Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 22:05

Ex Nihilo: French Affair

Oslava nového pařížského ducha? Pokud tím Quentin Bisch má na mysli zamilované páry, tulící se k sobě na lavičce v podvečerních pařížských parcích a zahradách, pak rozhodně. Ve French Affair se totiž objímají fougere tóny drceného pepře, bergamotu, liči a cedrového jehličí s moderní pačuliovou chypre růží v šatech z fialkového sametu, ozdobenými andělikou, zatímco se na ně snáší kouřový vetiverový soumrak.

(www.wallpapers13.com)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 23:44

Amouroud: Silk Route

Jak asi víte Hedvábná stezka bývala starověká a středověká obchodní trasa spojující Čínu s Evropou, po níž se přepravovalo nejen hedvábí, klenoty, ale i koření nebo parfémy. Silk Route se zaměřuje hlavně na to koření. Její karavana převáží na koňských sedlech z hladké kůže společně se slaměnkami hřebíček se zázvorem a lékořicovým badyánem, který společně se slaměnkou, ovocnou levandulí a tuberózou, vanilkou a benzoinem s tóny medu a kakaa vytváří dojem čerstvě upečených vánočních perníčků s cukrovou polevou.

WienerBlut: Ex Voto

Ano, tohle je malý venkovský kamenný kostelík s oltářem a lavicemi z navoskovaného dřeva. Vstoupíte do něj osvěženi sprškou růžového pepře a citrusově pryskyřičnatého mastixu, abyste uvnitř zhluboka nasáli zemitě peprnou vůni guajakového dřeva a vyhaslého studeného kadidla, jíž je vnitřní prostor prosycen, zatímco vás na tvářích šimrají paprsky slunce pronikající dovnitř skrze vysoká klenutá okna.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 01:37

Aerin

Ikat Jasmine - V línii vôní Aerin jedno z mála príjemných prekvapení. Krásny neindolický jazmín, ako živý, jemne podkreslený tuberózou.Neskôr sa pridá nežná púdrová vanilka, ale naozaj pridá, jazmín neodoženie. Celé je to usadené na mäkkom santalovom vankúšiku.

Berdoues

Fleur d`Oranger - Ok, tak teda pomarančový kvet, no (žmurk, žmurk). Ono ten začiatok ho aj sľubuje, ale s nejakým šumienkovým podtónom, ktorý sa tu stráca, tu zas vráti. Vôňa pomaly redne a mierne sladne, lae pomarnačovokvetový charakter si stále drží.

Fleur de Cerisier - Začiatok taký alkoholovo-kompótovo-neurčitý, neskôr sa scedí, zriedi, ostane celkom príjemná nepresladená šťava z čerešňového kompótu a k nej sa pridajú - pozor - fakt čerešňové kvety! Už som neverila. V sprievode tej kompótovej vody nie sú tak ľahučké, ako býva zvakom, ale vo výsledku je to príjemná jarná vôňa.


Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 08:28
Reakce na wendulka:

WienerBlut: Ex Voto

Ano, tohle je malý venkovský kamenný kostelík s oltářem a lavicemi z navoskovaného dřeva. Vstoupíte do něj osvěženi sprškou růžového pepře a citrusově pryskyřičnatého mastixu, abyste uvnitř zhluboka nasáli zemitě peprnou vůni guajakového dřeva a vyhaslého studeného kadidla, jíž je vnitřní prostor prosycen, zatímco vás na tvářích šimrají paprsky slunce pronikající dovnitř skrze vysoká klenutá okna.

​to jsi shrnula přesně 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 10:06

alibi Tak já v podstatě jenom vypíchla ty hlavní složky. Tvoje sugestivní recenze je hezčí.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 10:40

Galop Hermés

...u roztřikovače je to 

slast!

Na kůži - 

kdo by si pomyslel, že kombinace šafránu(tak křehkého až opatrného) a

kdoule(něžné až éterické) bude tak

příjemná!..

Současně s nimi vnímám i kůži, kterou už ale znám -

heboučký, smetanových a nude odstínů semiš, ten semiš z Cuir d´Ange...

