Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:00

wendulka Vendulko, jak se Ti jeví Bottega v tomto počasí?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:05

Dalia Ta Eau de Velours? No vytáhla jsem ji proto, že jsem myslela, že v tomhle teplejším počasí ji ze sebe budu cítit déle, ale je to teda lepší jenom o chlup.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:10

wendulka Ano, Velours. Já se s ní zatím regulerně nenavoněla, přestože flakon už pár týdnů vlastním. Zatím ji znám jen ze vzorku. Nějak mi sedí spíše k podzimu, ale po zkušenosti s Noir Pour Femme v posledních dnech si říkám, že možná provětrám více vůní ze škatulky "podzim". 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:16

svěženkář děkuju, až se červenám, moc jsi mě potěšil 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:19

wendulka Dalia  Já ze sebe Velours cítím vždy  celý den . ale teď , k tomu počasí  mi sedí víc  univerzální klasická B V 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:22

alibi Tu nemám. Ale slunečné teplé počasí sluší verzi Sensuelle. To už mám vyzkoušené.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:22

Dalia Zkus. Ono to může být taky dané tím, že o mě se momentálně pokouší po dovolené a všech výletech rýma. Nos se mi sice ucpává jenom přes noc, ale přes den v něm cítím takové to protivné šimrání v nose a hodně kýchám. A zrovna mám zase takových vůní rozkoušených.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:23

wendulka A nemůže to být alergie? Všechno rozkvétá ... 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:31

Dalia Ne. Já alergik naštěstí nejsem. Akorát jsem úplně neodhadla, jak na mě ve čtvrtek v zamračeném mrholícím počasí zapůsobí tři porce zmrzliny v Eisladen am Schwedenplatz a následné pozdně večerní 40 minutové čekání na Nádraží Veleslavín na autobus domů, kde bohužel není v tuto hodinu moc kam se do tepla schovat, no. Ale když ta zmrzlina byla tááák BOŽSKÁ.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 11:58

wendulka Asi bych také těžko odolávala. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 14:11

1890, La Dame de Pique (Histoires de Parfums) - extrait

Sladká kůže …

Přestože do vyloženě kožených vůní jsem ještě nedorostla, tak pro La Dame de Pique bych na své poličce rozhodně místo našla.

Vůně je o kůži. O kůži podbarvené sladkostí růže a jasmínu, o kůži a zázvorovém čaji, o kůži a zemitém pačuli, o kůži a jantarové ambře … vůně je o pohodě, o času stráveném podle vlastních představ, o bytí tak trochu nad věcí.

Měkce kožená, sladce kořenitá, lehounce zakouřená a květinovým nektarem šmrncnutá slast!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 20:19

wendulka Já alergik nebyla 40 let a pak to jedno jaro přišlo 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 20:47

Renusatko A já 31 let byla bez alergie,, zato teď!!!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 22:05

Renusatko Korsičanka Já vím. Nikdy neříkej nikdy. Ale tohle mě začalo zlobit opravdu až teď v pátek.

Dalia Jj, Piková dáma se taky povedla.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 07:12

wendulka Piková dáma je skoro k sežrání. Ta se opravdu povedla! 

Online Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:02

Lumiere od Lalique mě mile překvapila. Kdybych nevlastnila ještě značné zásoby MPN, tak si ji pořídím - je to jarně optimistická vůně s lehce gurmánským podkresem.

Sladce vonící žlutý jasmín po letní přeháňce. Už zase svítí slunce, honem vyběhnout ven, třeba do parku a užít si krásné odpoledne, které chutná jako mandarinkový džus a kandované višně obalované ve vláčném marcipánu. Lavičky už oschly, jenom kolem nich zůstaly žluté, bílé a narůžovělé závěje, jako kdyby spolu s dešťovými kapkami pršely i okvětní plátky. Namísto očekávaného dřevitého závěru se vynořila pižmová a lehce citrusová stopa. 
Vůně z rodu Mon Précieux Nectar, Secrets du Paradis Rouge, ale ve svěžejší interpretaci. Lékořice mi vzdáleně připomněla Le Premier Parfum Lolita Lempicka, ovšem beze stopy tabáku.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:03

První ucítím lahodný závan likéru(hooodně vzdáleně třeba Frapin 1270)...

...zlatavého, podávaného v nějakém zastrčeném italském boutique se starožitnostmi, kde z kamenných zdí sálá vlhký chlad a do otevřených dveří se cpe horké slunce...

 Tělem mi prostupuje příjemná malátnost, slastné opojení přivírá víčka a kdyby mě teď ten italský chlapík začal přesvědčovat, ať si zde koupím tu předraženou koženou sofa, umluví mě snadno a kývnu...

 Snad medem ochucené, a ve výše zmiňovaném likéru naložené narcisy vonící téměř neviditelně fialově a křehce díky nežným kvítkům fialek, hladí mé čichové buňky.

Současně s tím vnímám i jistou mýdlovou stopu,

pocit osvěžujícího, klidného  sucha, tak příjemného v letních upocených dnech..., a

kolem mě se  v teplem tetelícím se  vzduchu vznášejí i pylová zrnka anděliky...

III-II Romanza Masque Fragranze Milano

Měkká,

jakoby v mlžně prachovém oparu,

jemně  senovětabáková křehce nasládlá pastelově antracitovokhaki s levandulovým žilkováním,

pikantně vintage moderní italská vůně.

Decentně jednoduchý romantický luxus.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:09

Fleur 

...to zní přímo kouzelně.!

(a dostupnost a cena.?...)

Online Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:12

Miru Flakón (refill, ale je snad hezčí než ten určený na dolévání) vlastní Korsičanka , tak určitě poradí!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:45

...skoro překvapením jsem otevřela oči -

kůže a šafrán.

 V momentě však k tomu špetka muškátového oříšku(delikátní pikanterie), pár hoblin cedru(delikátní zelenkavá svěžest) a trocha sušené anděliky...

II-II Mandala Masque Fragranze Milano...

...působí na mě uklidňujícím dojmem.

Jako bych seděla někde ve starobylé lékárně, prosycené všemi možnými vůněmi sušených bylin,

s pachy téměř zteřelých plátěných pytlíků napěchovaných bůhví čím,

s regály plnými skleněnými lahvičkami všemožných tvarů a většinou tmavě hnědých či šedozelených barev, jejichž zabrušovaná, pískovaná skleněná víčka/špunty mnohdy ani nejdou otevřít.

Delikátní balzamické větrovo mi nenápadně protahuje nos, decentně nasládlá senově pylová prachovost konejší

a současně jisté kořeněné a kořenité tóny mě udržují ve střehu.

Hmm...

...touhle vůní se navonět a meditovat a nebo proplouvat mezi lidmi, ale být si ve svém světě...