Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 29. května 2018 10:04

daniela vidíš, tu už si teda moc nepamatuju, budu si muset připomenout

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. května 2018 10:08

alibi Já teda naštěstí na žádný kurzy ani těhotenské plavání a podobně nechodila. Ovšem, když to čtu, tak jsem ráda. Jinak popis vůně je krásný, jako vždy. 

Online jerry
Avatar
9020 příspěvků moje polička 29. května 2018 11:47

Use Abuse (jusbox) - jiskřivá vůně květin s nasládle pryskyřičným kadidlem v tanečním sále s dřevěným obložením, ke květinám se na okamžik připojily silice z naříznuté mandarinkové kůry...a otevřeným oknem do sálu vniknul mrazivý vzduch zvenčí a rozfoukal nasládle jasmínový pudr. Po úplném rozvonění vše překryl závoj kadidla ze studeného kamenného kostela. Ovšem dřevěná podlaha v dojezdu politá květinovou aviváží celý dojem zkazila.

Magnificent Gold (Yves Saint Laurent) - sladká cukrová krusta z pendreků, jemná kůže se šafránem naloženým ve sladkém nektaru, po rozvonění pak souboj mezi vanilkou a santalem. Neuspořádaná "rozcuchaná" vůně...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. května 2018 12:11

Dvě vůně od Profumum Roma, které by si mohly být podobné, ale moje kůže je vyhodnotila, jak zcela rozdílné.

Ambra Aurea -  k obdivovatelům téhle vůně se nepřidávám. V začátku cítím jen neskutečně strašný živočišný tón, který přetrvává dlouhou dobu a předpokládám, že bude vůni provázet v nějaké podobě stále. Jiné složkyse ke slovu dostávají velice těžko.  Kadidlo, myrha a nějaké koření. Asi po dvou hodinách se živočišný tón malinko proměnil na květinový. Ovšem shnilé květiny, které zůstaly dlouho ve váze. Prostě ambra vůbec nikde a vůně za mě nenositelná. 

Fiore d'Ambra  - na rozdíl  od Ambra Aurea na mně žádné živočišné tóny nevylezly. Vůně je hodně "kostelní", ale v příjemné podobě. Převládá kadidlo, špetka myrhy, koření, pryskyřice. Ambra vše prohřívá a proslazuje, ale jen velmi mírně. V pátek jsme byli na Noci kostelů a přesně taková slavnostní vůně se mi vryla do paměti. Květinami nazdobený kostel, vůně kadidla a sváteční atmosféra. Asi si neumím představit ji nosit, ale jako občasnou náladovku bych ji měla ráda. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. května 2018 12:35

jerry S tím závěrem u Use Abuse, to je chyba v kůži asi. Jinak jsem včera na sebe poprvé dala tu Exquisite Embroidery a měla jsi pravdu, je vážně dobrá s tou růží. I když Sleek Suede u mě pořád o chloupek vítězí.

Renusatko ad) Ambra Aurea - No ale ona pravá ambra je úplně jiná než ta syntetická, kterou asi myslíš ty a voní lehce živočišně...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. května 2018 13:04

wendulka To já vím, ale asi jsem neměla ještě možnost vyzkoušet. Jen ono teda tohle nebylo lehce, bylo to fakt strašný. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. května 2018 13:16

Renusatko Aha, tak to potom jo. Hm, tak pokud se ti ambergris v Ambra Aurea zdá strašná, tak to by tě v Ô Hira asi rovnou přizabila, tam je jí ještě víc.

Já teda radši ambergris než ambru, ale tak u mě to není nic překvapujícího, že mi tyhle "úchylnosti" voní.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. května 2018 13:56

V for Woman (Clive Christian)

Sebejistá křehkost …

Hedvábné květiny podbarvené trochou bylinek, kořením a měkoučkou kůží. Je to elegantní, důstojné, dospěle ženské a neprvoplánově smyslné. Vůně pro dámu!

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 29. května 2018 16:14

svěženkář To jsem ráda, že jsem mohla přivonět jen trochu. Ještě by se mi mohla zalíbit Takhle si dle tvého dodatku budu říkat: "Guma a plast, no fuj, to nee!"

