Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. května 2018 11:15

Ambre Cashmere (Parfums de Nikolai)

V čase podzimním …

Kořenité vlhko podzimu, barevné listí lesknoucí se mokrem, lehký chlad na tvářích a teplo šály z měkoučké příze … úvod je zelenkavě nahořklý, pikantní pepřem a čerstvý citronovou šťávou. Během pár chvil vše sládne a vláční v sametovém duchu kosatce s vanilkovým krémem a jemné sálavé teplo pokožky probouzí balzamické tóny pryskyřic s ambrou.

Lehce hřejivá aura nasládlé pikantnosti.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1061 příspěvků moje polička 15. května 2018 15:26

Mandragola (V Canto)

Tato živočišná Mandragola je pravým opakem svěží Mandragore od Annick Goutal. Úvodní ovocná šafránová žvýkačka zabalená v naolejované kůži mě značně vyděsila. Naštěstí během půl hodiny zkrotla na příjemnou nasládlou kůži, k níž se přidružil fekálně živočišný podtón kambodžského oudu. V této poloze se vůně zastavila a začala se uhlazovat na jemně živočišný krém s podtóny starých knih v kožených vazbách a suchých vanilkových lusků. Výdrž přesáhla 8 hodin. Čistě pánská vůně, řekl bych.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:11

alibi Korsičanka Tu Mon Seul Désir vám závidím, jak ji vnímáte. Na mně fakt nevoní.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:13

wendulka To víš, voní na tobě zas přednostně jiné krásky 1001, Flamenco, atd. atd.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:16

Korsičanka To je pravda a za Jul et Mad to zachraňuje Stilettos.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:18

wendulka A co ty a Bella Donna? K té mám taky ambivalentní vztah

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:22

Korsičanka Belladonna? Ta už na mně voní, ale není to moje vůně.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:25

wendulka když si vzpomenu jak na tobě voněla nádherně 1001 , tak vůbec závidět nemusíš 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:31

alibi Ty si ale dneska voníš!

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. května 2018 20:49

alibi No ale mít takovou krásnou sbírku Jul et Mad jako Dali by nebylo úplně od věci.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 15. května 2018 21:24

Korsičanka zatím se jen zlehka poznáváme ;)

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 15. května 2018 21:25

wendulka to jo. minimálně 4 vůně od nich si umím představit na polici 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. května 2018 21:26
Reakce na wendulka:

alibi No ale mít takovou krásnou sbírku Jul et Mad jako Dali by nebylo úplně od věci.

​Jé, děkuji!  Ještě bych k nim ráda přidala Bella Donnu. Ale brzdí mě finance, takže musím vydržet.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 15. května 2018 21:38

alibi Měla jsem jich celkem 6, ale 2 už jsem poslala dál:) Takže 4 + 1 miniatura zůstávají. Ani bych normálně neřekla, že je to moje NEJOBLÍBENĚJŠÍ ZNAČKA A heureka!

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 15. května 2018 21:58

Korsičanka pokud si dobře pamatuji, tak i v Masque jsi našla velké zalíbení 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. května 2018 22:11

Illamasqua: Freak (Eau de Parfum)

Vždycky jsem si představovala, jak musela vonět Velma Kellyová s cigaretou, černým sametovým korzetem a síťovanými punčochami v podání Cell Block Tango v podání Catherine Zeta Jonesové. A Freak mi konečně poskytla odpověď. Cigaretu nahradila vůně opia a temným sametem je zde švestkově meruňková davana s kadidlem, oudem a myrhou, doplněná sladce vanilkovou vůní "Královny noci" a jedovatým červeným šátkem štiplavá skořice, co se do vás zabodne jako nůž!

https://www.youtube.com/watch?v=qrrz54UtkCc

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 15. května 2018 22:15

alibi Yes

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 15. května 2018 22:18

wendulka sugestivní recenze 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 15. května 2018 23:31

alibi Díky. Některé vůně to se mnou ještě dovedou, že to naskočí hned a píše se to samo.

Online Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 16. května 2018 13:35

Plum Japonais

Pocit, který jsem zažila při prvotním přičichnutí k Plum Japonais bych přirovnala k pocitu, který ve mě vyvolal první poslech převratného a ve všech směrech dokonalého alba Mezzanine od Massive Attack. Po vyčítavě depresivním seattle soundu, který už bohužel svůj účel jednorázově splnil, se do atmosféry začala plíživě linout purpurová mlha. Hustá tak, že by se z ní dal ušít neprůhledný závěs nad divadelní jeviště, které ovšem nikde nekončí. Je tak temné a hluboké, že jím můžete jít celé dlouhé hodiny, dny, měsíce a roky, aniž byste zabloudili. Ale zároveň se nechcete nikdy otočit a vrátit se domů. Chcete, aby celý život kolem vás probíhal pomalu jako v reklamě, kdy poslední kapka švestkového likéru pomaloučku padá z neprůhledné láhve až do naplněné sklenice. Zvuk kapek se opakuje ve smyčce, nezbývá než si lehnout na tu vinylovou desku odkud zvuk vychází. Deska změní skupenství, stane se z ní hustá kapalina, ale vy se pořád točíte po směru a ničeho si nevšimnete. Plum Japonais je mlha, pevná hmota i kapalina zároveň, nedá se jí však prostoupit, nedá se pevně uchoupit a nedá se z ní napít, natož ji přeplavat. Buď do ní skočíte rovnýma nohama a počkáte, co se s vámi stane nebo zděšeně utečete. Ale kdo uteče, tentokrát nevyhraje a Tom Ford to ví!