Na pár vteřin, na chvíli vůně zjemní -

kolem chřípí mi prolétnou prachově pudrová zrnka, zrovna taková chvíle, než bělostný poprašek sfouknete z měkké pokožky pryč...

Galop je zvláštní vůně.

Vnímám kolem sebe jakoby povlávat měkce vláčnou a vlahou vůni pudrového tělového krému prohřého delikátním pižmem...

...ale když chci, abych ten líbezný odér cítila intenzivněji a přiblížím nos ke své navoněné paži, doslova mě probere tureckou růži nakyslá a olejem jemně nasáklá kůže(a už ani nemá ona andělská křídla...).

Není to vyloženě nepříjemné. Možná

překvapivé...

...jak šlehnutí bičíkem koni nad zádí, aby zrychlil tempo a dal se s větrem o závod!

A nezávodíte jen vy o čas, ale i ingredience, kdo z koho...

...kůže má sice převahu, ale těsně v patách ji stíhá kdoule - jemňoulinké podtóny přezrálých letních jablek a moučných hrušek velmi příjemně krotí případnou koženou nezvladatelnost...

Galop je vůně na rozlehlé pláně, do větrného počasí, aby si mohla se sluncem ve vašich vlasech hrát na schovávanou...

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 10:51

Kiss Me Intense Nicolai

Citronkově smetanový našlehaný krém s kapkami mandlového likéru, jež se vsakují do bělostné našlehané hmoty jak do sněhových závějí...

A pod těmi závějemi je křehoučký linecký korpus, jenž se při sebemenším doteku, ochutnání rozpadá na jednotlivá zrna s láskou vypracovaného těsta ochuceného anýzem a skořicí odvažovanžých na lékarenských vahách...

Dělikátní.!

Název vůně jsem viděla, nevím, proč, v barvě magenta, nebo v pastelech růžové, ale teď, když zavřu oči,

tak

Kiss Me Intense voní převážně  bíle s  chladnými odstíny pastelově žluté, béžové, a s trochou skořicového stínování...

...a současně s vnímanou vůní cítím kolem sebe poletovat i prachově pylová zrnka otočníku, jež se občas v letním slunči až zalesknou...

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 11:06

Cuir Cuba Intense Nicolai

Naskočili mi okamžitě vůně

Straight to Heaven a Black Phantom by Kilian barevnější o prašnost ze zasychající levandule v poledním žáru...

Požitkářské vůně do pánského klubu.

Když na ženě, tak pánská košile, jednoduché vlasy a černé brýle.

A nebo celá v černé a bez brýlí.

A ještě nebo - mix všeho výše zmíněného...

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 11:14

Vespri Esperediati Fragranza Suprema Nobile 1942

Je to jak být zrovna čistě vymydlená, navoněná Chanel No.19

a nechat si chladný ranní vzduch foukat pod župan a u toho chlastat džin, který střídáte/maskujete teplou vodou s citronem...

...a to je sakra dobrá kombinace.!

Životabudič.

Beru...

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 11:34

Secret du Paradis Rouge Jul et Mad

...pomerančové mýdlo v obchudku s bytovými dekoracemi a doplňky.

Skok.

Ne, vlastně ne skok, ale takové jakoby lusknutí prstů a vůně se začíná přeměnovat do táhlé matně oranžovohnědavé hmoty, něco jak tavené sklo...

Odér ochucené mýdlové čistoty(takové lehce přitrapnělé) měkne, rozmělňuje se...

...rozpouštějící se mýdlové hobliny v teplé vodě, do které přidáváte pomalu a postupně i nesladkou pastu z bělostných mandlí a jako šafránu přikapáváte růžové esence pro zjemnění oné oranžové citrusovosti...

Vůně džemovatí - 

houstne a jednotlivé ingredience se rozostřují,

stírají se jednotlivé kontury, vpíjí se navzájem do sebe jak inkoust do savého papíru...

Zvláštní.

Sladkohořké.

Protivné a přitažlivé.

Pomerančově mýdlové a jedlé. Nebo pomerančově jedlé a mýdlové.?

