Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 21:42

Miru Mandala mě též mile překvapila.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 23:28

Mandala, ačkoli to není typ vůně, které vyhledávám, a neměla jsem velká očekávání, se mi nakonec docela líbí. Na rozdíl od - ve stejnou dobu uvedené - Times Square,  která nejen, že se mi nelíbí, ale je mi z ní vyloženě nevolno, což je co říct, protože na tohle netrpím.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 23:32
Reakce na Fleur:

Lumiere od Lalique mě mile překvapila. Kdybych nevlastnila ještě značné zásoby MPN, tak si ji pořídím - je to jarně optimistická vůně s lehce gurmánským podkresem.

Sladce vonící žlutý jasmín po letní přeháňce. Už zase svítí slunce, honem vyběhnout ven, třeba do parku a užít si krásné odpoledne, které chutná jako mandarinkový džus a kandované višně obalované ve vláčném marcipánu. Lavičky už oschly, jenom kolem nich zůstaly žluté, bílé a narůžovělé závěje, jako kdyby spolu s dešťovými kapkami pršely i okvětní plátky. Namísto očekávaného dřevitého závěru se vynořila pižmová a lehce citrusová stopa. 
Vůně z rodu Mon Précieux Nectar, Secrets du Paradis Rouge, ale ve svěžejší interpretaci. Lékořice mi vzdáleně připomněla Le Premier Parfum Lolita Lempicka, ovšem beze stopy tabáku.

Pokud jde o Lumiere, od první vteřiny, co jsem se s ní navoněla, si říkám, že takhle nějak by voněla La Petite Robe Noire (alespoň ta původní, exkluzivková), kdybych mohla ovlivnit její podobu.  Moc se mi líbí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6071 příspěvků moje polička 01. května 2018 11:19
Reakce na domenica:

Mandala, ačkoli to není typ vůně, které vyhledávám, a neměla jsem velká očekávání, se mi nakonec docela líbí. Na rozdíl od - ve stejnou dobu uvedené - Times Square,  která nejen, že se mi nelíbí, ale je mi z ní vyloženě nevolno, což je co říct, protože na tohle netrpím.

Mandala je krásná vůně s kořením a od nákupu mě odradilo jenom to, že na janejane voní mnohem lépe. S Times Square mám podobný problém, vadí mi tam tuberóza. Připomíná mi to pocit, kdy jsem jako dítě neuvyklé automobilové dopravě nastupovala do autobusu či cizího auta - okamžitě se mi z toho nasládle plastového pachu spolu s benzinovými výpary udělalo špatně. V Times Square je ta tuberóza sladká a spojená s takovým "technickým" obláčkem.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. května 2018 11:26

Fleur domenica 

No, co chcete, v Times Square jsou vůně velkoměsta Někdy se mi líbí a někdy ne.

Mandala obšem sklízí pochvaly-hlavně v zimě. Dokonce i dcera mého muže, vonící se Chanel Mademoiselle si vyžádala odstřik

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. května 2018 11:44
Reakce na Fleur:

Mandala je krásná vůně s kořením a od nákupu mě odradilo jenom to, že na janejane voní mnohem lépe. S Times Square mám podobný problém, vadí mi tam tuberóza. Připomíná mi to pocit, kdy jsem jako dítě neuvyklé automobilové dopravě nastupovala do autobusu či cizího auta - okamžitě se mi z toho nasládle plastového pachu spolu s benzinovými výpary udělalo špatně. V Times Square je ta tuberóza sladká a spojená s takovým "technickým" obláčkem.

​​Na mně Times Square vyznívá - a já ji vnímám - spíš jako vůni skládky za velkoměstem. Podle popisu autorů parfému a podle složení jsem se dost těšila, navíc vůní města, asfaltu, benzínu, gumy, kouře atd... mám ráda. Ovšem tyhle negurmánsky, plastikově nasládlé bílé květy (vsadím se, že tam je i jasmín) nesnáším. Identické je mám v Arielu (Sammarco)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2018 15:52

Lancôme: Parfait de Rôses

Bonbónové růže mě obvykle moc neberou, ovšem tahle je plněná příjemně kořenitým růžovým likérem a zlehka prohřátá kadidlem a doplněná opravdu autentickým sušeným vanilkovým luskem (žádný vanilin a podobné náhražky), které jí dodávají jemný orientální nádech a tím pádem přees její sladkost nepůsobí ani v nejmenším ulepeně. A skvěle drží!

