Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 17. dubna 2019 16:18

Musím dát za pravdu RoSa , že ve Violetta di Parma je zatím nejhezčí a nejautentičtější fialka, jakou jsem kdy zkoušelaTrochu podobná Météorites Zdá se mi však, že narozdíl od Guerlaina nejde moc do prostoru 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 09:18

domenica Tvuj postoj naprosto chapu a respektuju. A nerada bych si tu ted pripadala jako obhajce komunistickych autoru /ci jejich tendencniho chovani/, to tedy opravdu nejsem. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. dubna 2019 09:19

Ayuri Moc dekuju, vazim si toho...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 19:35

Une Folie de Rose Les Parfums de Rosine

Chypre.

Růžová - od slova růže - chypre.

Růže sytě rudá, s masitými, až téměř kožnatými okvětními plátky, se stonkem jako prst tlustým, jenž má trny jako drápy zlé čarodějnice z filmu Zloba.

A onen stonek dáma černé magie drtí svým ostrým podpatkem na jednotlivá rostlinná lanka...

...téměř slyšíte kvílení drcených tuhých zelených vláken, jež vypouštějí jako slzy vlastní mízu.

V téhle vůni JE větvičník, prostě distingovaná persona, který vyjímečně a jen jakoby chvílemi měkne při  opatrném pohlazení pár tóny čaje  a jasmínovými kvítky,

aby zas v momentě přijal nekompromisní postoj, jenž posiluje, zde velmi strohý, až tvrdý, ylang.

Ve finále, mohlo by se zdát, že

Une Folie de Rose bude vůní velmi studenou, chladnou, neosobní, až zlou, ale

není tomu tak.

Une Folie de Rose je Síla...

...síla zkušeností života, kdy člověku, který už má něco za sebou, pak jisté věci, plno věcí, připadá hloupých, pošetilých, směšných a k řešení zbytečných...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 19:44

Miru Na tu jsem už taky dlouho zvědavá Tudíž moc prosím wendulka , než zase pro jiné zapomenu, jestli by mi nepřivezla ovonět???

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 19:47

Roseberry Les Parfums de Rosine

...ledové ostružiny a malinové listí v, paradoxně teplé, kosatcovosantalové pěně.

Možná tam JE černý rybíz, ale spíše jen pocitově mi do vůně přidává cákance černě a pak,

možná tam JE heřmánek, ale spíše jen pocitově mi on zas do vůně přimíchává vláčnou pylovou prachovost a krémovou čistotu.

No a nakonec, vlastně na začátek a na celou dobu - je tam růže.

Růže a zelený, jemně dřevnatý vetiver.

Ledově teplá vůně na delikátních zelených dřevech.

Měkká.

A potřebuje kontrast a nápad...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 19:49

Korsičanka 

...no, na vůni od Parfums de Rosine jde nezvykle do prostoru.

Stříkla jsem si ze vzorku na zápěstí jedné ruky a na druhé zápěstí druhou "rosinku" a když jsem se šla proběhnout ven, potkala jsem známou a že prý krásně voním... ...tak jsem jí dala k rukám přivonět a prý, že no jo, ty vždycky voníš...

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:29

Miru Super recenzie, u teba som už na to zvyknutá. Najprv ich "preletím" a potom si ich riadok po riadku vychutnávam a snívam....Obrázky k nim sadnú vždy ako r...ť na šerbel. ( .....sa u nás hovorí.)

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:34

Biely kvet 

...kuji...

Offline RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:36

Miru výstižný! a rovnou jsi našla i účesy pro barbucha

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:40

RoSa 

Děkuju

Podle mě má teď

@barbucha vlasy super šik!

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:49

Miru Hezky jsi ty Rosinky vystihla - slovy i obrazem. Jen kdyby ty vůně měly větší průraznost...(nebo nižší cenu, aby se s nimi člověk mohl víc polévat).

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:49

Miru Ale ten sestřih je fakt SKVĚLÝ (ale jen pro někoho, komu se vlní vlasy, což já nejsem)

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:50

Fleur 

...kuji

No, pokud vůně má malou intenzitu a ke všemu stojí majlant, přestává mě zajímat a hledám jinde...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:52

Korsičanka 

...nemusí se vlnit. Stačí vlasy "namačkat" při foukání a pak "domačkat" s nějakým gelem, případně dát natáčku(záleží na času a chuti dotyčné)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:59

Miru Oki. Nechávám růst rovnoměrně. Až dorostou od pěšinky k uchu, rozhodnu se:)))

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 20:59
Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 21:00

RoSa 

Leda tak ten první

Miru 

Dík brouku, ale mam to dost hrozný, potřebuje to zásah už akutně.

A hezký recenze! My jsme se s Rosou shodly, že ta Folie je strašně podobná Aromatics Elixiru (čili nám netřeba páč máme teď každá padesátku )... aspoň skoro celou dobu, až ke konci trochu "změkne" do klasickejch rosinek. A jestli by teda někde měl bejt heřmánek, tak právě v ní

A Roseberry mi strašlivě nesedí, něco mi tam vadí (zatim nevim co, ale je to dost nepříjemný a už od začátku). Těšila jsem se na "zelenou" rosinku, a vono je to taková shnilá zelená, jak zamřelý listí na kompostu a eště takový ostře průrazný

Možná ten černej rybíz?

Mně se kupodivu snad nejvíc z těch vyzkoušenejch líbila Ecume, ale tu jsem měla jen na ruce a na papírku. To bych teda byla nečekala!

A kdysi i Diabolo... ale ta myslím skoro nic nevydržela...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 21:07

barbucha 

...jestli Ty máš teď vlasy hrozný, tak všichni ostatní by museli/y lozit kanálama

Mě právě ty dvě vůně překvapily svojí podstatou.!

Já mám vůně od Rosine zafixované jako takové milé, občas sice něčím zajímavé, ale jinak vůně s hlavní rolí růže.

A v podstatě neškodné a dost často i líbivé.

Tyhle dvě mi úplně vybočují.

Možná v té Roseberry je iritující kombinace pocitově ledu a teplého malinového listí s černým rybízem...

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 20. dubna 2019 21:25

Miru 

Tak jasně že hlavní v nich je růže. Ale ty různý přídavky jsou fajn, a odlišujou je... jenom fakt měly všechny vždycky mizernou výdrž.

No, Roseberry mě tedy vskutku irituje