Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 10:34

Přijde mi zajímavé přirovnání Néroli d´Ispahan ke kolínské. Na mně působí jinak než kolínské, ať už ty klasického nebo moderního stříhu (Cologne Indélébile, La Cologne du Parfumeur, Eau de Néroli...) Néroli d´Ispahan v sobě nemá jiskřivost a svěžest kolínských, schopnost probudit unavenou mysl :-), néroli je přítomné v podstatě stále, objevuje se ve všech vrstvách. Podobně na mě (tou probarveností na rozdíl od kolínských) působí Néroli Outrenoir.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 10:39

domenica Já tam tu jiskřivost mám. Ale v Néroli Outrenoir už ne. To máš pravdu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 10:44

domenica Néroli d´Ispahan jsem měla příležitost včera vyzkoušet a také mi připadala vyzněním podobná Néroli Outrenoir:-) 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 15:59
Reakce na Fleur:

A to mi připomíná: zkoušel už někdo Le Participe passé od Lutense?

​Mám flakón na ceste, tak podám krátke hlásenie.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 16:44

milacka Teda, ty se taky nezdáš, Dari. Dlouho nic a najednou -  - neznámá vůně!

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:04

Encens Mythique D'Orient (Guerlain)
Jing a Jang, chlad a teplo, všechny elementy - voda, země, vzduch a oheň. Aldehydy od Guerlaina jsou velmi specifické, krotké jako beránek, sotva se mihnou a uvolní místo dominantnějším elementům. Právě aldehydy vnímám jako vzduch, vůni tak zvláště provzdušňují, nevnímám ji jako typickou orientální vůni. Někde jsem napsala, že nemám ráda mechy, pryskyřice a jiné lesní tóny. Beru zpět. Ences zavoní po vlhkém mechu v podzimním ránu, dřevu vysušeném na troud a do toho stéká jako míza pryskyřice - zemský živel. V tuto chvíli cítím klid a absolutní podvolení. Voda - neumím definovat, která složka působí, že chvílemi cítím vůni dálek, vůně moře, olíznu si zápěstí a je slané. Je to jen krátký okamžik, ale mám ji tam. A do toho přichází růže. Jaká? Ta moje je rudá, tmavá vosková růže položená na obětním oltáři a kolem ní hoří svíce, sálá kadidlo. Foukne vítr a zůstane jen růže, trochu prachová, vonící po kouři, ale nedotčena, její okvětní plátky jsou jako z vosku, je to silná růže, která vůni vévodí. Ve velkém finále je o růži, zlaté ambře, spoustě zlatých šperků a vonných tyčinek. Usadila se jako královna, je sebevědomá, silná a září. Prozáří nejtemnější noc, je zlatá, tak jak jen vůně může být.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:24

woman27 Krásne si to napísala! 

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:37

Epic Amouage

"Taky tak nesnášíš ty debilní rodinný vycházky?" Jak je skvělé tuhle otázku slyšet od stejně staré kamarádky... "Jo, nesnáším. Líbí se mi to jen nahoře, tam jak se pasou ty koně..." Magické místo, kde rostou divoké šípkové keře, s nádherným rozhledem do krajiny, místo, kde je slunce při západu červenější, kde se schází divní chlapi, co jezdí na koních ve velké ohradě. Jeden z nich má zjizvený obličej bez nosu, říká se, že kdysi přežil velký požár. Prý je to hodný člověk. Ale my se ho stejně bojíme, jde z něj strach. Vždycky když ho máme s Evi potkat, chytíme se za ruce a potichu řekneme:"Dobrý den." A pak zrychlíme krok.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:43

Luna Zajímavé! To by mě k vůni asi nenapadlo:) Ale je fakt, že jsem přivoněla jen krátce, takže jsem koně nestačila zaznamenat. Ale s tou ostatní divočinou souhlasím Asi tě přinutím ovonět a recenzovat Figment, který kolem mě teď rajtuje jak zběsilý už 3 hodiny

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:46

Korsičanka Koně ve smyslu seno, takový ten jejich odér, to ne, spíš vlající hříva. Nic statického. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:47

Luna hezky vystižen celkový můj dojem z vůní Amouage:D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:48

woman27 popis nádherný stejně jako vůně

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 08:48

woman27  moc povedený popis

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 08:56

Luna taky bych chtěla vlající hřívy. na mě si ty Amuážky dělají co chtějí

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 09:23

alibi To přijde, vydrž Taky jsem je nemohla a hele - co mám na polici. Jen ty "láskové" nevydýchávám Vsadím se, že dorostu i k Epic, Memoir i Myths(tu jsem ještě nezkoušela)

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 09:43

alibi A představ si, že jsem celou dobu myslela na tebe. Koně v ohradě, šermíři, ty v nějakém historickém kostýmu...To by byla pěkná ilustrace k pohádce.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 09:52

Luna  večer musím znovu zkusit, prostě musím! :)

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 19:09

alibi Biely kvet viktorka_od splavu 

Děkuji a ještě k amouažkám - můj první odstřik byl hned ze startu Memoir a dodnes je to pro mě vůně absolutního bohatství, stačí mi pravda odstřik a cítím se tak nějak sebevědoměji. Epic - to je schovaná, pro mě intimní vůně - ve smyslu - stačí mi, že se líbí mně a cítím se s ní dobře. Mými největšími láskami na dlouhý běh se stala Beloved a Opus III. Ty mě tak nějak vystihují. Ale zdaleka nemám všechny vyzkoušeny podrobně. Stejně jako Mija po dlouhém testování vím, že se obejdu bez Love - možná ještě Lilac - když ona je na mně tak chválena, že je mi to vůči ní až trapné. Měla jsem Honour i Diu, užívala jsem si je, určitě se k nim někdy vrátím, ale nestaly se mými láskami, ač Die jsem dávala největší šanci. Ale obecně je mám ráda, mám takový pocit, že se rozloží na každé pokožce úplně jinak, jsou takovými podpisem, charakteristikou, či odrazem duše, temperamentu, mysli. A na jedinci pak zbývá, jestli se tak vidí, nebo ne. Já mám to štěstí, že jsou ke mně vesměs laskavé. Chystám se ještě na Bracken, jedna zkouška byla rozhodně málo a vůně tohoto typu mi chybí.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 19:44

woman27 Tak vyzkoušej ještě - až budeš v Praze (nebo od někoho časem) - dvě nové: Love Tuberose a Imitation. Mně se líbí hlavně ta druhá, vlastně předposlední:)

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 10. zaří 2018 20:00

Ja som sa včera po dlhšom čase navoňala Lyric Extrait a bola som v siedmom nebi. Ešte nikdy mi tak dobre nevoňala, až mi tak dušu pohladila.