Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 02. února 2018 08:37

Dalia wendulka děkuju. určitě vyzkoušejte, je to krásně udělaná vůně

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 02. února 2018 08:39

domenica Sacrebleu bez přívlastku neznám. jestli to dobře chápu, tak je slabší, co do síly? ale asi se už nevyrábí 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. února 2018 09:06
Reakce na alibi:

Dalia wendulka děkuju. určitě vyzkoušejte, je to krásně udělaná vůně

​Už ji mám v tužebníku.  Když čtu Tvůj popis a vidím složení, šla bych do ní naslepo.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 02. února 2018 09:26

Dalia já vím, ty jsi dobrodruh :) kdyby ano, ráda bych pak od tebe odkoupila odstřik :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. února 2018 09:39

alibi Sice jsem se koukala na Vava i na Notino (nikde ji nemají), ale stejně bych do ní v dohledné době nešla. Prozradím Ti, že bych si nejprve ráda pořídila Samsaru Edp a L´Ange Noir. Takže vše pěkně postupně. 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 02. února 2018 10:08

Dalia  klasické vůně od Guerlanu Ti koukám dělají moc dobře. (Insolence, Modrá hodina, Mitsouko...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. února 2018 10:41

alibi To je pravda.  Zrovna jsem si říkala, že večer asi vyměním Euphorii za Mitsouko. A konkrétně LHB mi poslední dobou sedí mimořádně!

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 02. února 2018 12:05
Reakce na alibi:

domenica Sacrebleu bez přívlastku neznám. jestli to dobře chápu, tak je slabší, co do síly? ale asi se už nevyrábí 

​Bohužel, Sacrebleu se už pár let nevyrábí. Je to původní verze, která mě tehdy, tak před osmi lety, úplně dostala. Dokonalá "velká" vůně ve stylu osmdesátých let, orientálně-květinová, lehce ovocná, pižmová, hřejivá... sestřenice L´Heure Bleue, ale vroucenější, s cibetem, pižmem a kadidlem (proto asi konec). Existovala ve všech koncentracích a i deodorantová voda byla neskutečný silák. 

Rozdíl mezi touto původní verzí a současnou verzí Intense tedy není vůbec v intenzitě, původní verze byla minimálně stejně silná, no, paradoxně spíš silnější, výraznější. V Intense jsou trošku jinak poskládané ingredience. Větší prostor dostala květinová část, něco zmizelo ze základu... ale nic dramatického, ten rozdíl není skličující, je to pořád krásná vůně, charakter zůstal.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 02. února 2018 12:24

domenica děkuji za přiblížení, musela být krásná. tak jsem ráda, že jsem poznala aspoň tu novou. původně jsem totiž podle složení byla toho názoru, že díky bílým květinám není pro mne

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 02. února 2018 13:36

Já právě kvůli tuberóze Sacrebleu nemusím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 02. února 2018 15:35

Testovala jsem Cuir Cuba Intense.

Po prvním vyzkoušení jsem měla nutkání hned pořídit celý flakón, natolik mě vůně zaujala a nutila prozkoumávat. Doma i v práci pak okolí mé nadšení rychle utlumilo negativními reakcemi. Zůstává tedy pro mě nevšední vůní, která ovšem nebude slušet leckomu.

Kubánská inspirace se promítá do dvou motivů, z nichž se vůně splétá: mojito a doutník. Vůně pulzující jako rušná ulice v Havaně.
Začátek je ostrý až štiplavý jako limeta krájená na tenké plátky, k níž se přidávají čerstvě rozemnuté lístky máty. V této kombinaci trošku překvapuje anýz, který chvílemi probleskne v hašlerkovitém převleku. Na dně sklenky je už máta rozdrcená s třtinovým cukrem, limeta, chlupaté lístky nahořklé šalvěje a vůně levandulově sládne a zároveň drhne. Barman se totiž rozhodl, že si dá pauzu a vychutná doutník. Suché tabákové listy zůstanou dominantní až do konce, kdy se k nim přidá vůně pražených oříšků a čerstvého koriandru.
U tohoto parfému bude velmi záležet na tom, které tóny se na nositeli rozvinou nejvýrazněji. Může pak nabývat podoby od osvěžující citrusově bylinné vůně s příjemným sušším tabákovým podkresem, která bude výbornou letní vzpruhou, až po intenzivní tabákovou vůni s živočišnou kůží, jež se bude skvěle nosit v zimě. Kombinace čerstvých a sušených bylin, hořkého a sladkého může být ovšem i riziková: koriandr je tu chvílemi na hraně mezi říznou svěžestí a upoceností, tabák osciluje mezi medově aromatizovanou a konopně nahořklou polohou.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 03. února 2018 00:59

Kriglery po hlbšom zoznámení:

Pleasure Gardenia 79

Ak máte gardéniu zafixovnú ako dominantnú, sebavedomú, silnú až niekedy bolehlavovú vôňu, zabudnite na to.

