Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2018 18:45

Korsičanka Vzorek už mám celkem dlouho, ale se zkoušením jsem čekala na správnou náladu. 

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 13. června 2018 19:04

alibi Děkuji! 

Vlastně za to vděčíme slniecko. Vyměnili jsme si vzorečky a napsala svou recenzi Bigarade Concentree.

A já koukám, že mám rezervy...  tak jsem to zkusil napravit.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 13. června 2018 20:21

svěženkář no, keď porovnám tie dve recenzie, tak si to tej vôni musel vynahradiť...to je jasné.

Ja si asi aj toto, aj toho Armaniho ešte nechám na chladnejšie počasie a spravím repete. Lebo si nie som istá, či mi toto s nimi nevyviedlo to dusno.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 13. června 2018 20:38

svěženkář slniecko všimla jsem si, jak si "pomerančově" notujete :) moc mě to baví 

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 13. června 2018 21:16
Reakce na alibi:

svěženkář slniecko všimla jsem si, jak si "pomerančově" notujete :) moc mě to baví 

alibi jj, notujeme ;-)

slniecko nee, moje resty! 

Jak dlouho některé vůně mám a ještě jsem k nim nic nenapsal... vlastně čím lépe a déle je znám, tím hůř se o nich píše... jsem si říkal... co já tam napíšu? Autentický pomeranč, růže, seno cedr... hm, to už napsala sluníčko 

Ale něco bych napsat měl... a pak koukám, co to tu zas za grafomana píše, když to jde vystihnout velmi stručně 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 13. června 2018 21:30
Reakce na svěženkář:

vlastně čím lépe a déle je znám, tím hůř se o nich píše... jsem si říkal... co já tam napíšu? 

​Mám to úplně stejně :)

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 14. června 2018 10:43

svěženkář tie resty, to poznám...dala som si bobríka, že kým nedskúšam a nepopíšem všetko, čo mám, žiadne nové vzorky....

no....a dodržujem to ?

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 14. června 2018 10:44

alibi konečne spriaznená duša na citrusy!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. června 2018 09:31

svěženkář Jednu dobu jsem o pořízení Cologne Bigarade nebo Bigarade Concentrée na léto uvažovala, jenže pak přišel Dominique Ropion s Cologne Indélébile a moje dilema vyřešil.

Ale jinak jsou to obě výborné kolínské. Skvěle jsi ji popsal.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 15. června 2018 14:22
Reakce na wendulka:

svěženkář Jednu dobu jsem o pořízení Cologne Bigarade nebo Bigarade Concentrée na léto uvažovala, jenže pak přišel Dominique Ropion s Cologne Indélébile a moje dilema vyřešil.

Ale jinak jsou to obě výborné kolínské. Skvěle jsi ji popsal.

wendulka 

​jj, obě se povedly.

A děkuji, ještě to není úplně ono, ale snažím se. 

Cologne Indélébile jsem zkoušel jen tetmo a připomněla mi citrusový tón, co se teď používá u čistících prostředků a na toaletách. Což ji nijak neubírá na kvalitě... jen se zatím míjíme ;-).

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. června 2018 14:54

svěženkář Tak nemůžou na tobě všechny vonět skvěle. Něco taky musí zbýt na MĚ, že ano.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 15. června 2018 18:08

wendulka Můžou vonět na nás na obou, ne? ...i když radši ne, protože, když je miluješ, je co (h)řešit ;-))

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. června 2018 18:15

svěženkář Přesně tak jsem to myslela.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. června 2018 18:55

sous le manteau: Poudre Impériale

Nenechte se zmýlit názvem, Poudre Impériale je totiž podobně jako Vapeurs Diablotine kouzelnou kadidlovkou. Kadidlo v ní je hladké a svou hřejivostí příjemně tulivé. Je osvěžené chladivým kardamomem, drceným pepřem a bergamotem a především perlivě sladkými kokakolovými tóny otočníku, které vždy dodají jakékoliv vůni na jásavosti. Teprve v základu nás společně s pryskyřičnatě sladkým benzoinem, cedrem, pudrovou vanilkou, bílým pižmem a cedrem zavede do sakrálních prostor k tradiční meditaci.

