Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 12:23

Luna áááá, si ma preniesla 30 rokov dozadu, keď som také objavila v Breste (nejako som sa tam dostala na nejakú detskú vedeckú konferenciu)...a tesne potom som nastúpila na gympel a ohurovala spolužiakov, ako sa tam dá proste ísť a vypočuť si, čo človek chce....

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 13:21

Tak o tyhle zážitky jsem a zůstanu ochuzena. Ta obří sluchátka mi vždycky připadala tak neestetická a nehygienická, že jsem si je nikdy nedokázala nasadit. Vlastně jsem antisluchátková - ty pecky do uší také nesnáším a vytahuji je jedině, když vlak nemá speciální tichý oddíl.

Ale polární lištičku bych potkat chtěla, Luna zase skvěle dráždí mozková centra zodpovědná za imaginaci!

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 14:40

Fleur No pro kazdeho to neni, stejne jako Citizen Queen. Je opravdu trochu nehygienicka, tak jako ta sluchatka. Ale presne tak akorat pro me, ja ta zviratka (do urcite miry) v parfemech opravdu muzu. A rozhodnuto, kaslu na akvarel, zitra vytahuju platno a letim do Brna doplnit barvy. Naramne se mi zalibil napad koupit tu svetelkujici, aspon lisce na ocicka.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 15:01

Renusatko Fleur 

...děkuji

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 16:00
Reakce na Luna:

Naramne se mi zalibil napad koupit tu svetelkujici, aspon lisce na ocicka.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 17:32

Renusatko Změně směru se směju, ale jestli bude optimistická - pokud půjde o blicí směr(pardon), příliš optimismu to ve mně nevyvolává

Luna Ta se ti zas povedla...polární lištička na vodítku..A v hudební knihovně jsem v životě nebyla

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 19. zaří 2018 20:45

Našla jsem dneska při úklidu vzorek a je stále stejně krásná...

Champaca Absolute (T. Ford) - otevřená láhev kvalitního koňaku, sedíte u krbu, v němž praská dřevo a vůně doslova provoněla celou místnost. Téměř jsem měla strach jet autem nakoupit, koňak byl tak hmatatelný, jako bych ho opravdu požila. Aby těch alkoholových orgií nebylo málo, sedím najednou ve vaně plné fialek a orchidejí a popíjím Don Perignon a k tomu si beru bonbón z velké bonboniéry, nechávám na jazyku rozplynout mléčnou čokoládu, kousnu a v ústech se mi rozlije jemný vanilkový krém. Slastně přivírám oči a nechávám se unášet na vlně touhy. Abyste nenabyli myslného dojmu, že se jedná o konejšivou gurmánku, podotýkám - je to T. Ford a jsou to hříšné alkoholové orgie s prachovými stopy květů a vanilky, bublinky jsou přítomné po celou dobu a celkově vůně vyznívá doslova požitkářský, dekadentně - jako by vybízela - užij si dneska, nic nedělej, běž se bavit, pij, miluj se......

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 06:54

woman27 Už je to pěkných pár let, co jsem Champaku zkoušela. Moc hezky jsi ji ztvárnila.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:51

slm/sous le manteau: Vapeurs Diablotines

Kožená vůně s kořením, hlavně s hřebíčkem a lístky vavřínu, která přesto působí decentně a něžně. V koženém váčku je pod kořením květinová vůně pastelové růže a svěží pelargonie a také krémová tonka a mýdlové pižmo. Úplně naspod, pod květinami, najdeme kadidlo, pačuli a balzamický benzoin a taky trochu kouřového vetiveru. A když zase zavážeme šňůrky a k pytlíčku znovu přivoníme, zjistíme, že pytlíček je vyrobený z jemné kozinky.

