Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. května 2018 18:39

jerry Santal mám ráda, fík ovšem nevyhledávám. A přesto i mě před rokem tato vůně oslovila. Děkuji za připomenutí, ráda ji znovu vyzkouším. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. května 2018 16:43
Reakce na wendulka:

Miru Jé, no tak to mě těší obzvlášť, že zrovna Ty to srovnání s Tobacco Vanille vnímáš stejně jako já.

​...a ještě bych dodala, že

jak pořád tu vůni čichám, tak mám pocit, jakoby vykuchaly právě tu Tobacco Vanille, ale 

k ní ještě i Cuir Belugu(! ...prachově vláčný madagaskarskou vanilkou sladký semiš),

zkrotili je a naučili je těm správným způsobům...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. května 2018 17:09

Miru Já v ní zase cítím kávu z Café Rose a něco ze Santal Blush.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. května 2018 18:40

Jo Malone: Oat & Cornflower

Vezme vás na procházku prosluněnou jarní loukou, zakončenou za kouřově vetiverového soumraku piknikem s obilnými sušenkami se skořicí a náplní z lískových oříšků se slaným podtónem. Jde krásně do prostoru a na kůži vydrží bezmála šest hodin - jednoznačně nejlepší vůně z celé kolekce The English Fields!

Yves Saint Laurent: Sleek Suede

Ukrývá v sobě vůně lahodné vanilkově mléčné čokolády z toho nejkvalitnějšího kakaa a sametového kadidla s oudem a jehličnatým cedrem. Pokud jsem si někdy představovala, jak by asi voněla Holly Golightly ve Snídani u Tiffanyho a snídala croissant s čokoládovou náplní, sušenky a popíjela k tomu kávu, bylo by to určitě nějak takhle.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2018 19:51

Rundholz Parfums: 20Mars2022

O tom, že je Arturetto Landi mistr kadidlových vůní asi nikdo nepochybuje, ale dovede je posunout i do budocnosti? Rozhodně. Hebké sametové kadidlo okořenil špetkou pepře, skořice, hřebíčku, šafránu a přidal několik okvětních plátků růže a jasmínu. Ale co je nejpodstatnější, velice šikovně mezi ně zakomponoval i jednu rozkrojenou jahodu a ždibec libečku tak, že vůbec nepůsobí polévkově a naopak společně se senem, koženým tónem labdana, kastoreem, cibetkou, hořkoslanou balzamickou ambrou, zemitostí pačuli a dřevem, jemně oslazeným tonkou vytváří společně s kadidlem dojem venkovského kostelíka a přilehlých polí, na nichž místní sedláci právě sklízí seno. Vůně je ovšem jednoznačně pánská od začátku do konce.

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 23. května 2018 20:58

INCEPTION (Zarkoperfume) - víc než podobná e´L od téže značky, včetně trsu zelených kopřiv na mořském břehu - Inception je více dřevitá a uhlazenější.

Exquisite Embroidery (Yves Saint Laurent) - dřevitý, sladký a horký oud, mírumilovný, se stopou café latté. Na nějakou dobu pole ovládla sladká, leč trochu sklepní, pačuli, ovšem kůže, nezapálené santalové tyčinky a ambra vůni vrátily blíže k počáteční podobě. Z kolekce Le Vestiaire des Parfums Oriental Collection spolu se Sleek Suede pro mě nejpovedenější.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. května 2018 22:53

Grandiflora: Boronia

Boronie bývá v parfumérském světě řazená mezi bílé květiny. Zatímco její konkrét vyznačuje hřejivou, zeleně máslovou a dřevitě sladkou vůní, absolut se vedle zelené vůně vyznačuje spíš svěže ovocným a kořenitým aroma a květinovými nuancemi. A na který z nich se soustředil Bertrand Duchaufour? Vlastně na obě, ale přidal i něco ze sebe a vzniklo něco úžasného.

V úvodní fázi se Boronia vyznačuje svěže zelenou vůni, doplněnou kořenitým koňakem s meruňkovou příchutí v ryze frapinovském stylu, aby se po rozvonění posunula orientálním směrem a proměnila se v konvičku kouřícího černého čaje, zlehka oslazeném zkaramelizovaným cukrem a dřevěnou krabičku se sušeným aromatickým tabákem, potaženou semišem.

