Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3970 příspěvků moje polička 19. června 2018 22:29
Reakce na andry:

02 L'Air du desert marocain (Tauer)

Někdy věci nejsou uhlazené a krásné. Mají takové drobné fazety, které nejsou líbivé, a člověk se pak zamýšlí – co ten celek? Je to hezké? Není?

Je to hlavně autentické. Krása v detailech. Ve způsobu, jak se dívá. Jak prohne zápěstí. Jak jí vlají vlasy ve větru. Má daleko k ideálu, ale nechcete to měnit. Takhle ji milujete, takhle je dokonalá. Ta, co stojí na vrcholku písečné duny a mlčky kouká za obzor. Marocká poušť.

Marocká poušť je suchý prach ve větru, nejjemněji rozemleté koření, co vás dusí, když vane proti vám. Na troud vyschlé cedrové dřevo těmi poryvy vzduchu s drobnými zrníčky písku ohlazené. Horko, rozpálené slunce, térová vůně březové kůry. Tělo, zpocené, větrem ošlehané, hřející dotyk ruky milovaného, kůže vonící sladkoslanou ambrou, kůže s krůpějemi potu okamžitě se vypařujícími v tom žáru přímého slunce. Obejme vás kolem ramen, slunce se odráží od písečných dun a oslňuje vás, mhouříte oči, schováváte tvář před větrem – a koutkem oka zahlédnete v jeho dlani jediný jasmínový kvítek. Bílý, nevinný. Kde se vzal? Vetkne vám ho za ucho a odvede vás ukrýt před větrem a slunečním žárem.

Takhle ho vidíte vy, takhle on vidí vás. Jen to krásné a to méně krásné společně, každá fazeta, dá dohromady dokonalý obraz. Vůni plnou nevyřčených emocí, vůni evokující nekonečné dálky za obzorem, vůni všech zítřků před vámi.

 nádherná recenze

a když si tě představím jako hlavní hrdinku tak ještě třikrát 

Cervanek
Avatar
19. června 2018 23:00
Reakce na alibi:

Hyacinth And a Mechanic (Tauerville)

Utáhl poslední matičku a ruku mastnou od oleje si utřel do montérek. Konečně padla. Patami se zapřel do betonové podlahy a povytáhl se zpod podvozku sousedova Chevroletu. Třeba bude mít taky jednou takový a vyveze v něm Susan. Susan! Trhl sebou, až se praštil do čela. Bože, vždyť Susan má dnes narozeniny! Rychle se vysoukal zpod auta a zatímco si prstem zatlačoval bouli na čele, rozhlížel se kolem, co z předmětů kolem by mu mohlo nahradit zapomenutý dárek. Zrak přejížděl po věcech na dřevěném ponku, dokonce pootevřel svou koženou brašnu. To je blbost! Přeci mezi nářadím nic vhodného nenajde! Zrak mu padl na sousedčiny květináče za oknem, zrovna v nich kvetly hyacinty. Nelenil a jeden květináč popadl. A jak se ho snažil nenápadně ukrýt, spadl mu na zem a křáp, rozbil se. Klekl na kolena a nebohou rostlinku vytáhl z toho neštěstí za stonek, na koříncích se houpaly ještě zbytky hlíny. Jeho bezmoc ještě vzrostla, když to ucítil ... přeci nedá své milé kytky počůrané od kocoura?! Nebo jo? :)

​Tak zajímavě to dle recenze začlo, ale blbě  skončilo.

Sto nosů, sto různých vjemů. Ale chápu, že nemůžeme všichni vnímat stejně,

to by bylo fakt nenormální

Na mě voní krásně hyacintově. Žádný motorový olej ani nic od kocoura v této vůni nemám.

Pamatuji si, že jsem kdysi dávno /cca před 5 lety/ Andymu říkala, že bych chtěla jednou "jeho" hyacint ve flakónu, protože vím, že tuto kytku je velmi těžké v parfému uchopit  a on mi na to odpověděl: "však já na něm teď pracuji, ale nebude vždy k mání". Po letech jsem se konečně Jeho Hyacintu dočkala. V první chvíli mi sekundově hlavou proletěl Bluebell, ale pak přišla opět známá "Tauerovština". Andy mě opět nezklamal. Dělá-li hyacint, je to hyacint čerstvě vyklubaný z cibulky či  utržený se vším všudy.

Offline alibi blogger
Avatar
3970 příspěvků moje polička 19. června 2018 23:18

Cervanek já narcisky a hyacinty, dokonce i konvalinky moc nedávám - to bude tím. (koukám, že jsou to samý kytky z cibulek :)

dokonce jsem si na sobě všimla animálního tónu i v té nové limitce Les Années 25 

Cervanek
Avatar
19. června 2018 23:21

alibi Les Anées 25 a animální a kde, prosím Tě. Vždyt je to vůně plna dřeva, kam se jen podívám.

Kdybys řekla pudrovka, to bych brala. Ale živočišno? To jsem z toho jelen, přiznávám, že mi trochu připomíná něco z oleje AT - asi jen tu verandu, ale k ní musím připočítat ještě svěžest a sladkost pomerančů evtl.  citrónů.

Offline alibi blogger
Avatar
3970 příspěvků moje polička 19. června 2018 23:25

Cervanek myslím, že na mě to bude kombinací ambry a něčeho, bylo to až v závěru

Offline andry
Avatar
2705 příspěvků moje polička 19. června 2018 23:43

Cervanek já s tím "animálním tónem" celkem souhlasím, já to na alibi  cítila...

