Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 11. května 2018 12:29

Lu Mam ji na zkousecim seznamu a moc se na ni tesim.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. května 2018 09:37

Divine (Divine)

V pokoji ticha

hýčkám si vzpomínku

na dotek, na vůni, na lásky chvilinku ...

Hlaďoučká mýdlovost vonící trochu ovocně po broskvi, trochu sladce po růži, trochu hořce po pomerančovém květu a trochu mechově po větvičníku. Oblázek drahého mýdla ležící mezi hedvábnými halenkami ve staré skříni z lakovaného dřeva. Ženskost prostupující tichem zšeřelého pokoje …

Krásná květinová chypré vůně s lehce nostalgickým výrazem.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 12. května 2018 11:51

TF Italian Cypress - Citrusy zahájí jen startovním výstřelem ze vzduchovky a zmizí. Mátu na chvíli prolne bazalka a nasládlé jehličí s mechem Vás vezmou na procházku lesem. Když se přidá zelené, kouřové galbánum, vzpomenete na 1. půhodinku Vetiver Oriental. Ale jen než si galbánum přivolá kamarády. Krotké kadidlo a labdánum. I po kouřové pauze v lese jste stále lehce načichlí kouřem. Vše zpeštří pár kožených tónů. Pryskyřičný nádech dlouhého drydownu prohřeje umírněné pačuli, když sedíte na uschlém jehličí a díváte se na zapadající slunce. Suchá, elegantní lesní vůně s výdrží!

(delší verze v recenzi)

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 12. května 2018 14:33

Fucking Fabulous (Tom Ford) - velejemná kůže s tělovým krémem posypaným pudrem, kousky dřeva a sušenými bylinkami. Kolem pak lehoučký závan anýzu. Ovšem zdaleka nejhezčí pro mě je konec - směs olejového kouřového vetiveru se suchým cypřišem připomínající Sycomore.

Tuberose Angelica (Jo Malone) - Zelený keř s napolo uschlými listy a pod ním kvetoucí tuberóza - smetanově krémová, sladce kořeněná a balzámová. Od samého začátku připomíná artisanovskou Nuit de Tubéreuse, po rozvonění je pak podoba velmi výrazná.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. května 2018 21:27

Radical Water Lily LM Parfums - Začátek mě až vyděsil, levná vůně tuhého mýdla, která je napřed až vlezlá a nepříjemná. Z květinového mýdla je postupně spíš takové citrónové s troškou květin. Nejvíc asi cítím pivoňky. Nijaký žádný překvapivý vývoj. Přidání santalového dřeva nebo ambry jsem vůbec nepostřehla. Až do konce necítím nic exkluzivního. Vím, že její cena není dnes nic závratného, ale přesto jsem čekala víc. Je to taková svěží letní, celkem příjemná vůně, ale to je vše. 

Radical Iris LM Parfums - je z jiného soudku. Propracovanější, zajímavější. Zemitý kosatec, trošku jako v 28 La Pausa, podpořený pačuli. Zelený, trochu bergamotový. Kosatec se dost ztrácí. V téhle fázi bych neřekla, že jde o vůni s kosatcem. Ovšem vše zachrání a obrátí ambra a tonka. Zemitost mu zůstává, ale vůně je krásně prohřátá, slunečná, mírně sladká.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 12. května 2018 21:52

Renusatko Piš více takových recenzí, jako je ta první, prosím

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2018 11:59

Dalia Jj, Divine je moc dobrá květinovka.

svěženkář Jo, Italian Cypress ve své kategorii rozhodně rozhodně patří na přední příčky. Škoda, že se přestala vyrábět, Kdo nad ní uvažuje, neměl by váhat, protože okruh e-shopů, kde se dají ještě sehnat zbytky zásob se pomalu tenčí.

Renusatko Ta Radical Iris mě včera v Ingredients zaujala z novinek asi nejvíc. Akorát mi na první pokus přišlo, že moc nedrží. Uvidím při dalším zkoušení.

Lu Tempo jsme včera zkusily obě s Lunou a na naší kůže se bohužel moc nepředvedla. Ale pěkná je, to jo.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:55

wendulka Tempo se kupodivu pekne predvedla az ve vlaku, ale to je opravdu dlouha cekaci doba, predtim je takova mdla, aspon na mne. Mozna to chce jeste zkusit v jinem pocasi. Ta bourka cestou ji sedla.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 13. května 2018 13:03
Reakce na wendulka:

svěženkář Jo, Italian Cypress ve své kategorii rozhodně rozhodně patří na přední příčky. Škoda, že se přestala vyrábět, Kdo nad ní uvažuje, neměl by váhat, protože okruh e-shopů, kde se dají ještě sehnat zbytky zásob se pomalu tenčí.

​To je pravda. Na 2. stranu ho pradoxně mají i v Douglasech, kde TF nedavno zavedli ;-)).

Takže radost veliká, že je i kde otestovat!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2018 14:17

Luna Hm, tak na mně se cestou omů ztratila už úplně.

svěženkář To jo, v tomhle ohledu je český Douglas fajn. Takhle měli v nabídce Amber Absolute po té, co se vrátila v limitované reedici, ještě dlouho po té, co už byla všude jinde opět beznadějně vyprodaná.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. května 2018 19:52

wendulka Z Radical Iris mám podobný pocit. Ta výdrž byla rozhodně měnší než Lily. Tu třetí jsem podle složení ani neměla chuť zkoušet. Ale o Iris bych uvažovala za lepší cenu, takhle asi ne. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2018 20:29

Etat Libre d'Orange: Une Amourette Roland Mouret

Jak má podle slavného módního návrháře Rolanda Moureta vonět žena, aby si na ni muž vzpomenul a dokonce sám chtěl její vůni nosit? Měla by být čerstvě osprchovaná aldehydy s příjemně svíravě hořkým neroli, svou křídově bílou pleť by měla mít ošetřenou kosatcovým pudrem a přitom se brouzdat ranní rosou a měla by mít čistou a něžnou duši nevinné školačky z Divin'Enfant.