 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 07:11

blackviolet Mně se zatím ze všech SLM nejvíce líbí Poudre Impérial, ale sadu vzorků od wendulka mám pečlivě uloženu s poznámkou, že je musím ještě pořádně prozkoušet v podzimním počasí. Zdá se, že od zítřka se dostanou ke slovu, alespoň se tak lépe srovnám v definitivním koncem léta.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 09:54

Fleur Ta je taky hezká, společně s Vapeurs mě při prvním zkoušení zaujaly nejvíc. Teď se k nim vracím díky vzorkům od wendulka a jsem zvědavá i na tvoje dojmy. Ty moje, jak jsem si všimla, jsou často podobné těm wendulčiným, jenom trochu jinak zformulované .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 09:58

blackviolet Taky jsem si všimla,, sestro. Ta Vapeurs mi z nich přijde nejzajímavější, ale jinak se mně osobně stejně jako Fleur nejvíc líbí ta Poudré Imperial.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 18:56

Johana (Keiko Mecheri)

Trávy voní

a měkce je na duši

a v dálce zvoní

a srdce vytuší

podobu štěstí

bez klamných retuší …

Trávy voní a s nimi i modro na látce šatů. Nebe voní a s ním i bílo v sametu květů. Voním já a se mnou i úsměv, co dávám světu … modro-bílé hladko, krémovo a béžově hřejivo. Lehounce nasládlo, jak na jazyku stopa nektaru z kvítků hluchavky. A taky tak tiše veselo, jak na srdci stopa krásného těšení.

Lyrické vonění. 

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 19:09

Dalia Tie tvoje verše sú úžasné....ako vždy!  Viem si predstaviť tvoju knižku veršov s fotkami parfémov. Ak niekedy vyjde, kúpim ju prvá. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 19:46

Biely kvet Jaru, děkuji za milá slova. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 23:27

Tiziana Terenzi: Mirach

Mirach je zářivá hvězda v souhvězdí Andromedy. Je asi čtyřikrát větší než naše slunce, což ji řadí mezi tzv. červené obry. A obrem v této vůni není nikdo jiný, než jemně kořenitá rudá růže s podtóny červeného ovoce. Zpočátku je semišově šafránová a osvěžuje ji příjemně svíravá hořkost neroli.

Po rozvonění se díky lehce medicinálnímu oudu a dalším pryskyřicím vydá orientálním směrem až do písečných dun arabské pouště, aby nakonec nalezla životadárnou oázu a mechovým pačuli, suchým vanilkovým luskem a santalem a získala lehounký pižmový nádech. Jak mi většina vůní Paola Terenziho moc neříká, tak orientální růže umí.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 11:12

Tamima - Moresque

Těžko bych dokázala vůni popsat lépe než @blackviolet . Tak jen dodávám, že s její recenzí do puntíku souhlasím! Tamima je vůně pomerančového květu, svěžích bylinek a oudu. V dokonale harmonickém provedení. Na pokožce drží dlouho předlouho, projekci má ale střední, takže se hodí i do uzavřených prostor, kde by silná vůně mohla někoho obtěžovat. A nejvíc jí to sluší venku,když pofukuje vítr. Krásně vlaje okolo, jako lehounký šátek.

Příjemně mě překvapil i zaoblený bílý flakonek, který je moc sympatický do ruky. Je jako hladký oblázek a dá se při velikosti 50ml nosit i v kabelce

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 15:27

Martula Děkuji za milý kompliment .

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 16:08

Dalia Mne se tva lyricka parfemova poloha taky libi nejvic.

Asi proto, ze ja bych toho nebyla schopna, z mych versu vzdycky nakonec vyleze cokovoko.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 19:44

slm/sous le manteau:

Poudre Impériale

Štiplavý černý i ovocný červený pepř spolu s kadidlem a zelenou pryskyřicí elemi se postarají o dráždivě pikantní začátek. Tenhle císařský pudr nebude asi žádná krabička s líčidly dvorních dam. Pudrový otočník s konvalinkou se ale snaží seč můžou dodat trochu něhy. Sladký benzoin s tonkou vydatně pomáhají a vůně se stává jemnější aniž by ztratila svou údernost, která je podpořená i cedrovým dřevem. Originální kořenitá pudrovka pro dámy i pány.

Essence du Sérail

Tak tady prý není žádná tuberóza. Dobře, tak tedy pomerančový květ se zeleným jasmínem a ylang ylangem, u kterého leží bělomasitá broskev a žlutá šťavnatá ryngle. V sultánově rezidenci vyzdobené omamnými květinami zcela jistě nechybělo na stolech ovoce z palácových zahrad. Ovocně pižmovým tónem doplňuje atmosféru mošusové semínko a exotickou dřevitost přidá santal a vanilka.