Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. července 2018 22:11

Fleur Pročtu, děkuji!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. července 2018 23:09

viktorka_od splavu Dalia děkuji.

Oproti Nee je min sladká. Nes je jak sirup, či nektar, Aziyade tekutější,  jako kompot. Fleur to koukám napsala ještě líp.

wendulka já se nebála. Bohužel ani, když mi bylo blbě od žaludku, a to byla ta chyba. :(

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 16. července 2018 23:55

Aziyadé je moc pěkná... ale začali ji nosit mí nejbližší, hlavně muž, takže tím pro mě tento parfém končí (nesnáším vůně "ona a ona", natož "rodinné"). Ale voní na nich všech krásně.  A já co nosit mám.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. července 2018 07:11

alibi Když mi není dobře, tak pro jistotu volím jedině L´Eau d´Hadrian - tím se nikdy nic nezkazí (a prý její výdrži a projekci nemá šanci obtěžovat).

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 17. července 2018 07:42

Fleur to věřím . zjistila jsem, že  u mě takto nerušivě funguje Mirto di Panarea. Akorát jsem to tehdy s Aziyade neodhadla. Myslela jsem, že to není tak zlé 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 17. července 2018 08:14

wendulka na to abych vydrzela hodinu ve vode a stridala to se na ctenim ve stinu ideal  ale urcite se chystame i v zime, protoze bych taky chtela z te zeme neco videt. to v lete opravdu nejde.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 18. července 2018 05:46

ad Itinerario Olfattivo IV

...po dlooouhé době vůně, která mě zaujala!

(moc děkuji wendulka )

Je to opravdu znovunalezená původní Miss Dior Cherie se vším, co k ní patří - 

osvěžující delikátně mýdlová sladkost, koketní elegance, nekomplikovaný luxus, snadná nositelnost a líbivost v tom nejlepším smyslu slova.

Je to ten diorovský typ parfému, něco jako když stojíte mezi dveřmi do parfumerie a obklopí vás směsice všech těch vůní poletující kolem vystavených flakonů, prostě velmi příjemné aroma luxusu.

 Itinerario Olfattivo IV ke všemu i perfektně drží!,

celý den, a i po sprše se ještě dá na kůži detekovat

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 18. července 2018 08:08

Miru Máš pravdu. Je vytříbená, přitom líbivá. Zkoušela jsem ji jen jednorázově (a souběžně s mnoha dalšími vůněmi), takže výdrž jsem nemohla posoudit - o to víc mě těší, že ji potvrzuješ jako celodenní. Až se mi jednou zasteskne po "nekomplikovaném luxusu"...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 18. července 2018 08:22

Fleur 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. července 2018 11:15

Miru No byla to tentokrát malinko fuška, ale za ten výsledek to stálo.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 18. července 2018 11:16
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. července 2018 23:07

Anatole Lebreton: Cornaline

Po osvěžujícím bergamotovém úvodu vás vezme na procházku do zahrady. Od záhonů s citrusově svěžími růžovými pelargóniemi a mrkví vás zavede s rozkvetlým broskvoním. Následuje prohlídka exotického pavilonu s tropickou kanangou v květu, hyacinty s jejich vlhce zelenou vůní a kosatci, abyste celou exkurzi mohli zakončit v pižmově teplém lidském objetí u páleného benzoinu v zahradním altánku.

Acqua di Biella: Cashmere Twill

Musím souhlasit s janejane. Esence kašmírové vlny v úvodu trochu kouše a nepůsobí tak hladce, jak by člověk asi čekal. Skutečně jako když v kousavém vlněném svetru popíjíte šálek bergamotového čaje Earl Grey, svařeného s listy maliníku, špetkou anýzu, kardamomu a přidáte si do něj i kapku citronové šťávy. Postupně se ale přece jen kašmírové hladkosti přece jen dočkáte a to především zásluhou pižmového kosatce, citrusové magnólie a mošusové semínka. Teprve cedr v základu sem tam zase lehce kousne. Nicméně i přes tu lehkou pichlavost se mi líbí.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. července 2018 00:36

domenica Ja jsem Azyiade hned vyhodnotila jako vuni vhodnou spis pro muze. Ted teda nevim, jestli to neni debilni, ale hlavne pro ten typ, co mu nevadi si sam zehlit kosile. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. července 2018 17:56
Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 20. července 2018 22:26
Reakce na Luna:

domenica Ja jsem Azyiade hned vyhodnotila jako vuni vhodnou spis pro muze. Ted teda nevim, jestli to neni debilni, ale hlavne pro ten typ, co mu nevadi si sam zehlit kosile. 