Gardénia z Kjóta je...ako nepolapiteľný duch gardénie, krehká a nedostižná, jej „kami“...

Túto vôňu vytvoril pán Krigler ako prvú pod vlastným menom – ako svadobný dar pre svoju nevestu. Gardénia z Kjóta je tu doplnená akoby jemným závanom nevestinho púdru a odfúknutým práškovým cukrom zo stolíka s dezertami...ktoré akoby dodávali tvar neviditeľnému, ale prítomnému. V povetrí ešte poletuje trochu nostalgického peľu...celá kompozícia pôsobí jemným, nežným, romantickým, impresionistickým dojmom...

Mediterranean Peach 15

Nádherná zrelá broskyňa, typovo podobná tej od MDCI, ale táto je oveľa vyzretejšia, akoby na človeka sálalo ešte aj to slnko, na ktorom zreje.

 

Chateau Krigler 12

Úvod trošku ostro aldehydový, ale prakticky okamžite  prejde do jemnej pižmovej vône, s veľmi jemnou kvetinovou podmaľbou. Cítim najmä mmózu, ruža a konvalinka hrajú len druhé (ak nie tretie) husle.Dosť mi pripomína Dovanu od Silvaine Delacourte. Ovšem musím skonštatovať, že na ostatných dievčatách pracovala podstatne lepšie, viac sa ukázali kvety a celkovo bola na nich vôňa prepracovanejšia, mnohovrstevnatejšia. S touto mi to proste nevyšlo.

 

English Promenade 19

Radostné leto, kvitnúce pomarančovníky, citrusový nápoj v ruke a decentný ľahký závan opaľovacieho krému.Jemne drevitý potón na slnku vysušeného móla.Veľmi elegantná, nadčasová, luxusn pôsobiaca vôňa. V tomto (novembrovom) počasí vytvára zaujímavý efekt. Akoby okolo človeka utvorila „letnú bublinu“, ktorá sa vôbec nenechá vyrušiť počasím naokolo. Niekedy je to fajn, niekedy to pôsobí až ľahko disharmonicky. Nechám si ju asi na jar a leto.

 

Dolce Tuberose 43

Nežná jemne jahôdková tuberóza, zohriata jemými podtónmi ylangu a zapúdrovaná heliotropom a jemným nádycom pižma. A táto zvláštna nežná hebká jemne teplá vôňa proste so samozrejmosťou sebe vlastnou obsadí priestor. Nie, nie je to tlaková vlna Fracasu, je to proste ako keď do miestnosti vojde dáma s charizmou a odrazu sa všetka pozornosť akoby úplne mimovoľne presunie na ňu. Iba na ňu.

 

Subtle Orchid 10

Vanilková orchidea, neskutočne jemná a krehká...na prvý pohľad jemný a hebký vanilkový práškový cukor, ale kvetinový podtón to odnáša niekde trochu ďalej od typickej gurmánky. Ľahučká ako pierko letiace vo vetre, pritom s nekonečnou výdržou.

 

Cosy Cedar Wood 72

Prechádzka v hlbokom cédrovom lese, suchá vôňa dreva a ihličia...možno sme sa trošku stratili...ale niekde, niekde je tu malinký tajomný stratený starý kostolík, z ktorého cítiť ešte trocha kadidla...

 

Good Fir 11

O Tannenbaum, o Tannenbaum....krásna jedľová, ihličnato-drevená vôňa, podfarbená jemným, skôr orientálne sladkým kadidlom...vetiver s pižmom ju tak akosi uzemňujú a udomácňujú...Vianoce vo fľaštičke.

 

Manhattan Rose 44

Veľmi výrazný a čistý ružový soliflor. Opulentná veľká tmavočervená čajová ruža, pelargónia jej dodáva na zelenosti. Jemne olejovitá. The Rose.

 

Established Cognac 66

Príjemný zimný večer doma v teple. Izba so starým dreveným nábytkom, pohár kvalitného koňaku a na zakusovanie sušené slivky. Nech je vonku čokoľvek, tu je pokoj, ticho a pohoda.

 

Sparkling Diamond 22

Párty, hudba, zábava, záplava dobrôt na dosah, ľahké obžersto.... Strawberry Coconut Bellini vo flakóne. Ľahosť bytia, ľahkosť pitia, ale nič éterické, proste prchavá márnivosť...

