Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 10:32

Korsičanka Ta tvoje sms mi dodala sílu 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 10:35
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 10:48

macko.pu Děkuji!  Píšu SZ

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 10:52

wendulka Vendulko, přeji brzké uzdravení

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 10:57

Martula Díky

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 11:25

wendulka Doufám, že nejde o nic vážného, a také přeji rychlé zotavení!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 12:30

Fleur Kdepak. Díky 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 14:32

Panda (2017) (Zoologist) - osychající nasládlá mokrá hlína se slupkami ze zelených jablek a se žlutým citronem na olistěné větvičce. Postupně sladce ovocné tóny mísící se s živočišnou stopou dobře schovaného zvířátka. Něco mezi experimentem a totálním úletem šíleného parfuméra. Nějak si nedovedu představit, KAM by se toto dalo nosit....a hlavně PROČ. 

Shardana (Bottega Profumiera) - ledově větrový anýz (tedy chvílemi spíš anýzovka) na kamenitém mořském břehu porostlém suchými ostrými travinami a uschlým myrtovníkem. Postupně však vůně začala sládnout, anýz slábnout a objevilo se jemné dřevo prohřáté slunečními paprsky. Připomíná mi částečně Hyle (nejmyrtovější myrtovku, jakou znám) a artisanovskou Cote d'Amour, jen je víc dřevitá.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 14:57

Éveil - Anna Rivka

Úplně náhodou jsem natrefila na tuto vůni a zaujala mě natolik, že jsem si ji objednala.

Anna Rivka je návrhářka šperků ve stylu Art deco. Jejím signature parfémem je údajně Quelques Fleurs (Houbigant). Dokonce po tomto parfému pojmenovala jednu svou kolekci.

(www.annarivka.fr)

Vůně Éveil vznikla jako symbol značky Anna Rivka v roce 2013 a jejím autorem je Olivier Polge. Požadavkem Anny bylo, aby to byla vůně "impresionistických barev".

Složení je velmi lákavé: bergamot, jasmínový absolut, kosatcový absolut, vanilka, tonka.

Flakon je zdobený pozlacenou dekorací, která se po vyprodání zhotovené šarže mění. Aktuálně je s rámečkem s motivem růží.

Koupit se dá i kabelkový flakonek nebo refill 50ml za výhodnou cenu.

Éveil funguje jako zpomalovač času. Přenese vás do doby, kdy se tak nespěchalo a kdy večer strávený s blízkými nebyl ve znamení mobilních telefonů a televize. Přináší nostalgii starých časů a není to nostalgie zaprášených sušených květin a zašlých fotografií. Je to živý a barevný obraz mladé ženy, která se probouzí do příjemného dne a těší se na všechno, co ji v životě ještě čeká.

Vůně začíná jiskřivým bergamotem a sladkou vanilkou. (Ten začátek mi připomněl Eau de Shalimar a taky Auru Sublime.)  Pak přichází na řadu jasmín. Sytý jasmín. Nádherný, přírodní jasmín, žádná chemie. Poctivá, omamná vůně jasmínových květů. Je hřejivá a trochu živočišná. A jasmín se prolíná se zemitým kosatcem. Opět v "hustém" provedení, kvalita použitých složek je znát. Květinové duo spočívá na měkkém polštářku z tonky.

Pro toho, kdo má rád klasické vůně a komu sedí Shalimar, určitě doporučuji zkusit. Stojí za to.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 15:18

Martula krásny popis  Som na samotnú vôňu veľmi zvedavá.

Cervanek
Avatar
06. ledna 2018 15:20

Martula Krásná recenze Ta by se mi asi líbila.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 17:41

Cervanek Mně asi taky.

Martula Krásný popis a krásné fotky jsi vybrala. A Art Déco vůbec mám moc ráda, Wiener Werkstätte a hlavně Josef Hoffmann jsou moje srdcovka.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 19:21

Martula Krasna recenzia a tie fotky . Nie je velmi sladka? Ja mam Aura Sublime tak na hrane, viac by som nezniesla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 19:24

Martula Předloni jsem se neúspěšně pokoušela v Paříži najít její butik právě kvůli této vůni. Já věděla, že by se mi asi líbila. Nádherná recenze 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 19:40

sisa.b Cervanek  blackviolet Děkuju

Micuska Ne, není moc sladká. Aura Sublime mi připadá sladší.

wendulka Jé, tak to jsem ráda, že o ní taky víš

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 20:43

Martula Koukám, že recenze už je. Poslední dobou si trochu nerozumím s jasmínem, ale i tak by mě zajímala. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 21:29
Reakce na wendulka:

Martula Předloni jsem se neúspěšně pokoušela v Paříži najít její butik právě kvůli této vůni. Já věděla, že by se mi asi líbila. Nádherná recenze 

​Momentálně je butik poblíž Palais Royal, jen pár metrů od jednoho z butiků Parfums de Nicolai. Já se tam při příští příležitosti (doufám, že velmi brzy) vypravím, protože se už delší dobu chystám na prohlídku šperků a bižuterie. Pořád se rozhoduju, jestli zalovím zde nebo u Sylvie Toledano. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 21:31

Martula 

Éveil mě velmi zajímá a těším se na vyzkoušení. Složení, podoba flakónu a tvé dojmy... to vše vzbuzuje maximálně mou zvědavost.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 21:35

Martula to vypadá hodně lákavě. Jsi odvážná - Takové slepáky. :O

Já dnes zkoušela Kismet (Lubin) a zdá se mi velmi podobný Eau de Shalimar. Jen vanilka je víc jako pudink a růže je výraznější.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. ledna 2018 21:36

wendulka brzy se uzdrav :*

( omlouvám se za OT)