​Tak to zrovna není případ těch u nás doma. Košile občas nosí ale buď ty, co se nežehlí a krásně uschnou, když se šikovně pověsí, nebo pěkně poprosí, a pak se uvidí... 

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 21. července 2018 10:59

alibi Krásne.....ako vyzerá ten želví baccarat? Môžeš pridať foto? Ďakujem! 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. července 2018 13:08

Biely kvet dekuji.  

když si rozklikneš oba odkazy v článku , tak ho tam najdeš. Omlouvam se, že nepřidám, ale  jak o víkendu jedu na mobilu, tak mi jdou fotky přidávat velmi obtížně. :(

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 21. července 2018 13:38

Biely kvet obrázok je tu, ale oplatí sa aj rozkliknúť ten článok od alibi 

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 21. července 2018 14:04

alibi Ďakujem, jasné!

slniecko Je nádherný, vďaka! 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 22. července 2018 16:14

Naskytla se mi možnost vyzkoušet  vzorečky Miller Harris, díky alibi   Dva o kterých už jsem psala a dnes další tři. Tím můžu zkoumání značky uzavřít a myslím, že vracet se k ní už nebudu.

Terre d'Iris - Začíná jako celkem ostrá pánská kolínská, mechy, jehličnany a les. Vše doplňuje citrónové aroma a měla jsem z ní pocit, že to bude takové letní osvěžení s pánským tónem.  Úplně nečekaně a náhle je všechno pryč a přichází obrat a změna na pudrovo-krémovou vůni. Jemnou, prachovou, mírně kosatcovou. V teple se mi zdála trochu dusivá. Velice podobná Twilly d'Hermès. Ten obrat je tam nečekaný, ale je to za mě bohužel jediné, co je na vůni zajímavé. 

Rose En Noir - Růže, tmavá, černá, kořeněná a malinko zakouřená. Omamná, ale  přitom zajímavá. Později výrazně zjemní a též se vydá směrem krémovo-pudrovým. Jednu chvíli se mi zdá, že mám na ruce dvě stejné vůně ....tedy stejný podklad a malinko jiné složky. Tahle růžová vyhrává. Pro mě přesto nenositelná.

L'Air de Rien - Harris si libuje v pudrových, prachových podkladech. Postupně se tam dostává i tato vůně. Začíná sice jako malinko hořké neroli s chypré tóny, ale pižmo ji dá jiný směr. Ambra a vanilka v nesladké podobě. Myslím, že bych měla  problém rozeznat o kterou vůni 

La Pluie - Bylinková zahrada za starším domem, schovaná ve stínu. Bylinky rozvěšené v kuchyni, kde z chodby jde vlhký chladný vzduch. Prázdniny ve starém domě mojí tety. Venku krátce zapršelo, zavoněly květiny ze zahrady a je konec. Prachový podklad vnímám i tady, i když trochu jiný. Není to pudr, ale spíš zaprášené police. Výdrž nijak dlouhá. 

Poirier d'un Soir - Hned je tady vidět jiná ruka. Ovoce v začátku, krásné, malinko proslazené, nehořké, nekyselé. Svěží a letní. Ze všeho nejvíc se hlásí hruška. Má příjemnou podobu, snaží se prosadit, ale vůně turecké růže ji nedává moc šanci. Kašmírové dřevo a bílý cedr už jen vůni zjemní. Líbí se mi. Přesto mi přijde, že vůni tohoto typu je celkově dost a dá se vybrat něco s lepší a delší výdrží.