Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 02. května 2018 19:25

Renusatko souffle intense mi taky přišla stejná jako sh. souffle - bohužel včetně té gumy:-( kterou teda v jasmin rouge naopak necítím:-) moon dance by mě zajímala, nějak si k růžím v parfémech nemůžu pořád najít cestu

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. května 2018 19:38

viktorka_od splavu Moon Dance mě překvapila. Já dokonce v tom složení mám jen jednu oblíbenou složku a to tuberózu, kterou tam vůbec necítím. Růže ve vůních vůbec nemusím..takže opravdu velké překvapení. 

Jasmín mi v teple dělá ten gumový tón dost často. Třeba ve Figmentu je ale jako droga. Ruší mě tam a zároveň je to složka, která mě k vůni strašně přitahuje. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 02. května 2018 19:47

Renusatko mě v některých případech taky (Addict třeba) ale bohužel mi zároveň s tím i kapku zvedá žaludek, nevím jak je to možný. asi jako když pořád čicháš nějakou zajímavou vůni a nemůžeš se "dočichat" ale přitom víš, že je to vlastně něco docela fuj... jako plíseň v coromandelu, ale ta mi žaludkem nehoupe naštěstí:) a tam kde je gumy víc, přes ni prostě necítím ostatní složky. mám ten nos nějakej chabej:-(

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 03. května 2018 08:53

tak mi to nedalo a vyhrabala jsem rano vzorek jasmin rouge, mam s rozprasovacem. furt ho nepotrebuju, ale libi se mi:-) jaro mu asi svedci

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. května 2018 21:14

Prada: Miracle of the Rose

Je překrásnou plnokrevnou pačuliovou růží s oudovými trny tak, jak ji typově znáte např. z Noir de Noir s tím rozdílem, že tady vezmete její okvětní plátky a dáte je usušit spolu s aromaticky nasládlým tabákem do koženého váčku. A jako většina orientálně laděných růží jde i hezky do prostoru a dobře drží.

Bottega Veneta: Parco Palladiano VIII

Jak už napsala blackviolet, osmička je ódou na pomerančový květ. Postupně vám ukáže všechny jeho tváře od hořké svěžesti neroli přes petitgrainovou nazelenalost a dřevitost až po zkaramelizovanou medovou sladkost pomerančového květu s tónem lesních jahůdek a lehkým, téměř neznatelným dotykem bílého pižma.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 04. května 2018 09:21

wendulka Ta Prada zní zajímavě, kde se dá vyzkoušet? :-)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. května 2018 09:30

999 Patří mezi butikove exkluzivky, takže ve Vídni určitě  ale jestli je má i ten pražský, to bohužel netuším. Musíš se jedině zkusit zeptat  až půjdeš okolo. 

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 04. května 2018 10:04

wendulka Díky :-). To já se zase u Prada ráda zastavím....

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. května 2018 10:50

Saharienne (Yves Saint Laurent) - nefalšovaná kolínská 4711 s výrazným bergamotem, postupně se uhladila do jemného dřeva schovaného pod lehkým nasládle pudrovým závojem. Jemného až přespříliš, s nevalnou výdrží - v exkluzívní řadě je nejspíš omylem (i když pravdou je, že Tom Ford má podobných variací na 4711 ve svém portfoliu dokonce několik - ovšem alespoň s pořádnou výdrží).  

Primrose & Rye (Jo Malone) - Jemná sladový bonbon, zpovzdálí jemný květinkový nádech v podobě pylu vířícího vzduchem, po úplném rozvonění se ale trochu rozplizla do syntetického nasládlého vzdušného cedrosantalu.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 04. května 2018 16:49

The Ruthless Countess Dorothea Penhaligons

Lahodné...

Decentní...

Akurátní...

Černý, ne příliš silný, čaj zahuštěný zázvorem(bez jeho štiplavosti) a obarvený skořicí(bez její pikantnosti) 

ve sklenici, jejíž horní okraj má ozdobný pásek - hladkou krustu ze včelího vosku.

