Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 10:05

slniecko recenze super, a gratuluju k ptáčkovi , moc se mi líbí (ten ptáček a recenze, vůni neznám )

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 17:25

Tak jsem také díky Domenice okusila vanilku od Boucherona a zde mé skromné postřehy:

Vanille de Zanzibar (Boucheron) - vanilka ve své čisté podobě bez přidaných hodnot. Což není vůbec málo a navíc je ta vanilka velmi povedená. Typická jedlá vanilka, poctivý vanilkový krém, vanilkové věnečky, všechny staré dobré zákusky vonící po vanilce, vyvolávající Pavlovův reflex. Prostě ten typ vůně, kdy  pořád cpu zápěstí k nosu, působí na mě vyloženě antidepresivně. Představuji si ji v posmutnělých, mlhavých dnech, kdy nebe padá na zem, cítím se více méně sklíčeně a tato vůně mi dodává jiskru života. Není to žádná sexy dráždivá vůně, je konejšivá, k sežrání hezká. Jediné, co bych uvítala, kdyby se mnou zůstala déle, aby se stala mým druhým oděvem. Druhou kůži mám v Cuir Beluga, mimochodem pár styčných bodů s guerlainovskou vanilkou bych tam našla (Cuir Beluga, Shalimar Soufflé Intense, Mon Guerlain). Tonka Impériale už je trochu jinde, z ní cítím atmosféru - předvánoční trhy, nádherně přeplácané - Drážďany, Salzburg atd. Ale je fakt povedená a spotřebovat flakón nebude problém. Vidím to tak na deset střiků ráno a určitě impregnovat oblečení.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 18:30

Miru Korsičanka alibi  ďakujem.

Keď mám byť úprimná, hlavná motivácia vyskúšať tie vône vždy bol ten vtáčik ...ale tak, keby vnútri nebola dobrá vôňa, tak ho oželiem.

Miru Narcotic Venus by sa Ti podľa mňa páčiť mohla

wendulka no sviečkovú nie, ale kôprovú možno...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 18:53

slniecko 

...jj, koukala jsem na ni už mockrát, že bych ji zkusila...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 21:18

Rosae Mundi (Profumum Roma)

Slečna Ro …

Říkám si slečna Ro. Bohužel jen já. Pro ostatní jsem „trhlá Rózina“, „ta vod vedle“, „to vokatý vyžle“ nebo někdy taky „hej ty!“ … slyším na všechno. I když většinou dělám, že neslyším vůbec. Je to tak nejlepší … ale, vždyť už mě vlastně znáte. Tak se nebudu opakovat.

Není to tak dlouho, co jsem si uvědomila, že všechny moje spolužačky jsou slepice. Kvokají mezi sebou i na svět okolo a ty svoje zobáky nezavřou snad ani ve spánku. Já mám radši ticho. Když je ticho, jsem v klidu a je mi fajn. Když je ticho, můžu si žít ty svoje jiný životy a bejt, kým chci. Jenže ono se občas i to ticho přejí a já bych si někdy taky chtěla jen tak kvoknout. Kdyby bylo s kým. Jenže není. Nemám žádnou kámošku, protože jsem prej divná. A prej se ani neumím smát. No, tak asi jo, když to všichni říkaj. Jsem divná. Ale smát se umím. V jinejch životech se směju hodně. A ráda.

Konečně jsem zase zapadla do svýho kamrlíku, teta není doma a já se můžu topit v tichu. Ale to se mi vlastně nechce. A nechtělo se mi ani cestou ze školy. A vlastně ani ve škole. Dnes jsem si dokonce položila otázku, jestli chci bejt slepice. Dost blbá představa. Stejně tak blbá, jako představa věčný samoty. A tak jsem cestou ze školy otočila dvě sousedovy kvočny. Je to jen pokus. Stejně je musím vrátit, než přijde teta domů. Ale teď mám pár hodin na to, abych zjistila, jestli s nima dokážu tak nějak souznít … ne, tak prdlá fakt nejsem. Krádež slepic mě sice napadla, to jo, ale jen proto, abych toho protivnýho dědka pěkně naštvala. Protože jinak štve on mě. A furt! Včera na mě halekal přes celý schodiště, že smrdím jak stará kurva. Tím se mnou vstoupil do válečnýho stavu. Teď se budu polejvat voňavkou, i když pudu jen vynést smetí. A šetřit s ní fakt nebudu. A vytáhnu zbraně těžkýho kalibru. Díky, teto, za tvůj arzenál …Teta mě někdy dost štve a nedá se říct, že bych ji milovala. Ale budiž jí k dobru, že má rádá podobný vůně jako moje zesnulá maminka. A z kytek hlavně růže. A ty já mám taky ráda. Ráno teta krásně voněla … růžově nasládle a zároveň hořce a tajemně, temně jako černá zem a taky tak hezky starodávně, tak jak voní třeba starožitnej nábytek. Ách … mohla bych se učichat.