Cervanek
Avatar
19. června 2018 23:50

andry hmmm, nic zivocisneho jsem zatim neobjevila.

Zamerim se na to z poradneho striku, az doleti flakon, dam pak vedet 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 20. června 2018 17:05

Profumum Roma

Acqua e Zucchero

Tajně jsem doufala, že v této sluncem zalité skleněné míse plné cukrové vody objevím aspoň náznak či odlesk dřevěného stolu, na kterém stojí, bylinek poházených kolem, plátky citrusů, které by zmírnily její urputnou sladkost nebo alespoň dodali příchuť. Ale nic takového.

Naopak vodu přelili do hrnce a zahřáli, ale zapomněli na ovoce. Mohla tak vzniknout lahodná marmeláda. Ale nestalo se, jen pár vanilkových lusků do ní upadlo. Ovšem ráno po probuzení mě překvapila nádherná vůně lesních jahod. Chvili trvalo než jsem zjistila odkud se vzala. 

La vita è dolce!

Dolce Acqua - žádná sladkost nebo amareto, jak čtu v komentářích, ale tavící se umakart.

Offline alibi blogger
Avatar
3970 příspěvků moje polička 20. června 2018 17:20

When We Cuddle and I Can Smell your Perfume on My Clothes (Tauerville)

Včera se za mnou stavovala cestou z letiště Katy. Zářila štěstím. Právě přijela z Itálie. O víkendu byla za svědka kamarádce. Představte si, to jsou věci, viďte? To za nás jsme na cizinu nemohli ani pomyslet. Ale z toho její dobrá nálada nepramenila, to ne. Myslím si, že se mi holka zamilovala. Byla taková celá rozněžnělá a zasněná. A když se ke mě přitulila na rozloučenou, tak jsem z ní cítila jiný parfém, než používá.

A dneska zas přijel syn. Moc mu to slušelo, byl vyparáděný jako na rande. A vymydlený! Ještě teď mi voní šátek jenom z toho, jak jsem ho objímala. No schválně si čichněte! Ale pravý opak dcerky, hotová hromádka neštěstí, to vám povídám. Málem se mi tu rozplakal, musela jsem ho utěšovat. Nakonec jsem z něj vytáhla, že se s ním rozešla přítelkyně. Mezi námi, já ji tedy nikdy moc ráda neměla. Proč? Prý jenom proto, že ji ten můj moula zapomněl koupit narozeninový dárek. Která? Susan, taková hubená koza blonďatá. Dcera toho majitele autoservisu.

Malé děti, malé starosti, velké děti velké starosti! No nemám pravdu? :-)

Offline Fleur blogger
Avatar
6099 příspěvků moje polička 20. června 2018 21:42

janejane Tak tobě prodali ošizenou porci cukrové vaty, to je na reklamaci, protože já tam měla nakonec alespoň tu ovocnou stopu.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 20. června 2018 21:46

Galop d'Hermès

Bílo-béžové jemné kozinkové rukavičky, tak jemné, že snesou jen to nejšetrnější zacházení. Ostatní složky jsou natolik provázané, že nejsem schopna je od sebe oddělit, snad jen pudříkový "šafránek" s nádechem ovocnosti z rychlíku. Výdrž výborná, silage nemohu posoudit, zkouším ze vzorku. Unisex ne, spíše hladká ženská intimní vůně, žádná sexuální dračice. Po rozvonění je to moc příjemné, neotřelé, krásné, a vůbec, další superlativy nejnej si dosaďte;-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. června 2018 21:51

zdensy Až dosud jsem Galop netoužila poznat. Děkuji za moc hezký popis. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 20. června 2018 21:53

Fleur já cukrovou vatu nikdy neměla ráda, ani to ovoce jsem v ní necítila. Na poutích mi chutnal turecký med

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. června 2018 23:58

andry Jo, když marockou poušť miluješ, není co řešit.

alibi Hyacint mi taky nesedl.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. června 2018 00:09

Fleur Mně by spíš překvapilo, kdyby tam tu cukrovou vatu měla janejane taky a voněla na ni stejně jako na mně, to by bylo divný.

zdensy Galop je skvělý, ale hodně u něj záleží na kůži konkrétní nositelky. To pak dokáže nadělat pěknou paseku. Opět zdravím janejane 

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 21. června 2018 07:56

janejane Vítej do klubu medových Turkyň, odmítavého Galopu a nejapné, posléze však japné Acqua e Zucchero:( Co ještě máme společného my dvě?

Offline Fleur blogger
Avatar
6099 příspěvků moje polička 21. června 2018 16:52

Bohemian Soul sice zkouším už pár dní, ale žádná jiskra nepřeskočila, vnímám ji jako jednoznačně pánskou vůni.

Offline alibi blogger
Avatar
3970 příspěvků moje polička 21. června 2018 16:58

Fleur Na ně je nasládlá a vůbec ne pánská 

A co Palai Nizam, jak se ti líbí ta?

Offline Fleur blogger
Avatar
6099 příspěvků moje polička 21. června 2018 17:03

alibi A připadá mi, že navíc Bohemian Soul na mužích voní podstatně lépe (alespoň na těch, kteří ji společně se mnou testovali).

Palais Nizam je pro mě "slivovicovou" variantou koňakově vřelé Aziyadé, která se mi líbí mnohem více. V Palais Nizam už je pro mě moc brutální kůže, kterou mám jinak velmi ráda. Ve výsledku: opět spíš pro pány.

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 21. června 2018 17:16

alibi Že by se tobě líbily pánské vůně? No, jsem zvědavá na 3.7.