(www.dreamstime.com)

(www.thebrunettediaries.com)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. května 2018 11:20

wendulka Krásná recenze i obrázky! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. května 2018 12:50

Dalia Díky. Je fakt, že zdaleka ne všechno, co Bertrand Duchaufour vytvoří, mi sedí, ale zrovna tento typ vůní mu opravdu jde.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. května 2018 19:27

FUCKING FABULOUS

Shopaholic scent nebo vyj*baně báječná? Pokud je nákup Vaše vášeň, je to možná vůně pro Vás, dámy.
A co Vás čeká? Lékořicové bonbony (později s polevou jak z lentilek), pendrek, pak květinově nasládlá vůně v butiku s luxusní dámskou konfekcí, že by nová kabelka? A ještě návštěva krámku s přírodní kosmetikou, kde právě aplikovali jednu ze sladkých jasmínových či jiných nasládlých květinových vůní a pak plast všudypřítomných banerů a cedulí v nákupním centru… To vše na nenásilném podkladu lehce drhnoucího kosatce s mandlovým nádechem a tonkou.
Nakonec si vůně sedne do směsi bylinek v čele se šalvějí a gumou spálených pneumatik a pozůstatku lékořicových bonbonů. Prostě konec nákupu a rychle pryč… byť ten závan ještě zústane dlouho přítomen. Procházka nákupním centrem? A proč vlastně ne? Přeji skvělý nákupní zážitek!

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 27. května 2018 19:57

Sleek Suede (Yves Saint Laurent) - kůže s ambrou a kardamomem. A následně k tomu typická vůně něčeho, co se v parfémech obvykle nevyskytuje - vůně dobře vyzrálého fuetu, A nebyl to přelud - vydržela pár minut, než se vrátila do podoby kůže sladkým pudrem poprášené a lehkou ambrou doslazené. Hodně povedená - z kolekce Le Vestiaire des Parfums Oriental Collection spolu s Exquisite Embroidery pro mě nejpovedenější.

Nuit et Confidences (Annick Goutal) - svěží lehký vanilkový pudr, nepříliš sladký, s lehkým ovocně likérovým, později vaječně koňakovým, nádechem. Povedená vůně.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:37

svěženkář Hmm, tak tuhle se snad až bojím vyzkoušet :D i když ta lékořice, hmhm

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:39

jerry jsem si musela vyhledat, co to je fuet . No tedy :O

Nuit et Confidences mě láká čím dál tím víc

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:42
Reakce na alibi:

svěženkář Hmm, tak tuhle se snad až bojím vyzkoušet :D i když ta lékořice, hmhm

​@alibi Lékořice je krotká a ten konec byl pěkný, ta guma tam nijak extra nevadila. Kašmeran a šalvěj na krémovém podkladu (tonka, pižmo) byly vlastně moc pěkné. Určitě stojí za to vyzkoušet. Je sice to Ford, ale co kůže to jiný příběh, ne?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:46

svěženkář s Fordem si moc nerozumím, ale kromě těch pneumatik, plastu a jasmínu  mě láká všechno, co na vůni popisuješ

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:50

alibi 

Připojuju se ke svěženkář - Fucking Fabulous určitě vyzkoušej (minimálně ze studijních důvodů). Pro mě je to zcela nositelná vůně (název má nejspíš za úkol škokovat a tím přitáhnout pozornost - myšlenkové pochody marketérů jsou mnohdy nevyzpytatelné).

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2018 22:01

jerry ten název je vážně zvláštní. A čtu tvůj popis, podle něj bych se tedy nemusela bát . Píšu si do chci zkusit :)

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. května 2018 22:04
Reakce na alibi:

svěženkář s Fordem si moc nerozumím, ale kromě těch pneumatik, plastu a jasmínu  mě láká všechno, co na vůni popisuješ

​Jasmín je krotký (žádná divočina, jen trocha jemné sladkosti; a navíc tam není sám) a ty ozvláštňující prvky (plast, guma) jsou spíše dekorativní. Je to spíš závan toho, když jdeš nákupní pasáží (plast). A ta guma je překrytá směsí kašmeranu, šalvěje, dalších květin/bylinek a tonky. Nic ostrého, jen přídech v pozadí a jen na chvilku.

jerry jj, určitě nositelná a jakmile se usadí opravu pěkná!

PS: jsem ty detaily asi přepísk jak marketéři ten název, není se čeho bát. Vlastně celkem krotká variace, jak je poslední dobou u TF zvykem. Byť s pěkně propracovanou kompozicí a zárověň hladká a elegantní.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2018 22:17

svěženkář nepřepískl, rozhodně zaujal ;)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2018 23:02

jerry Přiznám se, že jsem si stejně jako alibi musela vygooglit, co to fuet vlastně je. Ale Sleek Suede se mi líbí moc. Kdyby byla alespoň o třetinu levnější, brala bych ji.