Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 12:45

Erotikon (Pigmentarium) - velmi povedená ambrová vůně s hořkou čokoládou a zázvorovou náplní, malinko živočišná. dospělá vůně

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 20:47

alibi ježiš to je skvělý!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 21:48
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 15:13

Erotikon: degustace čokolády naslepo. Zpočátku je to svíravá a lehce kyselá stoprocentní čokoláda z těch nejkvalitnějších criollo bobů, v dalším vzorku již nepatrně rozpíná své štiplavé nitky kandovaný zázvor. Pak ale přijde exploze vanilky s tonkou, nějaký vtipálek potměšile podsunul degustátorům ledové kaštany a čekal, jestli se na to přijde. Tuhle vtíravě sladkou chuť se ovšem nepodaří jen tak zahnat nebo přebít něčím jiným. Výrazná tonka už vládu čokoládě nepředá a vzdá se až po několika hodinách na nátlak pačuli s vůní čerstvé hlíny. Vůni Erotikon z filmu Gustava Machatého bych si představovala jinak, snad jen ty kouřově podmalované oči Olafa Fjorda v roli svůdce mohou vzbudit představu hořké čokolády se sladkým tonkovým dojezdem.

Cítím tam i podobnost (hlavně v té tonce) se Suma Oriental, která je ale více mnohovrstevnatá díky koření a neobsahuje ten svíravý tón s hořkou čokoládou na začátku.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2019 23:28

alibi No tak teď teda nevím. Tvoje recenze velmi sugestivní, Fleuřina už méně. Každopádně jsem na ni zítra moc zvědavá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2019 23:35

Façon Parfums: 4 Tige de Lumière

Pivoňkové vůně mě obvykle moc neberou, jelikož jsou na můj vkus až příliš svěží. Tady ale dodávají saténovou chladivost nezralým zeleným hruškám. Dokonce mě tu neruší ani kašmeran svými obvyklými gumovými tóny, naopak jen lehce kašmírově zahřívá.

....

Façon Parfums: 1 Piège de Soie

S hedvábím až tak příliš co dočinění tahle vůně nemá, leda bychom do ní počítali chladivost třešňového květu a sladce aldehydového heliotropinu. Mně osobně spíš evokuje posezení pod rozkvetlou třešní se sklenicí kokakoly a balíčkem mandlových sušenek s vanilkovou náplní.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 22:36

wendulka Tak jak jsi pochodila s Erotikonem?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2019 07:54

Fleur Celkem dobře. Mám vzorek. Moc se mi líbí ten perníčkový začátek. Pak už to teda taková hitparada není, rozhodně je to ale u značky výrazný posun k lepšímu a pondělní vítěz.

To finální verze Klubwasser, která se teď prodává, mě spíš zklamala. Ta zkušební loni na setkání se mi líbila víc, tahle jde už vyloženě do pánska. Ale zkusím ještě v květnu.

No a Jardins de Misfah má pěkné, no bohužel i slabší momenty, celkově mi ovšem přijde jako líbivka. Nicméně mám též vzorek.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:10

wendulka Fleur U mě úplně obráceně. Zahrady moc pěkné Nevím, zda ke koupi flakonu, ale z odstřiku se raduji - díky, alibi

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:14

Korsičanka mám velkou radost

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:23

alibi A "Erotikonový"sen velmi pobavil Kde jsem něco podobného už zažila?

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 01. května 2019 15:52

Sex and the sea (Francesca Bianchi)

Co se stane, když se otočíte na toho týpka, co na vás na pláži pokřikuje ciao, bella..? Dáte se s ním do řeči, sednete si do plážového baru, jeden šťavnatý ovocný koktejl za druhým, piňa colada, tequila sunrise,... Vetkne vám květ plumérie za ucho, namaže záda opalovacm mlékem, přece abyste se nespálila, čas plyne lehce a sametová noc se snáší nad obzorem - to je skoro romantika, ne? Smích se stává halasnějším, slov přibývá, krok je trošku vratký, zrak zastřený, úsudek taky... Nakonec se přistihnete, jak po sobě navzájem patláte čerstvě vymačkané ovocné freshe, hustou lepkavou šťávu máte všude, z kůže cítíte kokosový krém, kytka za uchem s vlahým večerem voní intenzivněji... hodíte všechno za hlavu, tady a teď... no a pak vás probudí ranní paprsky slunce ve tváři, otevřete jedno oko, cítite písek a suchou hlínu a ze sebe sirupovitou sladkost, pot, špínu a cizí parfém, hlava třeští.. a slyšíte šumění moře... posbírat věci, jedna bota, druhá opodál, tričko zmuchlané pod ručníkem, vrch plavek dva metry jinde, dobrý... a kde je spodní díl? 

A cos čekala?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2019 19:11

andry Čekala jsem přesně něco takovýho.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 01. května 2019 19:30

andry přesný:-)))

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. května 2019 19:44

andry no nazdar

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:35

andry Paráda To jsem zvědavá, co přidáš, až se vynoří ta nová - vylepšená:)))

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 02. května 2019 20:08
Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 02. května 2019 21:32

andry perfektné, zo života plážových inžinierov a naivných dievčat, a vystihla si aj jeho parfumovú podstatu, dobrééé.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. května 2019 13:36

Paris - Biarritz (Chanel) - zelený bergamotový začátek je blízký Cristalle eau Verte. Rozvoněla se do sametově nasládlé velmi jemné zelené kolínské spolu s jemnými průsvitnými bílými kvítky. Typově by se dala přirovnat k uvedené Cristalle eau Verte nebo k Mugler Cologne. Výhradu mám ale k intenzitě i výdrži - obojí odpovídá spíš kolínské.

Star Magnolia (Cologne) (2019) (Jo Malone) - zelená, vzdušná, jemně nasládlá, s lehoučkými průsvitnými bílými květy. Intenzitu i výdrž zcela přesně definuje "cologne" v názvu. Je sice pěkná, ale za hodně peněz málo muziky.