Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 11:32
Reakce na alibi:

Dalia to je úlet 

​Trochu ano, ale snad mi to projde.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 16:16

Dovana Sylvaine Delacourte

...kosatcem křehké jemně ale hustě šťavnaté neroli(které jindy tak nesnáším a houpe mi dost často žaludkem, viz Neroli d´Ispahan...),

hebce nakyslé(nejspíš drceným mošusovým semínkem) a ohlazené mýdélkově čistým pižmem.

Podprůměrně intenzivně voní tak dlouho, dokud mi tekutina z rozprašovače neuschne na kůži.

Pak musím vrtat nos do své paže, abych cítila alespoň mikrozbytky vůně, jako bych se snažila zachytit odér čistě umytého těla projdivšího kolem mě...

Smeraldo Sylvaine Delacourte

Zelenou limetkou ochucená nasládlá a přesto stále měkce nahořklá andělika, jež postupně delikátně dřevnatí(vetiver), ale paradoxně se i současně  stává hebčí, jakoby prachovější a étericky kyselkatí.

Itálie...

...vzduch, čistota, svěžest, přímořské pobřeží a vánek přinášející vůni citróníků...

Otevřený šuplík u komody s intimními saténovými a krajkovými poklady...,

a nebo jednoduchý outfit a po sprše vyrazit za paprsky slunce...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 16:28

Manhattan Rose 44 Krigler

...souhlasím se všemi recenzentkami v databázi...

Zpočátku Manhattan Rose hustě mýdlově štípe v nose a nakyslost z pelargonie protáčí oči v důlcích, ale pak, nebo spíše téměř okamžitě je to,

ano, olejnatá opulentně sytá vůně tmavorudé až nachové růže s masitými hedvábně sametovými okvětními plátky, z jejichž středu se k vám lině narkotická, omamující vůně, pohlcující vás do svých osidel...

A tahle růže má velmi houževnatý stonek silný jako prst, tuhý, tmavozelený se silnými trny jak kotvy proti proudu..., a po obrovském květu a pak i po onom stonku pomalu, s nepravidelnými přestávkami(to, jak obcházejí pichlavé značky v cestě...) stékají buclaté kapky deště...

V této vůni je Paestum Rose bez kadidla,

Stella Rose Absolu bez smyslné ambry,

ale je v ní velkolepost, jemně drcené tmavosytě zelené lístky, vzdušná vlhkost, jistá drsnost, přírodní neohroženost,

je to jako bořit nos do kytice růží...

Manhattan Rose nejlépe vynikne v kontrastu -

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 16:37

MiruA tahle růže má velmi houževnatý stonek silný jako prst, tuhý, tmavozelený se silnými trny jak kotvy proti proudu..., a po obrovském květu a pak i po onom stonku pomalu, s nepravidelnými přestávkami(to, jak obcházejí pichlavé značky v cestě...) stékají buclaté kapky deště...

krásný popis

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 16:53

alibi 

...kuji...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 17:31

Une Fleur de Chanel

Začátek se mi moc líbí, je to totiž chanelade - jasmín, růže, měkoučká teplá hustá mýdlová voda, delikátní plná hebká nakyslost, měkce vláčný a pomerančovobroskvovou šťávou jemně nasládlý bergamot, hedvábný éterický vetiver...(nejlépe rozpoznatelná a zachytitelná ve vůni Allure EdP, EdT)

...ale po chvíli zůstává převážně, ano, souhlasím s jerry, vílí jasmín s kapkami rosy, se slunečními paprsky schovávajícími se mezi jednotlivými krémově bílými kvítky, sametově měkké zelené polštářky z listí a lístků zahuštěných neviditelnou santalovou pastou, a jistá podprahová živočišnost z gardenií(podobně jsou zpracované ve vůni Crystal Noir Versace...

