Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. května 2019 17:06

daniela děkuji. Ad Santalové - santal a ylang - to by byla moje smrt :D

Martula díky moc, určitě prozkoumej. myslím, že pro tvůj nos budou všechny oudy z vůní od RaniaJ naprosto neškodné. A pro okolí? Bůh ví, určitě na tobě voní oud líp.

A Jardins de Misfah - desinfekci tam nemám, ale s mírnou navinulostí (něco jako zelená lýková ošatka se zaschlými zbytky ovoce z loňska) musím souhlasit. Jo a na prohřáté kůži mi voní líp než na oblečení.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46018 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:55
Reakce na alibi:

Rania J

https://alibi-notes.webnode.cz/l/rania-j/

​docitam az ted - sladky kravinec

jsi fakt uzasna, krasne priblizeni vuni, ze si pripadam jako bych je znala...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. května 2019 20:17

viktorka_od splavu děkuju :), vezmu je v tu středu sebou 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46018 příspěvků moje polička 06. května 2019 20:19
Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 07. května 2019 20:44

Santal Kardamon (Lancôme) - sladkokyselý citrusově neroliový začátek s letmým dotekem sladkého koření vůbec nedával tušit, že výsledkem bude santal s pořádnou porcí zakouřené zaolejované kůže, pocákané kvalitní vysokoprocentní vodkou. Tohle by se mělo jmenovat spíš Santal Black nebo Dark Santal.

Frangipani Flower (Jo Malone) - citronový drops pod vrstvou průsvitných okvětních plátků, po rozvonění jemná aviváž. Zapomenutelná, za hodně peněz skoro nic...

Online Fleur blogger
Avatar
6075 příspěvků moje polička 10. května 2019 11:15

Eau de gingembre Mizensir: Zahradní sprcha za dřevěnou zástěnou. Letní poledne, voda je příjemně prohřátá, rychle se vsakuje do dřevěné podlážky a voní čerstvě vylisovaným zázvorem s citrusovou šťávou.

Je sice unisex a určitě ji mohou nosit i ženy, ale mně by se víc líbila na muži. Osvěžující efekt přetrvává poměrně dlouho, což je velké plus, nicméně kompozice se ničím převratným nevyznačuje a sama bych dala přednost typově podobé Le Jardin de monsieur Li.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 10. května 2019 11:20

Fleur Tos vystihla přesně: vůně Mizensir jsou pěkné, ale za tu cenu ničím převratné.

Online Fleur blogger
Avatar
6075 příspěvků moje polička 10. května 2019 11:37

Korsičanka Ano; zkoušela jsem jich víc, všechny byly hezké, ale nic víc - prostě jako člověk v padnoucí a slušivé "uniformě", chyběl tomu nějaký ozvláštňující nápad.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. května 2019 11:44

Fleur Ano, není špatná, nicméně kvalitou zpracování bych ji přirovnala tak k AA Ginger Piccante.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. května 2019 11:56
Reakce na Korsičanka:

Fleur Tos vystihla přesně: vůně Mizensir jsou pěkné, ale za tu cenu ničím převratné.

​..A to zase já bych takovou Tres Chere brala, i za cenu, kolik stojí

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 10. května 2019 14:02

Martula Já vím.  Ale vedle tvých pokladů na poličce by tě možná časem přestala bavit

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. května 2019 15:12

PIgmentarium: Erotikon

Spojitost s filmem Gustava Machatého též nenacházím. V úvodní fázi mi evokuje vánoční perníčky s čokoládovou polevou, slepovaných lahodnou zázvorovou marmeládou přesně tak, jak popisuje alibi. Člověku se až sbíhají sliny, že by se na ně okamžitě vrhnul. Bohužel hned po rozvonění perníčky vezmou za své a Erotikon se promění v ambrovanilkovou vůni s našlehanou mandlovou tonkou, zemitými tóny pačuli a hřejivě mléčným santalem, který svými typickými příjemně živočišnými tóny po tom nádherném počátečním kandovaném zázvoru snad jako jediný navozuje alespoň nějaký pocit napětí.

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 13. května 2019 21:05

Hibiscus Palm (Aerin) - sladký opalovací krém ozdobený tiaré a poprášený rozemletou suchou omítkou. Ale je to takové zvláštně podivné (ne nepěkné, ale zkrátka nezvyklé).

Secrets du Paradis Rouge (Jul et Mad) - růže s pomerančovým květem pomalu se ponořující do ambrového medu, kolem víří prachový pudr s jemným mandlovým prachem a pár zrnky prachu z najemno mletého hřebíčku. Bohužel po rozvonění pomerančový květ s pačuli a nějakými sladce dřevitými syntetickými tóny sklouzly do medově sladkého a lehce zatuchlého neroliového mýdla.

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 13. května 2019 22:26

L'Orchestre parfum: Cuir Kora 

Kůže, kořenitá s šafránem, osvěžená kardamomem a suše pryskyřičná. Kůže se semišovým labdanem a takřka neznatelným ovocným podtónem. Kůže s dřevem z tropického stromu. Opravdu povedená.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2019 21:27

blackviolet J tam to mango mám asi výraznější než ty, ale i tak jsem ráda, že se ti taky líbí

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 16. května 2019 21:41

wendulka Líbí se mi moc, ale to mango jsem tam hledala několikrát. Jenom protože vím, že tam být má, zachytila jsem ten lehký ovocný nádech . Ale i bez manga .

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 16. května 2019 22:10

Vyzkoušela jsem v malé italské  parfumerii v Caorle zaplněné ve stylu vietnamského krámu pelmelem vůní, líčidel a bižuterie EDP Terra Mia od Carthusia. S radostí konstatuji, že ji vlastnit nemusím. Ač krásná gurmánka (sladká káva a lískové ořechy), velice mi připomíná Boulevard No.100 od RDG. Ten je pochopitelně daleko kvalitnější a mnohovrstevnatý.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2019 22:50

Bottega Veneta: Parco Palladiano X Olivo

Pierre Guillaume nám v Bois Naufragé předvedl, jak vypadá dokonalá středomořská fíkovka, V Ciel d´Airain zase naznačil, jak by mohla vypadat vůně olivového háje, ale teprve Marie Amandine ji dovedla k dokonalosti. Vynechala hrušky a soustředila se výhradně na olivy. Jejich zelenou hořkost zvýraznila galbanem a citrusově pryskyřičnatým mastixem. S pomocí ambrového dřeva, cedr, zemitosti pačuli a zelených lístků fialek vykouzlila kompletní olivovníky a prostřednictvím Iso-E-Super a slaného podtónu vetiveru mezi ně nechala přivát i mořský vzduch bez jakéhokoliv náznaku sladkosti.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 19. května 2019 07:18

Sundazed - Byredo

Vůně má představovat kalifornské slunce a opalování na pláži. Za mě tady slunce představuje ohromná, sytě oranžová mandarinka, která pluje po tyrkysové kalifornské obloze a ze které vystřikuje čerstvá šťáva, vytvářející zářivou korónu. Mandarinka svítí na háje pomerančovníků a na stánky s pomerančovou zmrzlinou podél pláže.

Je to prostě óda na vůni kalifornských medových mandarinek a pomerančových květů. Vůně každým coulem letní a nabíječ energie.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 19. května 2019 07:42

Totally White - Parle Moi de Parfum

Pastelově fialový šeřík na bílém pozadí hlohu a jasmínu. Svěží květinová vůně plná ranní rosy, čistá a krémová. Po rozvonění cítím i frézie a svým vyzněním mi tato vůně připomíná La Tulipe, do které někdo přimíchal pár šeříkových květů.