Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. dubna 2019 22:35

Jacques Fath: Bel Ambre 

Měkká semišová ambra, benzoinově teplá a medově sladká, posypaná pikantním pepřem, trošku květinová s kapkou citrónu a kosatcem, přitom pižmově čistá a doladěná jen kůží a kouřovým vetiverem.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 10:22

FLEUR DE PEAU - Diptyque

Seděli jsme na rozpadající se zdi staré farní zahrady - my dva, tichý soumrak a přikrádající se narůžovělá tma. S lehce nachýlenou hlavou se díváš na moje dlaně, prsty... Na desítky malých jizev, upomínek na dětství. Kočičí škrábnutí i stopa po ostrém seknutí (bylo mi šest a babička mě učila štípat třísky). Lehce přejedeš bílou rýhu prstem a tichem začnou plout slova...


Někdo podědí klobouk z veluru
či ložní prádlo, postříbřené lžičky.
Tys zdědila jen dříčskou náturu,
to přísné věno od babičky.

Ano...
Ty vlastně ani nevíš, že jsem opravdu zdědila klobouky, ložní prádlo, lžičky... To není důležité. Z těch podstatných věcí stojí v popředí jedna jediná - díky babičce vím, jak voní domov, klid, bezpečí. Otevřeš dveře, nadechneš se - a víš, že jsi doma. I kdyby ses vrátil po letech z vyhnanství, hluchý a slepý - ta vůně ti ukáže a řekne vše. Čistý vzduch právě vyvětraných místností. Vydrhnutá podlaha. Kostka bílého mýdla na umyvadle v koupelně. Vyvařené, naškrobené a vyžehlené utěrky, kapesníky, ubrusy, sněhobílé povlečení. Květiny ve váze. Amarylis na bílém okenním parapetu. A v sobotu dopoledne stanice Praha a Tobogan. To je moje doma. Jediné. Navždy. Bílá čistota, ani zrnko prachu, mýdlo, květiny a naškrobené prádlo.

Jakpak je dnes u nás doma?
Jestlipak tam ještě hučí jez...

(Autorem veršů je Ivan Skála.)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 10:31

euridike Krása! Máte s wendulka úplně stejné asociace Musím si ji v Ingredients zas připomenout...Jen nevím, zda ji ucítím plně v porovnání s těmi současnými peckami

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 10:32

euridike to je TAK krásné...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 10:45

euridike Jj, to je přesně Fleur de Peau.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 11:28

Korsičanka alibi wendulka Děkuju , zkoušet FDP pro mě bylo hodně emotivní, ta vůně sama o sobě není teskná, to jen ty vzpomínky... Moc se mi líbí její jemnost, lehkost, vzdušnost, přirozenost - a i přes tyhle atributy je nepřehlédnutelná a dobře čitelná...

Online jerry
Avatar
8968 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 11:33
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 15:43

euridike Ivanu Skálovi sice neodpustím jeho komunistickou agitaci a perzekuci básníků, kteří si dovolili vyznávat jiné, skutečné hodnoty, nicméně v tvé skvělé recenzi se vyjímá dobře.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 15:46

Dnes jsem zkoušela v předpremiéře novou vůni od značky Ad Libitum Erotikon.

Dobrá zpráva: je to povedená vůně. Začátek s mravenčením zázvoru se záhy překlopí do suše ambrového a kakaového oblaku. Ještě lepší zpráva: jelikož mám Suma Oriental, nebudu muset rozšiřovat poličku, mají sice rozdílný úvod, ale podobné vyznění.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 15:48

Fleur A kakao se ti zdá erotické?