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 30. května 2018 22:31

Carnal Flower (Frederic Malle)  

Je možné, že tento příměr už někdo někde použil (snad se neopakuju), ale po nástřiku jsem se rázem ocitla ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Přede mnou velká, až obludně veliká květina, která dokáže zaplnit celý prostor a pozřít každého. Pravda, ve filmu jenom s hudbou, mě málem pohltila i bez hudebního doprovodu. Celá scéna je zpočátku zasazená do skleníku, ale jen na chvíli. Obklopila mne vlhká zeleň, výrazná a svěží s jemnou vůní hub, kterou jsem ucítila jen při první zkoušce, pak už ne, škoda, líbilo se mně to.

 Vůně má neuvěřitelnou sílu, uzurpuje si velký kus prostoru. Ovšem při mírné aplikaci, vytváří voňavý obláček, který trvá a trvá. Už si konečně musím přiznat, že jsem milovníkem bílých květin, v tomto případě tuberózy a v Carnal Flover tuberózy majestátní a silné, nesmlouvané až sebestředné a tak trochu panovačné (mohl by nastat boj kdo z koho, trochu jako boj s masožravou Adélou). Ale nestalo se a vůně mě stále fascinuje.  Tuberóza je tady přirozená a autentická se zastřenou vůni zeleně jejich stonků. A k tomu ta její máslová nasládlost…

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 31. května 2018 09:06

janejane Skvělá recenze! Úplně to vidím a cítím 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. května 2018 09:23

janejane moc pěkná recenze. hned večer jsem si ji musela připomenout. ale jen jsem si ji ťupnula ze vzorečku a vedle ní Sacrebleu intense. tuberoza v CF je proti mé "jahůdkové" tuberoze z SI zelená a houbičková, tu bych vážně nemohla. :)

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 31. května 2018 09:56

janejane Jani, nadherny popis, navic na tobe uzasne voni. Fakt!

Mimochdem...Kde je ta moje stara recenze na CF o falesnym mramoru, ktery se da jist? Jsem to zas neulozila nebo cooo??? 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. května 2018 10:02

Luna 07. dubna 2017 21:09 jsem ji tu našla

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 31. května 2018 17:16

daniela alibi Luna Děkuju! Na některé vůně se komentáře píšou samy.

Luna a neukládáš.., asi bychom tě měli pohlídat. 

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 31. května 2018 19:45

Xerjoff XJ Renaissance 1861

Úvod obstará šťavnatá mandarinka. Tak akorát sladká, a jen s náznakem kůry. Protože oblý bergamot nedopustí ani náznak štiplavosti či příliš plné chuti (jako když si dáte dílek zralé mandarinky do úst). Ne, má daleko blíže k floridskému pomeranči. 
Ani ne po 5 minutách se šťavnatá mandarinka dál a dál vyhlazuje a se stejnou hladkostí vůni proniká hebká konvalinka, s nádechem limety (jen slabá nakyslost - takové homeopatické dávkování kyselosti z AA pamplelune). Vedle konvalinky ale začíná převažovat jiná květinová sladkost. Spíše jasmín než pomerančový květ. Je to sladkost pylu, možná až medový tón. Dalších 30 minut převládá madranika na medu (a ambře), doplněná jemným pomraškem nikoli vanilky ale jemné prachové sladkosti (tonka, pižmo). V této fázi je vůně jednoznačné dámská. 
Následuje několikahodinový dojezd připomínající vanilkové vůně, ale je to jen příjemnýá směs tonky, ambry, pižma a špetky pačuli. Příjemá jednoznačně dámská vůně držící na téměř neznatelném cedru. Kvalitní, noblesní, jemná a nevtíravá. Renesance sladce křehké krásy? Jednoznačně!

(Hnidopišská grammarnazzi poznámka: v databázi je překlep "Rennaisance" místo správného "Renaissance", jen nevím, komu a kam to napsat... )

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. května 2018 21:12
Reakce na svěženkář:

(Hnidopišská grammarnazzi poznámka: v databázi je překlep "Rennaisance" místo správného "Renaissance", jen nevím, komu a kam to napsat... )

​Mně prosím. Opravila jsem.

janejane Tak to my už ale víme dávno, že ti bílokvětinovky náramně sedí.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 31. května 2018 21:46

wendulka Děkuji, děkuji!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 01. června 2018 18:52

Prosím, vysvětlíte mi nekdo, jakto že mi voní Tenera od RBR podobné, jako Lui Guerlain? Třeba Monika domenica , nebo Vendy wendulka ?

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. června 2018 18:57

Určitě Liu? Nemyslíš spíš Lui? Tam by to v základu možné bylo.