Secret du Paradis Rouge je nesmírně složkami  barevná, jenže mě nějak nebaví ji rozpitvávat, protože mi to v nose nelahodí, neharmonizuje mi to.

Svým způsobem, něčím mi připomíná Coco Chanel, ale ta je pro mě mnohem krásnější...

Uznávám ale, že může být příjemně osvěžujícín ve velkých vedrech, kdy její mýdlová část evokuje čistotu, pocit čistého a suchého/nezpoceného těla.

A dokážu si ji představit snad jen na tmavovláskách...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 12:17

Vespri Esperidati - Fragranza Suprema (Nobile1942)

Ještě v zimě to byla jediná vůně značky, která na mně hezky voněla a uvažovala jsem o její koupi na léto, ale nyní, když se oteplilo, je všechno jinak.

Začátek je kouzelný, takový bio…přírodní a přirozený.  Po bergamotové sprše ucítíte vše voňavé, co mohou nabídnout citronovníky, pomerančovníky …, vůní jejich plodů, kůry, silice destilované z jejich lístků a proutků, je v něm cítit nahořklost a lehká nazelenalost neroli, velmi působivá směs, která osvěží a navodí pocit středomořské atmosféry. V mém případě však pouze a jen do doby, než se neroli (které zpočátku bylo tak příjemné) na mé kůži rozprostře jako těžká deka, která svou tíhou, trpkostí a nahořklostí všechno udusí. Cítím i lehké závany vetiveru, který kompozici posouvá na pánskou stranu. Jen při jedné zkoušce se mi podařilo ke konci zachytit nasládlost benzoinu a nasládlou dřevitost, což bylo velmi příjemné.

A taky, trochu ji začínám podezřívat, že v zimě ji to sluší víc.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 12:53

PG 21 - Felanilla (Parfumerie Générale) - počátek v podobě kožených bot čerstvě nastříkaných barvou ve spreji....divný, leč svým způsobem velmi přitažlivý. Ovšem pak přišel obrat zcela nečekaný - dřevitá vanilka s kapkou husté ambry smíchané se slzou sladkého rumu a sladký skořicový prach. Z "kožených bot" zbyl jen lehoučký semišový závan. Pro ty, co oplakávají konec Organzy Indecence, je to vcelku vhodná substituce (pravda jemnější a méně skořicová, ale v nouzi čert i mouchy lapá).

Tuxedo (Yves Saint Laurent) -  sladce pepřový, ambrou zakápnutý semiš, posypaný svěžím růžovým pudrem. Vůně jednoduchá a povedená.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 14:20

Jen takové krátké postřehy z dnešního zkoušení. 

Cedrat Boise Mancera - v první chvíli jen voda po holení. Jako unisex ji rozhodně nevidím...je prostě pánská. Unisex pro ženu, která nosí pánské vůně. Je taková hrubší, drhne v nose, kořeněná s cedrem a bez velkého vývoje. Rozhodně v ní není nic co by zaujalo, vůně je fádní a výdrž je celkově slabá. 

Violette EDP Molinard - Kdo hledá vůni fialek, tak tady určitě je. Je v hlavě, srdci i základu. Fialka včetně svých zelených listů, v trávě vlhké od ranní rosy. Na mě je v začátku fialky až moc, mám ráda vůně jen s jemným závanem fialek. Tato je asi nejvíc podobná Insolenci, ale není ani zdaleka tak sladká, zase je mnohem více omamně květinová. Bílé pižmo ji posune do mnohem krásnější polohy. Jemné, hladké a hebké. Omamnost se vytratí a zbývá fialka podpořená vůní prachového kosatce. Milovnicím fialek doporučuji.

Vittoria Apuana Profumi del Forte - Kokos, sladký, příjemný. Pomeranč je opravdu hořký, chvíli až nepříjemně. Vybaví se mi spíš ty tuhé kubánské pomeranče za dob komunistů. Byly kyselé a nahořklé. Malinko vůni ruší, jak by se tam dostaly omylem. Jinak je spíš příjemná letní vůně prázdnin, koktejlů a opalovacích krémů. Není nijak extrémně sladká, jak by napovídalo složení a je velice příjemná.