Lancôme: Lavandes Trianon

S levandulí v poslední době svádím ve vůních opět těžký boj. Většinou se s ní kamarádím pouze v případě, kdy je zpracovaná buď gurmánsky anebo ukáže i svůj ovocný aspekt. U Lavandes Trianon platí obojí. Levandule tu ukazuje všechny svoje tváře od lehce kafrové, kumarinové, ovocné až po vůni sena. Je to obrovský svazek řezané levandule, položené vedle sklenice teplého mléka svařeného s medem a karamelem.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. května 2018 15:59

wendulka 

Píšu si do kolonky: Přednostně vyzkoušet. Zní to dobře a... mně by se zas tak líbílo mít ráda nějaký parfém od Lancômu, i po tom všem, co bylo. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. května 2018 16:19

wendulka Já se před rokem a něco zbláznila i přes jejich cenu do nových vůní Lancôme 2016 a nevybrala si úplně nejlíp. Ta Trianonská Levandule je opravdu dost dobrá A ty další z roku 2017 a 2018 už radši nezkouším

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2018 16:24

domenica No nevím, jak s tou růží  když jste s cinkjou psaly, že vůně Jacques Fath Essentials na vás byly moc sladké. Spíš ta levandule, i když i ta je taky zpracovaná dost sladce.

Takhle úplná náplast za Peut Etre to není, ale za vyzkoušení určitě stojívčetně té jasminove a tuberozove.

Ovšem ta letošní santalova a neroliova a ta třetí už se mi nelíbí. Ale ty zase nejsou vůbec sladké .  No budu zvědavá, co na ně řekneš. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. května 2018 16:50
Reakce na wendulka:

Lancôme: Parfait de Rôses

Bonbónové růže mě obvykle moc neberou, ovšem tahle je plněná příjemně kořenitým růžovým likérem a zlehka prohřátá kadidlem a doplněná opravdu autentickým sušeným vanilkovým luskem (žádný vanilin a podobné náhražky), které jí dodávají jemný orientální nádech a tím pádem přees její sladkost nepůsobí ani v nejmenším ulepeně. A skvěle drží!

​Tak to zní skvěle! Sliny se mi sbíhají!

Asi to nebude snadno sehnatelná vůně za rozumný peníz, že? 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. května 2018 17:33

Dalia Ty nové Maison Lancôme EdP z r.2016 stály asi 5200,- Možná víc:(

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2018 17:39

Dalia Jak se to vezme. s tou dostupností. Chce to udělat si výlet do Prahy do Lancome Beauty Institutu na Jungmannově náměstí kousek od Václaváku.

Je to exkluzivní kolekce, takže bohužel i ta cena je taková. To ano. 180 euro za 100 ml.

Ale tak vzhledem k tomu, že se pak i Peut Etre objevila na notinu za rozumnější cenu, když ty původní exkluzivky Lancome končily, jsem si jistá, že tohle časem proběhne podle stejného scenáře.

Přece jen velký bratr nikdy nespí.

Jediné, co mě ale mrzí, že v Praze a ani jinde nedělají vzorky. A dostávají je prý naprosto minimálně. Všechny prý dostaly jen při jejich uvedení, kdy je rozdali sezvaným bloggerům, že ani ony (prodavačky) si nesměly vzít.

Možná v Paříži, ale tam nebyl čas to zjišťovat.

Měla jsem štěstí až minulý týden v Nägele & Strubell ve Vídni, kde se nám s blackviolet věnovala skvělá psní asistentka - naše krajanka a též parfémová nadšenkyně jako my a ochotně vyrobila.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. května 2018 17:51
Reakce na Korsičanka:

Dalia Ty nové Maison Lancôme EdP z r.2016 stály asi 5200,- Možná víc:(

​To je teď na mě dost. 

Jediná dražší vůně, do které možná letos zainvestuji je Bella Donna. A to se ještě rozmyslím.

wendulka Děkuji, Vendulko! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2018 18:35
Reakce na domenica:

​​Na mně Times Square vyznívá - a já ji vnímám - spíš jako vůni skládky za velkoměstem. Podle popisu autorů parfému a podle složení jsem se dost těšila, navíc vůní města, asfaltu, benzínu, gumy, kouře atd... mám ráda. Ovšem tyhle negurmánsky, plastikově nasládlé bílé květy (vsadím se, že tam je i jasmín) nesnáším. Identické je mám v Arielu (Sammarco)

​Jak jsi znovu zmínila tu Ariel. Schválně jsem opět vytáhla vzorek a tentokrát už sugesce zafungovala a ten pudinkový prášek už tam vnímám také. Paradoxně jsem tak ale zjistila, že sama o sobě mi tahle poloha jasmínu zase až tolik nevadí. Problémem je pro můj nos až jeho kombinace s pačuli a dalšími složkami jako v Eveil (Anna Rivka), kdy vytváří ten tón čínských gum, který pořád nějak nedávám.

