Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 17. května 2018 11:27

Savile Row (Richard James)

Savile Row je ulice v centru Londýna vyhlášená od začátku 19. století šitím kvalitních pánských obleků a kabátů na míru. Krejčovství Richard James, založené roku 1992, nepatří sice mezi staroslavná krejčovství této ulice, jako jsou Henry Poole nebo Huntsman, ovšem moderním střihem a výrazně barevnými látkami si získalo srdce zákazníků z řad slavných osobností. Jeho obleky nosí Paul McCartney, Elton John, Mick Jagger či David Beckham. V Savile Row v č. 29 dnes naleznete pouze obchod s konfekcí značky Richard James, chcete-li si nechat ušít oblek na míru, musíte se vydat do sousední Clifford Street do č. 19 a připravit si přes 4 400 £.

Parfém, který vytvořil Yves Cassar, je luxusním oblekem značky Richard James zkapalněným do flakónu. Není vůbec překombinovaný, jak by se mohlo zdát z počtu použitých složek. Je krémově hladký a sedí přesně na míru. Pár lístků zeleného čaje, špetka pepře, několik suchých tabákových listů, nasládlá tuberóza a jemný semiš – to je celé tajemství této nádherné vůně, jejíž výdrž přesahuje 4 hodiny.

(https://brandonchau63.tumblr.com/post/124867474878/finally-received-my-first-richard-james-bespoke)

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. května 2018 11:28

alibi skúsiť ich rozhodne treba

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. května 2018 11:40

Poéma V téhle, ale asi už ji v Ingredients nemají.  Mrkni na zahr. eshopy nebo oficiální stránky Diptyque. Je krásně neindolický.

https://www.parfumanie.cz/database/detail/essences-insensees-2015-diptyque

A pak ještě od nich Olene, tu mají, ale už je drsnější.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. května 2018 12:14

Korsičanka Jj, snad se někdy zase objevím na srazu v Plachtě, abych neměla tolik "áček" 

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 17. května 2018 12:51

Korsičanka MiJo děkuji, poohlédnu se po ní.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. května 2018 20:01

Tiziana Terenzi: Delox

Je odpoledním posezením v cukrárně u stolu s kosatci a růžemi ve váze a šálkem dobrého vanilkovým latté macchiato se šlehačkou a pižmově nadýchaným piškotovým moučníkem, lehce potřeným medem.

4160 Tuesdays: Mother Nature's Naughty Daughters

V čem jsou dcery Matky Přírody tak zlobivé? Milují černorybízové bonpari, slazený hruškový kompot a čokoládové pralinky s jahodovou náplní. A vůbec nejradši s nimi usednou na mech, přes který přehodí kašmírovou deku (pudrově pryskyřičnatý opopanax) pod jehličnatý cedr a mlsají.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. května 2018 11:37

Fucking Fabulous Tom Ford

...lahodně hořkosladká,

jako bělostný mramor  hladká mandle

proklouzne mezi prsty,

sklouzne se jak slza po tváři,

po tváři a

pak ještě níž...

...oblá kapka se chvěje na  kůži,

na kůži černé,

luxusní, tak měkkoučké, hříšné...

Vláčně, jemně ztuha a současně líně

míchám černočeným lektvarem lesknoucím se díky plamenům ohně a

vnímám i jakousi kouřovou prašnost -

sleduji tabákověvetiverová  mikrozrníčka zpitá až bolavou touhou pohybující se po blyštící se spirále do samého středu dekadentní hmoty...

Tahle vůně je opravdu FUCKING FABULOUS! -

šelma, tygr, co

do šíje 

se 

mi

zakous´,

a

žilou

pouští mi 

život

po kapkách,

a něžnou

silou

do 

nitra

chtíče

mi

sáh´...

Fucking Fabulous zpočátku voní dámsky, slastně, prostě Persona, ovšem po určité době se přehoupne do téměř výhradně polohy pánské - narkoticky vlhce hebké prachově vetiverovokožené pokušení...

https://www.youtube.com/watch?v=CX11yw6YL1w

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. května 2018 12:09

Vanille Fatale Tom Ford

Opojně slastný masakr.

Blažený úsměv, všeobjímající klid.

Lahodná dobrovolná narkóza.

Jaká vanilka může být?