Diamond Jubilee Bouquet Grossmith - Nějak nevím, co k ní napsat. Je to taková kompaktní sladěná a hladká vůně. Mírně aldehydová. Připomíná mi vyprané prádlo na zahradě, ruce umyté mýdlem..prostě čistotu. Nemůžu ani o jedné složce říct, že ji přesně cítím a vím, že tam je a to bohužel ani o kosatci. myslím, že Vendulka to vystihla přesně..je to vůně pro příznivce starších kvalitních vůní, která už jde moderní cestou, ale opravdu jen trošku. Pořád z ní jde cítit nádech doby začátku minulého století.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 14:30

1001 (Nobile 1942)

Rubínová …

Úvodní svěžest a lehkost stojí na čajových lístcích, kapce citrusu a špetce koření. Během pár okamžiků začíná tato delikateska houstnout. Růžová omamnost nechává svou olejovitost vpíjet do šáchoru a zlehka se přizdobí snítkou šafránu. Jemné dřevité kordy se snoubí s měkoučkým pižmem a sladkou ambrou.

Pokud by mohl drahokam vonět, tak takto si umím představit vůni rubínu. Je to vskutku krásné!

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 15:12
Reakce na Renusatko:

Violette EDP Molinard - Kdo hledá vůni fialek, tak tady určitě je. Je v hlavě, srdci i základu. Fialka včetně svých zelených listů, v trávě vlhké od ranní rosy. Na mě je v začátku fialky až moc, mám ráda vůně jen s jemným závanem fialek. Tato je asi nejvíc podobná Insolenci, ale není ani zdaleka tak sladká, zase je mnohem více omamně květinová. Bílé pižmo ji posune do mnohem krásnější polohy. Jemné, hladké a hebké. Omamnost se vytratí a zbývá fialka podpořená vůní prachového kosatce. Milovnicím fialek doporučuji.

​Tak toho jsem se bála - že to nebude tak bonbónově sladké jako původní Violette, ale že to bude květinové. Asi se brzy přesunu do vlákna Co jste koupili naslepo (akorát kdyby tak dělali menší balení).

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 15:30

jerry Původní neznám, takže to srovnání mám jen s Insolence. Vzorek mám určitě tady z Parfumánie, tak třeba se někdo podělí .

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 02:33

Byredo - Rose of No Man's Land: Veľmi zaujímavý, hladký, vetrový úvod...a hneď po ňom sa hlásia ruže...ale aj so zeleným chladom, akoby rástli v blízkosti hustého ihličnatého lesa. Ruža je spracovaná podobne ako v mnohých arabkách, jasne cítim malú trošku oudu - ten je pravdepodobne zodpovedný aj za lesný a chladivý tón.
Už viem, je to hustý les a uprostred neho opustený zámok, ktorého staré chladné múry sú celé obrastené ružami. Ruže na slnku opojne voňajú, ale nikde nikoho....vie sa niečo o tom, čo sa s ním vlastne stalo, keď odtiaľ princ odniesol zachránenú princeznú?

Annick Goutal - Nuit Etoilée (Eau de Parfum): Pesto s píniovými orieškami...ok ok, takto to znie divne, ale je to v skutočnosti príjemná vôňa. Neskôr sa k tomu prifaria jemné závany ihličia. Večera pod hviezdami na stredomorskej terase v blízkosti píniového hája? To by mohlo byť ono.
Bohužiaľ na mne strašne slabo drží.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 08:04

Miru Tvoje uchopení Galop je nádherné a velmi výstižné !

A to jsem si původně říkala, že to raději nebudu číst, protože Galop určitě zkritizuješ .

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 08:05

slniecko Nuit Étoilée EdP jsem měla dvakrát, ale výdrž opravdu nic moc. Po čase mi ve vůni začal vadit nasládlý pryskyřičný tón spojený s jehličím, takže teď už jen občas přivoním ke zbytku na dně flakónu.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 08:15

Fleur 

...kuji...

No, většinou se lépe popisují vůně zvláštní, klidně i "ošklivé", než vůně pěkné, líbivé až nudné...