Bottega Veneta: Parco Palladiano IX

Devítka v sobě skrývá kytičku citrusově svěžích fialek, vtisknutá do rukou dámy v kožených rukavičkách, projíždějící po parku ve vyhlídkovém kočáře, taženém dvojspřežím a kočím, který si právě otírá lehce orosené čelo čistým kapesníkem.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 14. května 2018 17:20

Mon Seul Désir (Jul et Mad)

Parfém Mon Seul Désir jsem napoprvé v roce 2017, kdy byl uveden v kolekci Les WHITE spolu s vůní Bella Donna a Fugit Amor, obešla obloukem. Mohla za to vůně kůže v základu parfému, která mi přehlušila všechny ostatní složky a odradila mne od hlubšího zkoumání. 

Přesto mne vůně stále lákala, stejně jako i ostatní čisté parfémy od Jul et Mad, a tak jsem si při každé možné příležitosti ověřovala, že se nic nezměnilo. Jednou jsem omylem při zkoušení na papírek zasáhla sprškou vůně i ruku a neštěstí bylo na světě :-) Vůni jsem si zamilovala! :-) Tam, kde jsem u rozprašovače, nebo na papírku cítila pouze zakouřenou kůži, na pokožce se (po počáteční hádce složek) rozvinula nasládlá kořeněná ambrová krása, kůží pouze podkreslená.

Složení:

Hlava: muškátový oříšek, mandarinka, růžový pepř

Srdce: vonokvětka, koriandr, oud

Základ: benzoin, pižmo, guajakové dřevo, ambra, kožený akord

Koncentrace: Extrait de Parfum

Pro mne je tedy Mon Seul Désir především nasládlá balzamická ambra. Je podkreslená vůní velejemného malinko zakouřeného oudu a hrubé kůže, což dodává vůni v základu patřičnou sílu. Přesto na mé pokožce tato síla nedominuje. Stejnou měrou se totiž dostává ke slovu šťáva z mandarinek a dužina zralých meruněk, které dřevům přidají na jemnosti a uhlazenosti. Sladký pepř a voňavý muškátový oříšek se postarají o kořeněnou pikantnost a odlehčení kompozice. 

Vůně silná i jemná zároveň. Jako povaha bájného jednorožce, který byl na jedné straně obrazem síly nezkrotného divokého zvířete, na straně druhé symbolem panenství, čistoty a rytířské lásky a jeho roh měl léčivé schopnosti.

A proč vlastně mluvím o jednorožci? Totiž - trojice vůní Bella Donna, Fugit Amor a Mon Seul Désir čerpají inspiraci z fascinace uměním sympatické dvojice Juliena a Madaliny. A konkrétním tvůrčím podnětem pro Mon Seul Désir bylo dílo -

Dáma a jednorožec (La Dame à la Licorne) - tak zní současný název série šesti tapiserií neznámého autora z 15. století. Gobelíny utkané ve stylu zvaném mille-fleur (tisíce květin) z vlny a hedvábí jsou instalovány v Musée de Cluny v Paříži a jsou často označovány za jedno z největších uměleckých děl středověké Evropy. Na všech je zobrazena vznešená paní, jíž po jednom boku stojí lev a po druhém jednorožec nesoucí korouhve. Pět tapiserií nejspíše zobrazuje pět smyslů - chuť, sluch, zrak, čich a hmat. O významu šesté však koluje spousta dohadů. Do gobelínu nad dámou je zde vetkán nápis A Mon Seul Désir a dáma na něm drží v rukou náhrdelník, který bere, nebo odkládá do zdobené skříňky v rukou služebné.

Motto A Mon Seul Désir má spoustu překladů "Mé jediné přání", "Mé jediné touze", "S mou jedinečnou touhou", "Podle přání mě samotného"... a stejně tolik má výjev na gobelínu výkladů svého významu. Jeden z nich zní, že představuje šestý smysl, kterým má být láska a porozumění. Jiný zase říká, že je alegorickým ztvárněním šlechetnosti a rezignace na světské statky. Nejnověji se historici přiklání k výkladu, že významem celé série má být poznání, že lidé jsou od přírodního a mýtického světa odděleni díky svým jedinečným přáním a touhám. 

https://alibi-notes.webnode.cz/l/mon-seul-desir-jul-et-mad/

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. května 2018 17:57

alibi Parádní recenze, Libu!

I když jsem byla přítomna výkladu obou tvůrců J+M při vernisáži v Brně, teď se mi díky tobě teprve vše propojilo. Jsem ráda, že mě vůně omámila a přistála na mé poličce. Přikláním se k poslednímu vysvětlení názvu

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:51

Korsičanka děkuji. Dobře sis vybrala  ten poslední výklad se mi taky zamlouvá nejvíce

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:52

alibi Nabídka trvá

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:55

Korsičanka děkuji, rozhodnu se poté , co prozkousim až bude Bohemian Soul

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:57

alibi krása! a já k němu furt čuchám na papírku a štve mě že jsem ho nezkusila na ruku:-) budu to muset brzy napravit 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:59

viktorka_od splavu Naprav. Ráda se podělím:)

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 14. května 2018 22:22

viktorka_od splavu určitě vyzkoušej . Na kůži je to zas něco jiného.