Takže Ariel bych sice nenosila, ale za mě pořád dobrý, tu vydýchávám.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 02. května 2018 13:50

...k Mandale - jinak na mě voněla v zime (kořenitě) a jinak na sklonku zimy (lesně, meditativně), je to sběrač komplimentů a navíc je nesmírně uklidňující.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 02. května 2018 15:44

Shalimar Souffle Intense Guerlain - Kdyby se někdo ptal, tak mu klidně řeknu, že je to Souffle Parfum. Když nemám přímé porovnání, tak si myslím, že bych je v tu první chvíli nerozlišila. Souffle Intens je kupodivu hladší a vzdušnější. Nemá ten zvláštní, malinko gumový tón a asi bych řekla, že je líbivější. Jinak za mě podobnost velká.

Honour Woman (Extrait de Parfum) Amouage - Opět o dost líbivější verze EDP, bílé květiny s větší výdrží, méně vodové, delší a výraznější projekce. V začátku bílé květiny, které jsou hned doprovázeny ambrou. Takže nic zeleného ani příliš květinového. Malinko tuberózy, jasmínu i gardénie bych jí přiznala. Není v ní nic rušivého, je pěkná.
Jasmin Rouge Tom Ford - Krásné kořeněné bílé květiny, proslazené vanilkou. Jasmín má svoji malinko gumovou vůni, která mi nevadí a dokonce se mi poslední dobou i líbí, ale netrvá dlouho. Nevím, proč má červený flakón, který k ní vůbec nesedí.
Aventus (Eau de Parfum) Creed - Moc pěkná, pánská, kterou cítím převážně jako zelenou s tónem ovoce. Květinové tóny v ní nemám. Vanilka a ambra ji spíše usměrní, než by ji prosladily. Předpokládám, že na mužské kůži bude zase vonět jinak.
Ambra Calabria Nishane Istanbul - Kalábrii mám spojenou právě s pěstováním citrusů a bergamotu, takže její vývoj je celkem očekávaný a není nijak překvapivý. Vůně se otevírá chladnou zelení s hořkou až trpkou vůní citrusů. Vše je mírně kořeněné. Tato úvodní fáze proběhne celkem rychle a takové vůně nevyhledávám. Po chvíli se začíná měnit. Přidává se jasmín, jen v jemné , jakoby vzdálené formě a citrusy jsou stále dost výrazné. Po přidání jemných, sladkých složek konečně začínám cítit velice příjemnou ambrovou vůni a v tu chvíli ji ostatní složky dělají právě dobrou službu. Vůně je sladká, ale nepřeslazená a připomíná letní osvěžující koktejl. Rozhodně velice podařená.
Moon Dance Juliette Has a Gun - I když podle složení bych se jí měla vyhnout, tak název a barva mě prostě lákaly. Když jsem měla možnost ji vyzkoušet, tak jsem prostě musela …a…je opravdu podobná Coco, je opravdu hustá a opravdu není pro každého. Líbí se mi. Není otravná a není to bolehlav. Je to temná vůně tmavě červených růží, sladce zjemněná fialkou. Opravdu protiklad.
Not A Perfume Juliette Has a Gun - Nějak nevím, proč bych měla chtít tuhle vůni používat. Není v ní nic zvláštního, jeto taková vůně nevůně. Malinko mentolová, malinko pižmová, svěží, čistá. Přesto musím říct, že mi nevoní, s mojí kůží si nerozumí a je mi po chvíli až nepříjemná.
Black Purple / Dark Purple Montale Paris - Od začátku tuším, že tohle složení nebude nic pro mě. Montale jako značku moc neprožívám. Trocha výrazných, rychle mizejících květin, růžový olej z parfému z minulého století, koření. Je to jedna z mála vůní, kde nepomůže přidání pižma a ambry. Je pořád taková nedodělaná, ostrá a chybí ji hebkost. Nepovedla se. Výdrž je neskutečná.

Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 02. května 2018 16:35

Renusatko No a vidis, mne prave ten Jasmin Rouge uplne dokonale do toho cerveneho flakonu sedi. A strasne se mi lbi, jen ta cena je zas takova nejaka nesympaticka

A Moon Dance jsem chtela vzorek, ale nemeli.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 02. května 2018 16:39

Luna Moon Dance je nádherná vůně ...cena taky není úplně nízká. Už jsem si zvykla, že pod 3500 se mi snad ani nic nelíbí. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. května 2018 16:50

Luna Renusatko Jasmin Rouge se mi také líbí. Jednu dobu jsem ho měla v tužebníku. Červená barva flakonu mi k vůni sedí. Koresponduje se smyslností doutnající pod bílým závojem. 

Souffle Intense je původní verzi hodně podobná. Já ji vnímám jakoby krémovější, hedvábnější ... a právě ten gumový tón mám v Intense akcentovanější.

Moon Dance chci zkusit!