Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 20:41

Luna na ruce mám Epic, zase je na mě hodně medový (tentokrát medová růže). Ale navíc  mne překvapilo až skoro Coromandelovské pačuli a šelak.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 20:59

alibi 

Epic mi Coromandel vzdáleně připomíná taky. Ale - Coromandel je na mně nádherný ve vedru, každé jiné počasí sklep. Epic je proměnlivý, přizpůsobí se počasí. Akorát na zimu ho nevidím. Akorát doma ho fakt nesnášejí, vzorek stěží vydýchali, prý osvěžovač na WC .

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 21:02

Korsičanka 

Už teď se dle složení bojím - tuberóza je má velmi oblíbená květina a evropská amouážka a Imitation - to je skoro sázka na jistotu.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 21:16

woman27  

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 13:55

Vanilková kolekce Sylvaine Delacourte - první část ;-)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/vanilla-collection-sylvaine-delacourte/

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 14:55

woman27 Tu Encense Mythique jsi vystihla moc pěkně.

Luna Koukám, že ty začínáš fušovat do práce už i režisérům na reklamní filmy Amouage, co? Normálně ten film úplně živě vidím před sebou.

alibi Ten název a inspiraci pro Valkyrii jsem po seznámení se s vůní nějak nepobrala.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 15:10

wendulka já taky :) ale hezky zní :)

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 16:42

Cierge de Lune Aedes de Venustas

Ylangové pižmo.

Vyšlehané do nadýchané pěny a nadnášené pepřovým vánkem.

A zase ta vanilka...

...madagaskarská, pudrově prachová, sytá, jakoby s pylem z lilií a levandulí(opět mi naskakuje Jil Jil Sander, zrovna tak jako u Mon Guerlain EdP).

...kadidlo je zde velmi éterické, takové vílí.

...semiš zpočátku delikátně drhne, jako by sušše ale vláčně vetiverově,

po chvíli pižmo uhladí naježené mikrochloupky po srsti, až získá svůj správný lesk a hladkost.

Měkkoučká prachově pižmovo kadidlová vůně téměř bez kadidla s hedvábně delikátním pepřem a jemnými dřevy.

...večerními zážitky aristokraticky dýchající ženská kůže...

Krásná

(nic pro mě, ach jo. Na kůži vydrží sotva po dobu, co napíšu pár řádků...)

Online Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 17:06

Miru ....bože, na mne drží a drží. A to väčšinou mám s výdržou parfémov problém. Recenziu si napísala veľmi pekne a výstižne. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 18:17

Miru Biely kvet Tiež sa čudujem, že na Miru nedrží, u mňa tiež celodenná výdrž a kopec komplimentov, krásna aj v teplom počasí.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 18:25

Miru Mně se tato vůně taky moc líbí a taky se připojuju k těm, co na nich drží. Ještě to prozkoušej, k tobě by seděla.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 18:55

wendulka

Děkuji, pochvala od tebe, to je pro mě čest.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 19:26

Cierge de Lune - můj další skvost v pořadníku, stále váhám Cafe Chantant x Cierge de Lune.

Takto nějak ji vnímám:

Cierge de Lune (Aedes de Venustas) - bez slunce se Cereusu nedaří a chřadne. Navečer rozkvétá, v noci kvete velkými bílými květy a odkvétá ráno. Připomíná mi lidský život. „Kaktusová“ fáze mi voní zeleně, mírně hořce a chvílemi závany vůně bílých květů. Během chvilky vůni vnímám jako pudrovou, extrémně suchou jako horký písek. Kombinace růžového a černého pepře jí dodává pikantnost, bílé pižmo hebkost. Je zvláštně proměnlivá, v úvodu je suše a teple pudrová, srdce příjemně chladivé jako letní noc a koupu se na chvíli ve vůni bílých květů a k ránu mi zní kostelní zvony a cítím vzdálenou vůni kadidla, po probděné noci mě ukolébává krémová vanilka a vůně semišových rukaviček - byl to sen, nebo je to skutečnost? Reálná i snová, denní i noční, prostě svá.

Výdrž nadprůměrná, ale jak tak pozoruji Miru a její nos, zdá se mi - možná se mýlím - lépe na ní určitě drží šťavnatější vůně. Cierge de Lune je svým způsobem velmi intimní - alespoň já ji tak vnímám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 19:30

na mně je Cierge de Lune taky "velmi intimní", přitom je tak nádherná... ale mám co dělat, abych ji vůbec cítila

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 20:06

viktorka_od splavu 

...tak nejsem divná, no, taky je na mně velmi intimní

woman27 

Vůně na mně drží různé, není to o typu vůně vůbec.

milacka Luna 

Jo, vůně je krásná, trochu tajemná, nevšední, přitažlivá, určitě ne prvoplánově pěkná.

Dám jí ještě šanci, potvoře jedné

Mmch, na elninu ji zrovna mají...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 20:09

Miru já to s ní zkoušela víckrát i z flakonu v prodejně i z toho odstřiku se důůůkladně "osprchovat" a - nic. ani ve vedru ani teď:-(

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 20:28

viktorka_od splavu woman27 Miru 

S tou intimností Cierge de Lune je to zvláštní věc. Já ji na sobě taky vnímám jako intimní, ale kolegyně mi říkaly, že vůní cítí v kanceláři, jakmile vejdu do dveří ... 

Online Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 20:33

Musc Encensé Aedes des Venustas

Pižmo v šalvěji.

Bylinně nasládlá větrovost a 

živočišno...

Ano, živočišno.

Kde se tu vzalo.?, téměř animální, hluboce tělesné až zvířecí...

To pouze z jasmínu být nemůže.

Ach, kadidlo vlastně...

...no, v kostele, ve zpovědnici, a pouštět do éteru slova vytvářející obrazy, ze kterých by se měl člověk, zpovědník před tím nahoře kát...

A ony obrazy mohou být, mohou se týkat i těla...

Takže už vím, jak voní Musc Encensé, co cítím -

živočišné kadidlo...

...delikátně stájové, i se stopami sena a zapomenutých schnoucích bylin v něm,

samozřejmě ale decentně hříšné, měkké, pulsující bázní ale i touhou...

Ta vůně je

chlípná.

Elegantně chlípná.

No, proč ne.?

O církvi se ne zřídka píše, že zrovna desatero jim nic moc neříká...

A nebo vůně pro dámy, a do francouzských šantánů a pro dandy styl a pro ty, kdo se nebojí...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. zaří 2018 20:55

Miru jojo, to je přesné. škoda, že není pro mě:-( a jak voní na látce šatů druhý den...

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 07:08

alibi Recenzia Valkyrie ma nesmierne pobavila a vdaka nej som konecne strekla prvu "V" od Sylvaine na ruku.

Moja Valkyra je pubertacka, ktora tajne skusa prvu cigaru, popija limoncello a potom sa snazi z ruk odmydlit oba hriechy. No tie drzia a len pomaly davaju vale.

Super vona!