Ivana Skálu jsem za dob rudé nadvlády recitovala ráda, neb jsem o něm nic nevěděla

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 16:38

Korsičanka Nikoliv, kakao (ani zázvor, ani ambra) se mi erotické nezdá. Ovšem o to tady vůbec nejde; navíc, pokud je název inspirován němým filmem Machatého (to jen dedukuji), pak bych tam viděla spíš spojnici s uklidňující nostalgií. Rozhodně mi však výsledek připadá dospělejší než většina současných slaďáren.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 16:59

Fleur No, chlapci jsou odvážní - už druhá vůně, budeme jim držet palce

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 17:16

Korsičanka Ta první mi nepřipadala ničím extra zajímavá (ani v rámci zvoleného žánru), tahle druhá se mi líbí podstatně víc.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 17:18

Fleur To jsem tedy napjatá:) I když kakao ve vůních právě nemusím

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 17:22

Korsičanka Tohle je ten typ tmavého práškového, holandského, to já mám naopak ráda.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. dubna 2019 18:23

jerry Fleur Děkuju...


Mám od I. Skály ráda několik básní, ale přiznávám, že i pro mě je (a má to obecnější platnost) obtížné oprostit se od vnímání a hodnocení jeho osobních postojů a tendencí... Na druhou stranu - neumím kvůli tomu odmítnout i veškerou jeho tvorbu...

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 15. dubna 2019 17:08

euridike

Krásne

                 ..chýbali mi tvoje recenzie

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 21:59
Reakce na Fleur:

Dnes jsem zkoušela v předpremiéře novou vůni od značky Ad Libitum Erotikon.

Dobrá zpráva: je to povedená vůně. Začátek s mravenčením zázvoru se záhy překlopí do suše ambrového a kakaového oblaku. Ještě lepší zpráva: jelikož mám Suma Oriental, nebudu muset rozšiřovat poličku, mají sice rozdílný úvod, ale podobné vyznění.

To je dobrá zpráva, že tam vnímáš nějaký posun kupředu.​

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 22:39
Reakce na euridike:


Mám od I. Skály ráda několik básní, ale přiznávám, že i pro mě je (a má to obecnější platnost) obtížné oprostit se od vnímání a hodnocení jeho osobních postojů a tendencí... Na druhou stranu - neumím kvůli tomu odmítnout i veškerou jeho tvorbu...

​Mně se od Skály taky několik básní líbí... tedy spíš: by se líbilo. Ale oprostit se od vnímání jeho postojů a činů (a hlavně jejich následků) nemůžu, není pro mě prostě možné vnímat volně a v klidu jeho tvorbu. Básníka a literárního kritika totalitního režimu, který zadupal tolik jiných krásných počinů... ne, toho bych do psaní o parfémech nezatahovala. Ale každý má tu hranici někde jinde, takže nakonec je to zajímavé.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. dubna 2019 23:42

Ex Nihilo: Atlas Fever

Přináší nádherně teplou, mléčně sladkou vůni santalového dřeva, hřejivého kadidla a pikantně sladkého růžového pepře, který právě v kombinaci s ním přechází až do tónů ovocně kořenité růže a společně s dubovým a guajakovým dřevem a našlehanou tonkou a vanilkou mně osobně neevokuje kytaru, ale navoskovaný stolek u praskajícího krbu, na němž leží tabulka bílé čokolády. Jen ten uváděný narcis pořád nějak nemůžu najít.

....

Domaine Privé: Lavande

Moře k nám přichází jako hudba

hřmotem zpěněných vln,

šumem zdvojeným v dechu,

nezná odpočinku,

sbratřené s nebem nekonečností

trvání.

Zahleděni do mořských dálek,

do prostoru příznivého myšlenkám,

zapomínáme na všechno

s výjimkou moře.

U otevřeného okna,

při poslechu večerního chladu

nás nachází klid,

moře, stesk a slza lásky

do něj upuštěná.

(Pawel Kuczyński)

...

Vezměte snítku na sluníčku usušené levandule a vydejte se s ní na procházku po mořském pobřeží, lemovaném jehličnany. Položte ji na balvan, omývaný vodou společně s kyticí kosatců. Posaďte se, vytáhněte z kapsy pytlík lékorek a svatebních mandlí a zaposlouchejte se do uklidňujícího šumění vln.