Ulrich Lang: Apsu

Je povedenou aromaticky zelenou kolínskou, která kombinuje šťavnatý svěží bergamot, trpké tóny koriandru a zelené lístky fialek s relaxačním bílým čajem, vodními květy a zemitým kosatcem, které skutečně přináší pocit čistoty a dodávají APSU elegantní rozměr. Celou kompozici pak uzavírá cedrový základ s balzamickou ambrou, špetkou bílého pižma a teplého kadidla, které prodlužují její výdrž.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 15. června 2018 19:19

wendulka Apsu na tobě tak voní? Mi neskutečně .... Ne. :D

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. června 2018 19:24

alibi Tak jako že bych jí musela vlastnit, to zrovna ne, protože já na tradiční kolínský moc nejsem, pokud nepočítám Cologne Indelebile, ale jinak jo, voní, no.

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 15. června 2018 22:15

wendulka alibi Mně taky voní

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. června 2018 22:18

Korsičanka a mně taky hodně nevoní ale na kůži jsem ji nezkoušela, raději

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 17. června 2018 10:28

Svěží kožená kadidlovka Micallef: Avant garde

Zpočátku pěkná kůže s vyváženým poměrem kožené sedačky a nové usně z galanterie, která postupem času převládá. Do toho trochu mýdový avšak zároveň zelený bergamot s citronovou sťávou z vůně dělají velmi zvláštní svěží koženou vůni. Zpočátku na mýdlovém podkladu, do čtvrt hodiny však přibyde kakao a kadidlo. To se smísí s koženými tóny a citronem a ocitáte se v kavárně, v kožených křesílkách. Na stole voní z vázy sušené růže, které s krémovou tonkou zjemní podklad. A prohřeje ambra. Nádhera!

Moc příjemná nesladká, neokoukaná vůně s pěknou výdrží. Z počátku jasně pánská se sílící elegantní růží možná i unisex. Šup na poličku!

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 17. června 2018 16:11

JAK PŘIVÁBIT KRÁLOVNU

Nasomato: Black Afgano

Když jsem k vůni poprve přičichl, okamžitě se mi zalíbila... a držela, a držela a držela. 
Ano délé, déle, ještě déle než mátová žvýkačka. Prý až moc, dozvěděl jsem se. Nenositelná! Bolehlav.
Po pár hodinách už ibtěžuje. Okolí to nedá. A nyní nemůžeš volně dýchat!
Tak jsemdal na radu a požádal o vzoreček. Přece jenom je to extrait de parfum...

První nesmělá zkouška. OK. Druhé opatrné nanesení. Pak celý den. Pak do kanceláře.
A všechno v pohodě. Nikdo si nestěžoval. Nikoho neobtěžovala. A mne neomrzela. Takže, ať budete číst kdekoli cokoli. Nejdříve ji vyzkoušejte a uvidíte.

A vůně? Je omamná. Na začátku pecka. Tabák, koření, bylinky a pak kadidlo a nasládlost konopí. Temná, uklidňující, silná! Vábící!
Poté postupně sládne ale neslábne. Postřehnete vedle zeleně a bylinek i kávu, dřeva, pryskyřici. Nejvíc ale nasládlou zelenou vůni konopí s tmavě hnědým uklidňující hloubkou uhlazeného kadidla s bylinkami. A to je vlastně vše. Tak 13 až 15 hodin (při aplikaci na kůži). Projekce i intenzita je v podstatě pořád stejná, byť v horku vydrží o něco více rychleji zesládne. VAROVÁNÍ: Aplikace na oblečení? No, pokud ho někdy chcete nosit i s jinou vůní, nedoporučuji. Aviváž nemá šanci ani na dvakrát. A nositelnost? Na mně dobrá. Jen bych se vyhnul nošení na dovolené, na cestování přes hranice a festivaly. Protože cvičení psi cítí, co cítí.

Čekal jsem se sepsání recenze na horký letní den, abych pak nebyl překvapen. Vůně je stejně omamná jako na jaře a v zimě. Pot nemá nárok. A dostalo se mi i komplimentu, od královny. Za uchem, kam jsem vůni také aplikoval, mne pošimrala a přitiskla se ke mne celým tělem. Královna. Včelí!