Ta, z máminých láskyplných buchet,

nebo z konejšivého latéčka u kámošky,

a nebo z toho nejdražšího parfému.?

Vanilka může mít sto a jednu z podob...

Ano, jak píše jerry - portské...

...portské husté, s medovou dochutí, ovšem ne tmavorudé, až černé, ale

tmavozlaté, lesknoucí se, velmi tmavě čokoládově hnědé s vmíchanou silnou černou kávou.

A v téhle vláčně hutné tekutině jsou ponořena, v heboučkém semiši obalena, vzácná dřeva,

jež po čase nacucána onou tekutou hmotou měknou -

jakoby se vzdávala, přenechávala svoje místo na výsluní někomu jinému...

...tahle opilá dřeva na sobě nechávají vykvést pár křehkých květů sytě žlutých narcisů ochucených nektarem z exotických plumerií...

A nakonec všepohlcující bezgravitační vanilkově tabákové aroma s delikátními mikrostopami kouře.

...prý voním

vždy a všude...

...i jako vanilka

a prý jsem horká a

svítím

zlatě

jak 

kamínka...

...jenže to je tím,

že u mě

jsi

Ty -

sluneční silou

nabitý...

Vanille Fatale je jak velmi pevné, silné objetí, že vám skoro vyskočí duše z těla,

ale současně vám to vlévá do každé jediné buňky nesmírnou sílu...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. května 2018 13:28

Miru Ani jsem nečekala nic jinýho s tou Vanille Fatale.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. května 2018 13:38

wendulka 

...kuji

Jo, je krásná...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. května 2018 13:41

Miru wendulka Vy mě štvete Mají ji ještě zdánlivě levně na EB a já si furt říkám, že ji nepotřebuji, nepotřebuji, nepotřebuji, nepotřebuji

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. května 2018 13:42

Miru Jinak ta slabší intenzita a výdrž u ní, jak ji teď vnímáš, ono se to zlepší, až se ti povede dostat se do Douglasu osobně a zkusíš ji znova spíš na podzim z pořádného nástřiku.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. května 2018 13:44

Korsičanka Nech ebay být, ona se do podzimu určitě objeví na elninu za podobně dobrou cenu. Teď na léto se stejně nehodí a jaro už bohužel zdrhlo za kopečky asi.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. května 2018 13:52

wendulka 

...asi máš pravdu.

Nejspíš jí moc teplé počasí až tak nesvědčí.

Je kouzelná.!

Tobacco Vanille na můj vkus byla moc sladká a moc tabáková, resp. přeslazený tabák.

V Osudové Vanilce je vanilka sladká akorát a je ostatními ingrediencemi "barevná", zajímavá, nenudí, a přitom je líbivá v tom nejlepším smyslu slova

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. května 2018 13:57

Miru Jé, no tak to mě těší obzvlášť, že zrovna Ty to srovnání s Tobacco Vanille vnímáš stejně jako já.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. května 2018 14:02

wendulka Tak jo, mami

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. května 2018 14:20
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 21. května 2018 17:38

Miru Ty jsi pro Forda stvořená. Nebo on ty vůně tvoří pro Tebe?

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. května 2018 18:05

Fleur 

...kuji

já nevím...

Prostě si přivoním a v každé té vůni on asi má kus života, situaci, zážitek, emoce...

Vůně Toma Forda mají několik vrstev a mají

vždycky příběh...

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 21. května 2018 18:33

Sandalo Nobile (Nobile 1942) - kompletní větvička fíkovníku i s nezralým fíkem, trochu olejnatý santal a větrem rozfoukaný kosatcový pudr. V rozporu s názvem je to ale na začátku s ohledem na výrazně dominující fíkovník spíš fíkovka. Po rozvonění ale dostal plnou možnost se uplatnit hedvábně hladký santal, doplněný stopou semiše s pár zrnky šafránu a suchou trávou. Fíkovky nejsou zrovna můj šálek čaje, santal není moje vyhledávaná složka a přesto se mi tato jejich kombinace kupodivu hodně líbí.

Supreme Bouquet (Le Vestiaire des Parfums) (Yves Saint Laurent) - z krémového nasládle "nijakého" začátku se rozvoněla do syntetického ambroxanového finále se suchou hlínou. Podivná vůně...