Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. května 2018 20:01

Luna Tak to ti chybí ještě ta Moulin Rouge

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. května 2018 20:10

viktorka_od splavu Neříkám, že je Jasmin Rouge špatný, nebo silný, ale mám hezčí jasmín od Diptyque

Jenom nevím, k čemu jsem voněla, neb tehdy vítězila Fleur de Chine, ale ne zas tak, že bych zatoužila...

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 16. května 2018 21:02

Lonesome Rider (Tauer)

„Sidecar,“ zopakoval název koktejlu, co improvizovaně připravil. Dlaně, co přes den pracovaly v dílně, mu voněly sladko kyselkavě, jak v nich rozmáčkl půlku citrusu a přidal třtinový cukr. Na terase bylo ještě teplo z parného dne, ale evidentně se schylovalo k letní bouřce. Všechny vůně vynikaly a mísily se ve vzduchu. Seděla s jeho koženou bundou přehozenou přes ramena, sklenku v ruce, a koukala na světla v dálce. U sousedů na zahradě dohoříval oheň z grilování. Z předzahrádky voněly popínavé růže; další byly usušené ve vázičce na stole, hned vedle velké vázy plné kosatců, co dostala k svátku. Pohladil ji tou rukou od citrusové šťávy po tváři a přivinul k sobě. Pomalu vdechovala každou molekulu vzduchu plného všech těch okolních vůní a vnímala hřejivou blízkost. 
V parfémovém náručí dobrodruha z filmů.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 16. května 2018 21:43

Renusatko No joo, ta se mi taky dost libila

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2018 21:45

andry Dost dobrý!

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 16. května 2018 22:07

Korsičanka Myslím, že jsem tam tenkrát měla Plum Japonais, Shanghai Lily a Noir de Noir.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2018 22:11

Lalique: Lumière

Zářivá? Rozhodně. Nejprve vás naláká žlutými půlměsíčky kandovaných mandarinek s najemno nasekanými mandlemi, aby vás po rozvonění pošimrala slunečními paprsky jasmínu z Promesse de l´Aube s jemně nadávkovaným kašmeranem místo ylangu a lehounkým lékořicovým a pižmovým popraškem z původní La Petite Robe Noire.

Jo Loves: Smoked Plum & Leather

Je důkazem, že kvalitní švestkový likér nemusí být nutně jen výsadou Toma Forda. Tenhle je typově podobně jako Plum Japonais rovněž smíchaný s najemno namletou teplou skořicí, jen se už nepálí a rovnou ho v semišových rukavicích stáčíme do sudu ze zakouřeného cedrového dřeva.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. května 2018 22:14

daniela Díky, Dani! Takže Shanghai Lily mohu vypustit a Plum asi taky není pro mě:) Ještě bych ráda zkusila ten Hyacinth a Black Violet...ale ty už asi skončily?

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 16. května 2018 22:45

andry  

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 16. května 2018 22:50

wendulka Jo, tak ta Jo Loves je uzasna, a navic skvele popsana! 

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 16. května 2018 23:09

wendulka alibi 

díky, taky jsem to měla napsaný přes týden, abych nad tím hloubala, neuložený, schovávala to nejméně před jedním klientem a zachraňovala 5 minut před nezabranitelným restartem notebooku 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. května 2018 08:40

Korsičanka Obě už skončily, ale ten Ombre de Hyacinth pořád mám ve flakónu. Je to teda hyacintovo-fialkovo-pudrová bomba, tak nevím nevím  Black Violet byla nejhezčí, ale tu už se dá fakt těžko sehnat, bohužel.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 17. května 2018 08:46

andry  Asi tu řádí nějaký antiparfémový virus. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:38

1907

Mon âme - Najprv čerstvá jarná varená mrkvička, ktorá sa časom rozloží do veľmi nežnej, jemnej krémovej vône. Pribudnú akési „vetrové“ závany, neviem, čomu to prisúdiť, či je v zložení aníz, alebo levanduľa, alebo to robí niečo iné. Vôňa je nesmierne hebká, ale akoby nadnášaná jemným vánkom. Monsieur Štefan ju nazval „šatkou vo vetre“, ja by som dodala, že šatka je hodvábna a slezovofialová. Časom priľnie k telu spôsobom typickým pre takéto vyššie koncentrácie. Po niekoľkých hodinách jemne spúdrovie. Občas zavanie niečo ľahko ovocné, čo mi pripomína nie úplne dozretú broskyňu. Výdrž telová, ale skvelá. Od pol šiestej večer do deviatej ráno.

Genevieve - Začína niečím nahorkastým jako pomarančový kvet? Neroli? Nejaká zmes byliniek typická pre kolínske? Ale nie, nevyznieva to pánsky. Potom začína byť cítiť niečo živičnaté (podozrievala som galbanum, lebo to na mne zvykne robiť podobný tón vo vlhku ako toto) a do toho niečo pikantné, čo akoby tú vôňu pretínalo ostrým rezom. Počase sa  pridá nejaký machový tón. Zaujímavé je, že po niekoľkých hodinách ten ostrý tón postupne prejde a z machu z času na čas vyletí niečo jako žuvačková bublinka. Ružová žuvačková bublina. Výdrž minimálne 6 hodín.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:47

andry úplně si představuji tu hrůzu, že přijdeš o data :) 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:50

slniecko obě vypadají dle tveho popisu zajímavě 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:53

daniela Tak až se někdy potkáme, poprosím tě o přivonění, ju? Díky předem.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. května 2018 10:00

alibi sú zaujímavé a cítim sa úplne bezmocne, keď ich mám popísať....

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 17. května 2018 10:31

Korsičanka MiJo, prosím tě, ve které vůni od Diptyque máš ten hezký jasmín? 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 17. května 2018 11:09

slniecko no ale popsala jsi je moc pěkně. představu už mám, teď jen ještě potvrdit si ji vyzkoušením :)