jako vůně sama - přisypává krystalky vonných pryskyřic. Kolem je tma a jen mihotavé světlo plamenů z ohniště se promítá na holé zdi A stejný pocit, jako při horečce – pocit rozpáleného těla a horkosti, vnímám všude tam, kde ulpěly molekuly této vůně.

Spalující žár… a pak už jen z dálky vidím a cítím krásnou růži položenou na kovový rošt. Ještě chvíli je mi dopřáno ji vnímat a cítit, pak se kontury pomalu rozmazávají, rozpouštějí … až zavládne ticho.

Silná vůně, která s přehledem zaplní prostor. Přitahuje pozornost, a přestože na mě působí trochu neklidně, má v sobě zvláštní přitažlivost, asi jako zakázané ovoce.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 22:08

janejane To jsi napsala moc hezky .

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 22:12

janejane krásné

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 11:27

janejane Venenum Kiss miluji. Popsala jsi ji nádherně

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 11:42

Martula Už jsem ji měla zase 3x ve sledování na ebay, ale nakonec jsem od ní vždy ustoupila

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 11:52

Collection Extraordinaire: Néroli Amara (Van Cleef & Arpels) - svěží sladká neroliovka - jednoduchá a povedená. V dojezdu pak rozemnutá cypřišová snítka. Bohužel intenzita mizivá a výdrž takřka nulová....zkrátka exkluzívní polívačka. Ale moc pěkná...

L'Eau de Paille (Serge Lutens) - na začátku hodně svěží vzdušná vůně (skoro až vichr z hor). O to překvapivější byl obrat po rozvonění - suchý prach z cesty smíchaný s kořeněným pudrem a značně syntetickým cedrem. Ale celkově mi to připadá jak laciná řídká drogerkovka.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 15:41

Lost Cherry (Tom Ford)

Kandovaná koktejlová třešinka utopená v mandlovém likéru, první Fordovka pro mě. Jasmín i růži vnímám, ale krotké, pouze dokreslují opojnost vůně. Jedlá a sladká, ale neulepená. Podobnost s LPNR Ma Robe Hippie-Chic stejně jako Renusatko potvrzuji. Ale Lost Cherry je hlubší, sladěnější, jednolitější. Dokonalá. Bylo by škoda, aby to byla jen limitka.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2019 15:55

alibi já jsem musela dát LPRN Hippie-Chic pryč... tu třešeň resp. třešnový kompot jsem v ní nedávala. Ovšem Lost Cherry to je něco jiného ... pro mě griotka. 

Limitka by to prý nakonec být neměla.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 16:10

Paris to je dobře, že není limitka. LPRN Hippie-Chic je kompotová, Lost Cherry není tak tekutá, jakoby marcipánová. Každopádně je Fordova třešeň rozhodně lepší

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 17:53

blackviolet alibi Martula tak to jsem ráda, díky. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 21:28

alibi Jen teda nevím, jestli to má někdo jak já, ale výdrž za tu cenu, na mně teda opravdu chvíli a hrozně moc u těla. To už jsem pokročila k 6 střikům, to se svým nosem u žádné vůně nepotřebuju.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 22:25

Renusatko no já mám jen stříkací vzorek ale taky jsem měla pocit, že ji cítím málo. Jenže to jsem měla na začátku i u Néy, tak jsem tomu nepřikládala důležitost.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 22:52

Slumberhouse: Kiste 

Sladké ovoce s hladkou dužinou, v němž se stále víc prosazuje broskvové pyré s medem, který ale vůni nedělá příliš sladkou, i díky tomu, že jsou v něm bylinky a luční květy, tabák v kožené tabatěrce a jemně zemité pačuli.