Bílozelenokrémové, šlehačkově nadýchané, vláčné, křehké ženské vonění...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 20:56

Miru Všechny recenze jsou moc krásné

Online Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 21:41

Miru Naše parfémové preference se sice často rozcházejí , ale stejně si to vždycky ráda přečtu , protože je to přesná analýza. A někdy mi ušetříš zkoušení!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 21:44

Miru jo chanelade! tak už je mi to jasný:-)přesně popsáno co mi na chanelu vadí/nevoní

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 21:57

Eleventh Hour Byredo - Smíchejte rum, skořici, anýz a nechte 30 minut odpočívat. Rum s kořením, zázvorové pivo a pomerančový džus vlijte do nádoby, promíchejte a ozdobte pomerančem. Podávejte na ledu. 

Koření připravené na vánoční punč. Není to nic jiného, i ten alkohol se přidá. I když vůně koření postupně slábne, alkohol se malinko vynořuje a mění se, zjemňuje se tonkou a ušlechtilým dřevem, tak v ní nic jiného nějak nenacházím. 

V jejím popisu je ...optimistická vůně, která přichází s nadějí, že by lidstvo ještě stále mohlo změnit směr, kterým se ubírá. No tak určitě, pokud se všichni zlijeme vánočním punčem, tak to určitě optimisticky změníme směr.  

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 23:17

Renusatko "No tak určitě, pokud se všichni zlijeme vánočním punčem, tak to určitě optimisticky změníme směr." 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 05:33

Miru Moc hezké vše ... 

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 08:09
Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 09:42

Citizen Queen

Vždycky když skončilo vyučování nebo jsem mívala malou chvilku, strašně ráda jsem chodila do hudební knihovny. Pípnout kartičku, půjčit si obří sluchátka, ve kterých člověk vypadal jak Ota Rákosník, dívat se z velkého okna na šedé nebe, ze kterého padají jemné sněhové vločky. Pozorovat spěchající lidi v černých kabátech. “Dnes jsem ti tam pustila Magdalenu Koženou, tyhle árie jsou boží, fakt!” Ano, ani jsem kolikrát nemusela vymýšlet, co si pustím, kamarádka mívala předem nachystané kusy pro moje zmrzlé uši. Magdalena surfovala na vysokých průzračných vlnách a mně se zdálo, že mezi černými postavami, které míjely Komerční banku něco svítí. No, nebyla bych to já, aby to bylo něco normálního, to si snad nikdo nemyslel…Byla to Sněhová královna a za ní běžela na stříbrném vodítku polární lištička. Asi ji panička natřela fosforeskující barvou, aby se jí v té zimní tmě neztratila. Jenže než člověk seběhne tři patra, vyzvedne si z šatny kabát a otevře těžké dveře, královna i s liškou jsou v tahu. Zbyla po nich ale cestička z těch nejjemněji namletých sněhových vloček. Však já je najdu! Navíc…Lištička ztrácela své svítivé chlupy, které voní…no, jako lištička. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:03

Luna zase moc pěkné, lištičku bych chtěla potkat. v hudební knihovně jsem byla naposled před třemi lety připomenout si jedno z mých srdečních Marťáckých představení. fakt stačí nasadit sluchátka a jsi v jiném světě. magický...

já mám u Citizen Queen zapsáno - pudr, aldehydy a živočich. kyselá aldehydova růže a pudr  

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:28

alibi Jo, ty tvoje poznámky sedí! Mně se strašně moc líbí, už jsem porušila zásadu a kupuju odstřik...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:30

Luna dobře děláš!

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:36

alibi  No já nevím...Ale bez lištičky se prostě v nadcházejícím období neobejdu. A nechápu, že mi tak dlouho unikala...Jinak dnes mám obě ruce levý, nějak nezvládám udělat ani příčetný náčrtek...

Naposledy jsem byla v hudební knihovně asi tak před 15 lety. Jak si můžeš všechno stahovat, tak konečná, přitom ta atmoška...Co takhle si tam dát příští sraz?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 10:47

Luna myslím, že se sluchátky na uších se blbě konverzuje :D

a dík za připomenutí, rovnou jsem šla rezervovat lístky do Marty

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 12:19
Reakce na Renusatko:

tak to určitě optimisticky změníme směr.  

​Horizontálně čí vertikálně...záleží na množství

Ale podle tvého popisu to vypadá zajímavě.