Koukám, že dědek vylejzá ze svýho brlohu, tak já vynesu to smetí ...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. zaří 2018 23:58

Dalia Pokračování příběhu slečny Ro mě baví.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 05:32

Dalia 

Dobré!

(...jestli já bych neměla tu vůni zkusit.? Ten prostřední odstavec jsem skoro já...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 06:47

wendulka Slečna Ro mi včera nedala spát, potřebovala se projevit. Děkuji!

Miru  ... vůně se mi líbí. Umím si představit ji nosit. Také děkuji!

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:42

Dalia Moc krásně se to čte  těším se na pokračování (teď už nemůžeš přestat  )

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 12:43
Reakce na Korsičanka:

Luna Jo, to je moje heslo: VŽDYCKY MŮŽE BÝT HŮŘ

​Pardon, že reaguju až teď, vaše povídání o depresích a labilitě čtu až dnes... vzpomněla jsem si na krásnou větu:

Už ani deprese nejsou, co bývaly...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 13:08

daniela  ... věřím, že slečna Ro dá o sobě zase někdy vědět.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 20:41

Dalia Jen žádné násilí...,ale když tě zas náhodou Ro navštíví, nepřestávej psát jen kvůli ukončení recenze, ju? Třeba se z toho vyklube dobrý deníkový záznam pro knihu

Online viktorka_od splavu
Avatar
46017 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 20:48

Dalia ta slípka!:-))) super

já dnes vůni, kterou má Notino mezi nikovkami, značku neznám ale připadá mi trochu.. no že tam nepatří.

Mirabile V Canto

nejdřív cítím jehličí, pak mentolky, už už jsem začínala pochybovat o správnosti nepopsaného odstřiku, ale pak se hbitě objevila i vanilka v nějaké jedlé směsi cukrlat.

krabička barevných, hodně sladkých cukrlat s vůní vanilky, do které se omylem přimíchalo taky pár Lesněnek.. a vida, cukrlata jsou uložená ne v krabičce, ale v koženém pytlíku, to není špatné. bohužel mléko, které by z nich mohlo udělat karamelky, se nějak neráčilo dostavit:-/ kožené pačuli dělá vůni trochu snesitelnější, jinak je opravdu vůní jídla víc než parfému.. no a za pár hodin vysloveně práškový vanilinový cukr.

hezká, hřejivá, mohla by být vánoční, ale - podobných vůní je spousta a hezčích s větší výdrží. jediné, co ji dělá trochu "jinou" - ale asi jen pro můj nos, jsou ty mentolky, nevím kde se vzaly? možná ten hřebíček:-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 21:21

Korsičanka viktorka_od splavu Děkuju ...  Na recenze teď moc času nemám, ale až to na mě přijde nebo až mě navštíví slečna Ro, tak něčím opět přispěju. 

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 21:57

viktorka_od splavu hm, tie Lesnenky znejú prinajmenšom zaujímavo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 23:29

viktorka_od splavu No to je vůně od Paola Terenziho a on má skoro všechny vůně takové. Nejen ty V Canto.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 11:19

Dalia to je úlet 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 11:20
Online viktorka_od splavu
Avatar
46017 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 11:27

wendulka diky za info, tak uz budu vedet propriste:-)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 11:31

viktorka_od splavu já mám u ní jen poznámku vanilka s hřebíčkem. příště budu hledat lesněnky :)