 

Lovely Patchouli 55

Pánskejší chľast, než ten Established Cognac. Pačuli je tu zaujímavé, ani hlinito-plesnivé, ani sucho-ľahkodrevové, proste pripomína hutné staré drevo. Ambra s bergamotom zase robia dojem dobre vyzretého brandy, alebo dokonca staréj malt whiskey. Koža umocňuje dojem gentlemana usadeného v kvalitnom starom ale kvalitnom kresle, popíjajúceho ušľachtilý alkohol, či už je to v klube, pracovni, alebo knižnici.

Cervanek
Avatar
04. února 2018 19:15

slniecko krásný exkurz Kriglerem

Cervanek
Avatar
04. února 2018 19:17

Éveil  (Anna Rivka)

Krásná klasika a jak říká Marta i zpomalovač času, začátek jako v Eau de Shalimar. Pomalu se vůně obklopena něžnou aurou nese dále na vlně hebkého jasmínu s kosatcem a jen velmi jemně okořeněna vanilkovým luskem a tonkou. Částečně gurmánsky. Jakoby na vroubkované křišťálové misce byl podáván nadýchaný opulentní krémový a zároveň lehký dezert. Místama se vůně překlopí do nesladké pudrové rtěnky a kdesi v dáli vnímám zelené chypré tóny.Vůně je překrásná a poctivá práce zároveň. Drží skvěle a dlouho. Na jednání, na schůzky či pohodu ideální. Nedá mi to, abych se nezastavila ještě krátce u balení. Pořídila jsem si recharge, tedy náplň ve flakónku z hutného transparentního skla s černým zašroubovaným víčkem a zaoblenými stranami, který působí jako chrámová loď. Jednoduchý flakón bez zdobných ornamentů je usazen v padnoucí pomalované Art krabičce s nápisem AR na horní klopě i ve čtverci na hlavní straně. K tomu naplněný kabelkový 10 ml flakónek černé barvy, kdy zlatý kov má výstupek, čímž se stává těsnícím prvkem proti úniku a přes něj je ještě zářivě zlatý kroužek s kamínky, který vypadá jako snubní prstýnek a dá se i takto nosit. Balení recharge přináší mnoho radosti a užitku. Inu Éveil od Anny Rivka je dílo šperkařské po všech stránkách. Krom toho se mi líbí i ten název Éveil,který má více významů, ale mně se hodí jako Probuzení, i jako Probouzení se do krásného nového voňavého dne, který na mě čeká s novými příležitostmi.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 04. února 2018 19:32

Cervanek ďakujem:)

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 04. února 2018 19:41

Pařížský butik Anna Rivka jsem shodou okolností před pár dny navštívila, natěšená na Éveil... a očekávání byla v mém případě asi příliš velká. Zkouším ještě dál, zajímavá vůně je to rozhodně, ale asi nebude úplně pro mě, protože tohle je přesně provedení jasmínu, které mi v určité - a bohužel ne krátké fázi - asociuje suchý pudinkový prášek a želatinu. Přesně jako u Ariel (Sammarco). A to je konec.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 04. února 2018 19:53

domenica Ariel sa mi paci. Mam uz druhy flakon ( ak sa tomu da hovorit flakon ), ale AR nastastie nepotrebujem i ked musim uznat, ze kvalitu nezaprie. 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 04. února 2018 20:03

Micuska Mám to s Éveil stejně:) Vůně, jež jsou krásné, ale ničím se nevymykají, mi spánek neruší

Musíš ale uznat, že flakon má nádherný! Ještě že po nich taky netoužím.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 04. února 2018 20:11

Korsičanka Chyba to bodnutie do srdca ( ktore sa casom strati, ale aj tak...), tu potrebujem, tu musim mat, lebo je ina...

Tato je prenadherna, pouzili to najlepsie, ale chyba jej ta iskra, tajomno... Nieco jej chyba, sama neviem co.

Cervanek
Avatar
04. února 2018 20:15

Micuska Vierko zdravím Tě po dlouhé době

Ariel neznám, ani Aura Sublime, kterou Marta v souvislosti s Éveil též  zmiňuje.

V rámci poidobnosti či směru mi také stačí mít jen jednu vůni a protože jsem měla vzorek Éveil a nic kolem podobného na Poličce, skončila vůně u mně - koupě byla velmi výhodná a vůně tohoto typu se mi zrovna hodila

Letos stejně nákupy vůní moc u mě nebudou, investice půjdou do baráku  na trvalejší hodnotu