Když polknete - vnímáte hladké éterické husto doladěné kapkou bylinného likéru ochuceného hebkou vanilkou.

Vůně na kůži delikátně "hoří" a stává se po chvíli intimní...

...Dorothea je do příšeří u hořícího krbu, do pohodlného křesla s malátnou tíhou v nohách a k sladkému nicnedělání

Terra Mia Carthusia 

...takové neurčitelně sladce jedlé je to.

Něco nA způsob arabských gurmánských vůnív delikátním provedení a bez oudu.

Taková cukrátková vůně...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 05. května 2018 07:14

...vůně od značky Une Nuit Nomade jsou vysoce kvalitní. Po dlouhé době značka, kdy si zkoušení vůně užívám(předtím to byla Rose America)

Memory Motel Une Nuit Nomade

V podstatě souhlasím se všemi recenzentkami...

V nose mám krásně, až slastně lahodnou vonnou směs -

ano, je tam tabák, vanilka, stopy čokolády, neviditelné květiny a pačuli, luxusní kůže a teplo, hustota a zrychlený dech a nádherné vzpomínky...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 05. května 2018 07:21

Superlady Huitieme Art Parfums

Mýdlová jablka. 

Prostě vůně jablek a mýdlových bublin nad teplou, mýdlem mléčně zakalenou vodou.

Avivážovité.

No, pro znalkyně a náročnější spotřebitelky asi niche líbivka(= nuda).

Pro ženy nakupující pouze v mainstreamu - spíše divné, nesourodé.

Pro mě nepochopitelné...

Ten flakon - úchvatný.! Tak ohromné pole možností, co do něj dát za skvost.

A je tam co.?..

...kdybych nevěděla, co to je a od koho to je, řekla bych - drogerie...

Jo, a kde je magnolie.?

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 05. května 2018 19:49

Renusatko viktorka_od splavu No ja som skúšala Souffle a Souffle Intense súčasne a akurát na začiatku sa mi zdalo (chcelo zdať?) že Intense je trošku intenzívnejšia, inak úplne rovnaké, rovnako umelé.

Jasmin Rouge je veľmi podarený, rozhodne je na zozname jazmínoviek, ktoré by som si kúpila (keby som nemala toľko ďalších ...)

wendulka tak tú Pradu musím testnúť, lebo Noir de Noir mi ružu taktne zamlčala ...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 05. května 2018 20:12

slniecko mně tam akorát nesedí v začátku takové to křupavě šťavnaté co jsem identifikovala jako neroli. takže zatím ještě Jasmin Rouge na seznamu nemám... zatím

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. května 2018 21:27

Miru Superlady u mě taky brrr  A Memory Hotel krása - máme to stejně

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. května 2018 21:31

Miru Korsičanka Mně se Memory Motel nejprve hodně líbila, že jsem uvažovala o její koupi, ale pak mě v ní něco začalo malinko pošťuchovat. Ne, že by se mi kvůli tomu přestala líbit. To vůbec. Jen mě to odradilo od koupě.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. května 2018 21:33

wendulka No, kdyby nebylo tolik výraznějších vůní, asi bych neodolala - třeba na stáří

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 05. května 2018 21:53

Korsičanka wendulka 

Memory Motel je velmi povedená vůně.

Je tam tabák, ale není tabáková, jakože hlavně tabáková.

Ona má několik rovin, které se vzájemně prolínají...

...opravdu jako vzpomínky na jisté období, událost, a pěkné vzpomínky...

i když jde úplně mimo můj momentální vkus, je fakt pěkná.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 05. května 2018 22:10

wendulka Parco Palladiano VIII,jsi prosím, zkoušela v Praze nebo ve Vídni? 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. května 2018 22:14

janejane Ve Vídni. Ale dostala jsem velký vzorek s takové té viálce jako mají guerlainovské exkluzivky, tak až přijedu příště do Brna, je tvůj nebo ti ho pošlu, jestli chceš.